Peugeot Partne 1.6 HDI - zničený motor 2 mesiace po kúpe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ganmen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.10.2006 12:27
Zdieľať na Facebook

Peugeot Partne 1.6 HDI - zničený motor 2 mesiace po kúpe

Príspevok od používateľa Ganmen »

Zdravím Vás, chcel by som zistiť aké su moje predbežné možnosti:
Kúpil som na firmu auto - Peugeot Partne Tepee 1.6 HDI 55 KW 2009 Pri kúpe sme zistili že trocha klepe motor, predávajúci to uznal a dal vymeniť (pravdepodobne) olejové čerpadlo, klepkanie prestalo, ďalej hučalo servo a spojkové ložisko už tiež bolo chytené, ale to všetko sme vedeli. Spísali sme zmluvu, zaplatili Ok, po cca 2 mesiacoch pri jazde z auta naraz vytiekol všetok olej a auto ostalo nepojazdné, po kontrole v servise zistili že zo spodu je v motore diera a prakticky motor KO,a asi aj prevodovka ( auto bolo používané úplne normálne, jednou osobou a nabehalo cca 2000 km, žiadne vytáčanie, preťažovanie a pod.)
Teraz otázka: aké sú naše možnosti voči predávajúcemu ? Čo môžeme od neho žiadať ? ak vôbec niečo.
Vďaka za každú zmysluplnú radu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamo kupil si stare auto, ktore zjavne nemalo 2 mesiace dieru v motore, neviem co chces od koho ? stazuj sa tomu co tu dieru spravil :41c2: ,bych tipoval ze sedel medzi sedackou a pedalmi
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Ganmen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.10.2006 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ganmen »

Dik kámo za primitívnu odpoveď, ale ako som písal s autom sa jazdilo úple normálne ( ide mi o to, že auto malo pri kúpe isto skrytú vadu ktorá sa nedala zistiť.)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neexistuje žiadna skrytá vada s ktorou by sa najazdilo 2t km, ak ano potom to nie je vada ale prirodzené opotrebenie. lol Nemáš žiadne šance ani keby ten motor prdol po ceste domov. Ak by si mal tak potom by sa obchod s autami celkom zastavil a každý by niečo reklamoval.
Chceš záruku kúp si nové.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

V robote mame dva Berlinga jedno cez 300 tkm a druhe 265 000.Ten isty motor.Poviem ti z vlastnej skusenosti ze to je +- maximalny najazd pre tieto motory.Postupne z nich vsetko odpadava hrkoce startujes ako pri -50.Je to asi bezne opotrebenie a ak mal tvoj cez 300 000 nic by som necakal.Na inych autach sa skor stava ze odide jedna vec ale zvysok je v pohode.Tu je vsetko asi na hranici zivotnosti.Vstreky prepustaju a startuju tazko.Malicke turbo pocut asi dost oproti inym.Drcanie pri kritickych otackach je hroza des.
Ganmen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.10.2006 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ganmen »

Nie je predsa normálne aby po dvoch mesiacoch "vybuchol"celý motor, musel byť chytený už dávnejšie a predávajúci o tom musel vedieť a potreboval ho predať. Odpoveď typu chceš záruku -kúp si nové je úplne scestná, nezabúdaj že aj na použitú vec máš pol roka záruku, chcem ťa vidieť keby sa to stalo tebe ako sklapneš uši a vyvalíš 1500-2000 eur za opravu za to že ťa niekto okašlal a vôbec nebudeš hľadať právne možnosti ako to vyriešiť keď viem že pravda je na mojej strane.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

nikto ta neokašlal pišeš: pri kúpe sme zistili,,, prečo si teda kupoval aha!! cena bola nízka a zrejme akurát nižšia o sumu ktoru teraz daš na opravu a neplač tolko 2000E nedaš toľko ta nebude stat vymenit za druhy motor tak jednoducho daj pravit a zmier sa s tým auta su stroje a treba ich opravovať
Ganmen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.10.2006 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ganmen »

To auto má najazdené 140 000 km (otázne či aj naozaj) ale opotrebením aj na tie Km vyzerá.
Ganmen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.10.2006 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ganmen »

Zatiaľ v servise len zospodu pozreli motor, ale je to tam dosť rozsekané takže príčinu ešte nenašli a pravdepodobne spúšťač ani nenájdu.
Ganmen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.10.2006 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ganmen »

rozmýšľal som ešte na rozvodmi, či to nešlo odtiaľ , ale tie tvrdil že menil, v pondelok to ešte pozrieme , a ak ma oklamal s Km tak je ďalší dôvod to riešiť ďalej.
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

A toto je dôvod prečo človek už radšej nechce predať auto...
Predať auto a očakavať telefonát typu : začal klepať čap , motor zožral 0,1dcl oleja , prestala svietit žiarovka , zodrela sa guma...
Veď jediná záruka akú MUSÍ predávajúci dať je 6 mesiacov na skrytú závadu. a vieš aká to je? presne taká ktorú ani predávajúci nevedel že auto malo!!!! Ty si kúpil jazdenku a nevymenil rozvody? najazdil si 2000km a máš zrazu dieru v motore? Chlape nič vzlom ale je úplne normálne že keď kupuješ jazdenku kupuješ mačku vo vreci. Nemusel to byť podvod auta su stroje a tie sa kazia . Padlo to na tvoju hlavu.
Nikdy ma nezaujímaju čo trepe predávajúci vymenil som to a to .. A vôbec ma nezaujímajú kilometre... a hodne zdaru
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jasne, kupujes stare auto, za mechanika tiez nedas co ti to kukne ked sam nemas sajnu, ale pravnikom-darmoslapom a znalcom solit 100evri/hodina neni problem :2f93: vela stastia...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Ganmen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.10.2006 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ganmen »

Ešte raz, odišiel celý motor a pravdepodobne aj prevodovka, keby odišlo niečo iné tak to vôbec neriešim ( toto nieje prvé ojazdené auto ktoré som kúpil), ale toto je už vec ktorú musím riešiť.
Tie rozvody to nemuseli zapríčiniť, je to len možnosť.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

akože prevodovka tak motor ci prevodovka?
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

vážne ešte som sa nestretol stým že by olej zrazu vytiekol a auto ostalo nepojazdné a zrazu diera v motore..... musela byť rana ako prasa.. Riešiť môžeš začať .Ale ver alebo nie len Blbec ti niečo dá ... tak ako ho podozrievaš z podvodu ty , tak bude podozrievať z podvodu on teba. Proste strácaš čas .. právnikovi dáš toľko koľko by si dal za opravu a nakoniec aj tak nevyhráš. tvoja šanca na vyhru je 0,0000% .

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných