Peugeot Partne 1.6 HDI - zničený motor 2 mesiace po kúpe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ganmen napísal: predávajúci o tom musel vedieť a potreboval ho predať.
ale ved kazdy kto auto predava ma na to len jeden dovod.uz ho nebavi donho solit.rozvody je prva vec ktora sa robi hned po odhlaske.ak si to kupil od sukromnika zakon o stocenych km na to neplati.tyka sa to len bazaru alebo predajcov ktory sa zivia predajom aut.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kupovat na firmu Partner Tepee 1.6 HDI 55 KW rok 2009???
Uz to mi nepride normalne.
Najazd 1000 km mesacne, teda cca 12 000 km rocne a kupit dieslove auto???
Taktiez nic normalne...
Pred kupou stacilo pouzit vyhladavac, napr. google a venovat tomu aspon 10 minut casu, isto by ste dospeli k nazoru, ze cesta cez jazdenu, 8 rocnu 1.6 HDi isto nevedie.
Urcite to nie je ziaden etalon spolahlivosti, co obzvlast plati pri jazdenkach...
Neviem co to bola za kupa, ale firmy sa riadia podla Obchodneho zakonnika, nie Obcianskeho. Podla Obchodneho su uplne ine zaruky atd.

Auto do servisu, opravit, ci vymenit motor a ide sa dalej.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Ako tak čítam,tak už hned na začiatku ste zistili kopec problémov na aute a aj napriek tomu ste ho kúpili...?
Fakt sa čudujem...predpokladám že jedine pozitívum na celej kúpe musela byt cena ktorá rozhodla o tom že sa to auto kúpilo.
Zaujímalo by ma či ste aj tieto zistenia napísali do kupnej zmluvy.

Teraz otázka: aké sú naše možnosti voči predávajúcemu...?
Obavám sa že asi nulové.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ganmen - vyjadrilo sa tu dosť ľudí a každý jeden si myslí plus minus to samé... Kúpil si starú mašinu za "pár šušňov" navyše nie etalón spoľahlivostia ešte na podnikanie. Neber žiadne príspevky ako útok na teba. Skôr sa zamysli. Budeš to chcieť riešiť právnikom a budú z toho akurát vyhodené peniaze a zabitý čas. Miesto toho si radšej sadnite z mechanikom a konzultujte... Toto sa zoženie z vrakoviska, hento sa kúpi. Viem že výdaje navyše nepotešia, to nikoho. Ale k podnikaniu to patrí a ver mi že to je v tomto prípade naj riešenie ako sa niekam pohnúť a nestratiť nervy a kopec peňazí.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Cely problem je v dokazovani. Az by si zistil ze je stocene a majitel to vedel lebo bol napr. jediny majitel a v zmluve mas Najazdene tak mas sancu lebo je to podvod. A je jedno co si najazdil a co sa stalo. Ak ale nic nemozes dokazat tak sa neda nic robit.
O skrytej vade plati to iste...musis dokazat ze bola a ze vedel.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Urobil si chybu ešte pred kúpou - mal si poriadne skontrolovať auto, zaplatiť pár drobných na servis a urobiť kompletnú prehliadku. Aj keby bol predávajúci najpoctivejší človek na svete, po 2 mesiacoch Tvojho užívania by bol padnutý na hlavu, ak by Ti mal niečo preplácať. Ty si už mohol zatiaľ pomeniť všetky diely za horšie a nárokovať si opravu. Takto to robia rôzni špekulanti.

Treba si to priznať - kúpil si šrot a je už len na Tebe, či si to necháš opraviť a budeš spokojne jazdiť ďalej, alebo to predáš so stratou a kúpiš niečo, čo nebude najlacnejšie v ponuke s mnohými "zisteniami" pri obhliadke auta.

Chápem, kupovať ojazdené auto na Slovensku je horor, ale keď sa hľadá, nájde sa aj poctivé. Navyše teraz už existujú mnohé firmy, ktoré Ti pomôžu vyjednať lepšiu cenu a skontrolujú celé auto.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

moj nazor..za 500-600 e kupis motor..vymenis a auto ide dalej.kolko casu a pravnik zobere?...samozrejme auto bude stat.kedže jazdi vo firme asi teda nezaraba...co je jednoduhsie si treba uvažit podla seba...možes este skusit predavajuceho teda predosleho majitela ci nieco neprispeje ale je to len na nom ci da alebo nie.ak ma charakter nieco da.je to len o ludoch a komunikacii.a každy stroj sa pokazi.otazka je len..kedy.tieto motory inak robia 400-450 tis.to som videl zatial najviac.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

ako nechapem preco sa tu u nas pouziva slovo zaruka na staru vec. v zahranici ked chces zaruku na stare auto treba si ju kupit, inac bez zaruky!!! nikdy som nikomu nevolal ked sa mi daco pokazilo, ved ked som to kupoval tak s tym ako to je a kolko to stoji, kszdy svojpravny clovek co ma obciansky da musi vediet rozhodnut sam. ked sa nevyznam tak si zoberem cloveka so sebou ktory do toho vidi, sj ked ani to neni zarukou. v koktavom bazare zaruka konci pri jej podpisani.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

a este, ked zistim pri kupe ze motor klepe, idem heet!!! ake olejove cerpadlo menit ked uz klepe, ked motor klepe chyba tam material, ten nedorastie ani nic podobne.
michy
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 12.03.2012 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michy »

takym ludom jak ty je nebezpecne daco predavat
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Ganmen, dočkal si sa veľa príspevkov a zatiaľ len jednej rady, ku ktorej sa aj ja pripájam. Bohužiaľ je to moc lacné auto na to, aby si to začal riešiť súdne, keďže si sa asi mimosúdne nedohodol s pôvodným majiteľom. Bohužiaľ ti zostal v rukách Čierny Peter a najjednoduchšou cestou by bolo vymeniť celý agregát, keďže sa jedná o motorizáciu bežne dostupnú. Ak by si to chcel riešiť súdne, tak by si si musel prizvať znalca, za jeho účasti by sa začal rozoberať motor v servise a hľadal by sa dôvod havárie motora s následným vyčíslením spôsobenej škody. Ak by sa dôvod našiel a znalecky preukázal, čo nie je lacná záležitosť - tak od 300€ hore, potom nastupuje právnik. To že oslovíš záväzne právnika, tak prvé prejednanie problému a napísanie žaloby na súd od 500€ hore, potom súdny poplatok od cca 250€ hore a minimálne dva roky ťahaníc po súdoch, čo ťa na právnikovi vyjde 1500,-€ a viac. Takže teraz to vidíš sám, že auto je moc lacné na to, aby sa ti to oplatilo začať to riešiť súdne. Hľadaj najschodnejšiu cestu opravy alebo výmeny agregátu a ušetríš ďaleko viac, ako v prípadnom súdnom spore. Prajem Ti veľa úspechov pri oprave vozidla.
leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

Toto je cele komplikovane, ale uplne rozumiem tomu ak sa neda dohodnut s clovekom, od ktoreho si kupoval, tiez si myslim, ze keby nieco taketo bolo tak davas od toho ruky prec, povedal by som, ze jedina tvoja moznost je dat to urobit, usetris si tym nervy a aj peniaze :41c2:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

8 rocna jazdenka, este k tomu s nie spolahlivym motorom. Kupujuci si musel byt vedomy rizika, na nete je plno, plno opisanych problemov s tou motorizaciou, napriek tomu bola kupa, teda kupujucemu prevazila cena nad moznymi rizikami, z toho by malo vyplyvat, ze uz pri kupe sa kalkulovalo s urcitou nespolahlivostou, vyssimi servisnymi nakladmi. Tu neni rec o zanovnom aute s fatalnou poruchou.
1000€ a auto jazdi dalej???
Aky servis bol urobeny hned po kupe??? Co sa vymenilo, skontrolovalo???
Kupit staru dieslovu jazdenku, ktora s najvacsou pravdepodobnostou prve 4 roky bola firemna (firma to kupila koli tomu, aby sa na tom aute vytvaral zisk, teda aj patricne bolo vyuzivane), potom mala este dalsich majitelov s neistym servisom a teraz chce niekto od takeho auta ocakavat na firme dalsiu sluzbu, ked to aute uz je davno za hranicou zivotnosti?
Nie, ziaden cumlik to pri kupe nebol, vzhladom na opisovane problemy uz pri tej prvej obhliadke.
A teraz tu sa radit ako predavajuceho zniest pod ciernu zem?
Uz aj tak urobil dost, ked dal niektore veci urobit v ramci dohody. Kludne mohol predat take ako stalo...

Kazdy kupujuci ma moznost s autom navstivit servis, dat si skontrolovat stav auta a potom sa rozhodnut o kupe.
Ganmen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.10.2006 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ganmen »

Vdaka za pár zmysluplných príspevkov. Odpovede ako čo, prečo, ako si kúpil a tých čo odpisujú bez rozmýšľania ma netrápia, nakoľko podobných expertov je dosť na každom fóre (prajem im podobné problémy). Mal som aj nové aj ojazdené autá a ešte sa mi nestalo aby sa rozmlátila ojnica a rozbila blok pri 140 00 km a pravidelnom servise nech je to aj 1,6 HDi. Mechanik našiel v motore kusy tekutého kovu. Zaujímalo ma zamlčanie opráv predávajúcim pri kúpe.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pri stave súdnictva na Slovensku je najjednoduchšie najrýchlejšie a najlacnejšie hodiť tam nový motor . Takto by som postupoval ja! Pretože všetko okolo prípadného súdneho sporu tu už bolo popísané. A hlavne ak sa jedná o auto za pár tisíc? Už prvá vec "motor klepal"

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných