Peugeot Break 307 1.4hdi r.v 2004 - zadna brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Peugeot Break 307 1.4hdi r.v 2004 - zadna brzda

Príspevok od používateľa schalchen1 »

zdravím všetkých.Mám problem zo zadnými brzdami.jedna strana sa mi zahrieva počas jazdy robí to len sem tam počuť ako šúcha o kotúč a ostane zabrzdená potom pár krát zabrzdím zrýchlim a už je zase všetko v poriadku.auto využívam raz maximálne dvakrát do týždna.Ked som jazdil každý den tak som žiadny problém nemal.Brzdové obloženie som komplet menil pre dvoma rokmi,lanka pred rokom.auto brzdí dobre a ani netahá do strany.
Vie mi niekto poradiť kde je chyba?
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Rozobrať, premazať.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: zadná brzda Peugeot Break 307 1.4hdi r.v 2004

Príspevok od používateľa cicmanec »

schalchen1 napísal:Brzdové obloženie som komplet menil pre dvoma rokmi
Len si ho vymenil alebo si robil aj zvyšok čo sa pri takej výmene robiť má?

Inak 2 roky je taká informácia ako... Koľko si za ten čas najazdil? 2 tis. km či 200 tisíc?
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Rok alebo dva roky sú dosť dlhá doba, aby to nemalo žiadnu výpovednú hodnotu.
Treba zdvihnúť auto a vyskúšať že či páčky ovládania ručnej brzdy na strmeňoch nie sú celkom alebo čiastočne znehybnené. To že boli pred rokom vymenené lanká je v prospech veci ale môže byť problém v mechanizme ručnej brzdy v strmeni.
Ak je ručná brzda v úplnom poriadku, tak tiež sa môže strmeň zadrhávať na vodítkach alebo drhne piest v strmeni.
Od roku 2004 ak ešte nebola urobená kompletná repasia bŕzd, tak už je najvyšší čas. Nebude to celkom zadarmo, ale nepomôžeš si, čo treba urobiť, to urobiť treba.
schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa schalchen1 »

dakujem ti za odpoved wilz to čo si mi napísal mi presne povedal môj automechanik.Inak pred dvoma rokmi som vymenil aj kotúče s ložiskami a jeden brzdový strmen.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tipnem si, že zahrieva sa nie tá strana kde si už vymenil strmeň ?
schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa schalchen1 »

no nie som si teraz istý ktorá strana to teraz je ale zdá sa mi že je to vodičoa strana.Včera som sa krátko previezol a všetko bolo poriadku ručná ide nezasekáva sa ani nič podobné.Aj som riadne pobrzdil zdá sa že je to OK.Ak by ťa wilz ešte niečo napadlo tak mi daj vedieť.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ako si napísal, tvoj automechanik zrejme vie o čo ide, ak mu dôveruješ, dohodni sa s ním, pristav k nemu auto a nech zistí a urobí čo treba.
Ak drhnú platničky o kotúč a ten sa zahrieva, tak to samozrejme nemusí byť len zadierajúcim sa mechanizmom ručnej brzdy, ale to sa zistí až demontážou a kontrolou strmeňa a vecí okolo neho.
schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa schalchen1 »

zdravím ťa wilz.Tak včera som dal auto pre istotu skontrolovať servise v Rakúsku povedali mi že sú už zle platničky aj mi to tam mechanik ukázal ale že sa musia vymeniť aj kotúče.Kotúče majú koroziu ale vymeniť dvojročné kotúče to sá mi zdá skoro.volal som aj domov môjmu mechanikovy ,povedal mi že je to možné ale to by ich musel vidieť či sú na výmenu alebo ich treba len stočiť.celkovo aj s robotou by ma to tu stalo 450 EUR.Zadné kotúče sa vymienajú aj s ložiskami.Včera som najazdil cca 60 KM a všetko je v poriadku.Mechanik mi povedal že treba častejšie jazdiť.No teraz auto používam max dva razi za týžden a preto to asi robí šarapatu.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Vyriešili ste dôsledok (platničky-kotúče), ale príčina ( strmeň ) zostala nevyriešená.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak myslím že platničky by pri normálnom štýle jazdy mali aspoň 80-100 tis. km vydržať (u mňa 120 – 140), čo predpokladám si za tie dva roky nedosiahol.
Z toho vyplýva že niečo je zle.
Keď sú platničky zodraté tak skoro, buď brzdy stále „pribrzďujú“, platničky sú v kontakte s kotúčmi a rýchlejšie sa zoderú, alebo si kúpil nejaké nekvalitné platničky, prípadne nejako často brzdíš.
Keď sa ti nedávno zohrievalo koleso od brzdy, pokojne to mohlo byť tým že už bola zodratá platnička, piest brzdy v strmeni už bol vysunutý, vtedy sa ľahšie stane že už sa dobre nevracia a teda platnička stále pribrzďuje.
Ale môže to byť aj opačne, že strmeň nechodí hladko na vodítkach, zadrháva sa, prípadne drhne piest brzdy v strmeni. Takže v dôsledku toho by sa platnička pri odbrzdení nevzdialila dostatočne od kotúča, drhla by o neho a rýchlejšie sa opotrebovala.
Ale to všetko je len teoretizovanie, tie brzdy treba rozobrať a všetky diely ktoré nefungujú tak ako majú buď nahradiť novými alebo tie pôvodné riadne ošetriť, ak je to možné.
Čo sa týka ceny takej opravy, tak 450 euro sa mi zdá naozaj dosť veľa, tiež nerozumiem že prečo by pri výmene brzdových kotúčov bolo nutné meniť aj ložiská, ale nemal som nikdy Peugeot 307, neviem či tam taká špecialitka nie je.
A jazdenie jeden-dva razy za týždeň síce nie je to najlepšie čo môžeš autu robiť, ale konkrétne na brzdy by to nemalo mať žiaden zásadný vplyv, ak teda nerátame líšku ktorá sa zakaždým vytvorí na kotúčoch.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

tiež nerozumiem že prečo by pri výmene brzdových kotúčov bolo nutné meniť aj ložiská, ale nemal som nikdy Peugeot 307

https://www.autokelly.sk/Product/PB-322 ... 8;32421688
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných