Peugeot Partner 1,6 hdi - vypína za jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vink
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.02.2016 12:16
Zdieľať na Facebook

Peugeot Partner 1,6 hdi - vypína za jazdy

Príspevok od používateľa vink »

zdravím..Mám peugeot partner 1.6hdi.. z nejakého zvláštneho dôvodu Vypína motor za jazdy.... potom auto naštartuje a ide zas 2-3-10km..Takže kde môže byť chyba?..alebo čosi všímať?..
smajchel1
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 25.10.2013 19:41
Bydlisko: Banovce nad Bebravou
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smajchel1 »

diagnostika napovie....
vink
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.02.2016 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vink »

práveže na diagnostike to bolo a nič... Ale ešte sa skusi iná diag.. a tam sa ukaže,,, snad.. niečo
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tu je ťažko len tak niečo poradiť. Kedysi som mal skúsenosť citroen niekedy len tak zhasol počas jazdy. Diagnostika nič, auto prišlo zo 4 servisov stým ze sa nedá opraviť, nevedia si stým rady. Mne sa dostalo auto len tak náhodou a chceli len overiť BSI skrinku. Ta bola v poriadku ale poistka pre rj motora bola prepálená a provizórne daná spinka z časopisu. Nebolo to vydno na prvý pohľad
V nedeľu vepojazdny vozík VZV a len sitko paliva totálne zabitý a riadny bordel v nadzi.
Mazda zase mian relé, opálenie kontakty.
Treba systematicky vylučovať.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
vink
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.02.2016 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vink »

filtre menené na Jar..Nafta zo Shell-ky... môže to mať aj nejaký suvis že auto bolo na Streche? (nehoda)...na Forach sa dost píše o snimači na Rampe palivovej plus na čerpadle..ale tiež nie každemu pomohla výmena diely ...
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

@vink neviem či ti to pomôže ale mal som podobnú poruchu na fiat stile 1.9 nafte. Zo začitaku tak ako píšeš po 10km vyplo motor a išiel som ďalej. O mesiac to bolo v takom zlom stave že ako náhle som dal dole nohu z plynu tak mi zdochlo auto. Čiže každých 500m mi zdochlo. Vymenil som tam pár vecí ale hovno pomohlo. Nakoniec som mal celé vstrekovanie paliva aj filter až po nádrž zasratý od nafty. Keď som dal dole nohu z plynu tak tam bolo toľko špiny že sa palivo nevedelo pretlačiť a auto jednoducho zdochlo.
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

Zdravím, na Berlingu s tým istým motorom bol u nás vo firme problém podobný, auto naštartovalo prešlo pár metrov, niekedy kilometrov a zdochlo. Spolu s tým zasvietila myslím aj nejaká kontrolka, asi motora. Problém bol že bolo veľmi málo oleja v prevodovke. Skús pozrieť keď máš odmerku.
09 Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kw
vink
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.02.2016 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vink »

Tak s palivom by nemal byt problem... a aj keby som chcel.pozriet nadrz..tak by som ju musel celu odmontovat...A čo sa tyka toho oleja.. Tak to musim pozriet...lebo ak by to bolo iba malym mnozstvom oleja...tak by to bolo hned poriesene...
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

myslim, ze prevodovka a nafta su dve uplne odlisne veci :zg282:
ja sa skor priklanam k tej nafte, podobnou skusenostou som si tiez presiel, filtre treba pozriet
vink
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.02.2016 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vink »

Filtre menene na Jar... ale vymenim...zavzdušnene to asi byt nemôže?..
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

meakysvk: keď už tak "красная ракета"...či sa mýlim?
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Skontroluj ukostrenie (všetky) či nie je zhrdzavené poprípade vyčisti. Skontroluj aj dobíjanie či je v poriadku aby ti nahodou neprebíjalo vtedy si povie elektronika dosť a auto sa ti môže vypnúť.
vink
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.02.2016 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vink »

Elektriku som pozeral .."katastrofa" už tam niekto niečo niekedy riešil...Takže Bohvie...Cez vikend sa tomu pozriem blizsie na zúbok...A potom aj diag....Či zistia niečo viac..ako doposiaľ...
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Mozno to nebude ono mne na Ducate auto vypinalo za jazdy nic prijemne raz som ostal nalozeny na kruhaci autobusar vzadu nervozny som mu zakrical nech nepinda a pride potlacit ...bol meneny regulator tlaku paliva asi 4 x v origo servise a nakoniec slo ne repas vysokotlake cerpadlo kovove pilinky upchavali vraj regulator tlaku paliva ...odvtedy pokoj
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných