Peugeot break 307 1.4 hdi , 2004 - cierny dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Peugeot break 307 1.4 hdi , 2004 - cierny dym

Príspevok od používateľa schalchen1 »

zdravím,potrebujem poradiť.Momentálne sa nachádzam v nemecku.Všimol som si že z auta mi ide čierny dym a auto stráca vykon.Turbo je v poriadku nepíska ani nič podobné.Zo štartom problémy nie sú.Môžem na tom jazdiť dalej alebo to potrebuje rýchlu opravu?Do auta tankujem naftu len shell a neboli doteraz žiadne problémy.Momentálne jazdím len raz do týždna mimo dialnic takže auto ide ako tak len ma menší výkon.dakujem za odpovede
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A čo tak deravá hadica od turba alebo zatuhnutá nefunkčná variabilita?
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Váha vzduchu, zanesený niektorý vstrekovač napr. tento problém sme mali aj my na 1.9 dCi. Vymenil sa EGR, váha vzduchu(inak v saní pred ňou bol normálne celý igelit, nechápem ako sa tam dostal :D), regulácia turba, podtlakové hadičky a nič. Nakoniec to bol pripchatý vstrekovač, kedže tým že je zanesený , RJ si myslí že motor má málo paliva a posiela ho viacej, to sa nespáli a vzniká čierny dym, další jav je pokles výkonu pri záťaži..napr. pri jazde do kopca..pri normálnej jazde sa správa normálne.A občas vybehne hláška check injection alebo niečo na ten štýl. Hádam som trošku pomohol :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných