Peugeot Boxer - brzdove dosky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Peugeot Boxer - brzdove dosky

Príspevok od používateľa davos »

Pekny den.
Prosim o radu ake brzdove dosky platnicky - znacku - kupit ?
Predne brzdy boxer 2.2 94 kw r.v 2012
Tych znaciek akoze vyrobcov je vela ....ktore su kvalitne a doporucili by ste ich.
Dik
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

So znackami ako su Trw,Brembo,Zimmerman by si nic nemal pokazit.Patria medzi tie lepsie a ceny nebyvaju horibilne.Dolezitejsie by som povedal ze je skontrolovat riadne aj kotuce a nezatlacit valceky bez ocistenia.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ďakujem , že bol spomenutý Otto Zimmermann :300f:

ked Zimmermann spomeniem JA , tak hned každý šajsuje , že neee

že Zimmermann neni dobra značka, že najlepšie ATE ...

pričom Zimmermann používajú na SVOJICH autach samotní predajcovia autosučiastok, majitelia predajni AUTODIELOV, aj na Mercedesoch... o)))
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak chces vydrz a funkcnost tak jedine original.su priemerne len o 15 euro drahsie ako bezne z internetu a je fuk kto to vyraba je to origo.

ak chces lacnejsiu druhovyrobu ate zimmerman trw starline je to fuk co das vsetky maju rovnake vlastnosti a aj cenu.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

prosim ta netrep co je to to origo ? vyraba ich peugeot ?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď to jasne napísal: "a je fuk kto to vyrába je to origo".
To znamená že tie platničky sú v krabici Peugeot.
Ja takto kupujem takéto výmenné diely na VW aj Lanciu v Ba na Galvaniho 2, ten predajca mi vždy povie ktoré diely z tej ponuky, sú dodávané do prvovýroby. Nie sú z tej ponuky najlacnejšie, ale sú možno na polovici ceny vo firemnom servise. Aj ich obvykle kúpim.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

braga napísal:prosim ta netrep co je to to origo ? vyraba ich peugeot ?
pisal som ze je fuk kto ich vyraba.automobilka si nedovoli vyrobit smetie.ale ty zi dalej v tom ze ako tu vyzsie laco spomenul zimmerman do automobilky je to iste ako kupim na nejakom eshope.
kirke25
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Automobilka nevyrába brzdové platničky...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Tak zisi ty vtom ja vtom robím ,vo firme ktorá vyrába diely Wv,Audi, Škoda,BMW,MB,Hyundai,Kia,PSA, atď a nieje žiadny rozdiel prvovýroby označená logom konkrétnej značky plus na ďalší servis a zbytok pod vlastnou značkou na predaj medzi materiálom a obrábanim nieje žiadny rozdiel mne je jedno že platíte viac za obal z logom automobilky a pritom dostávate to iste
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

seven-wilz este vam ozrejmim viete kolko je v Europe zlievarni na brzdove kotuce ? AZ 3 ! slovom tri a viete kolko je vyrobcov alebo dodavatelov kotucov ...... pozrite si jednotlive firmy ktore dodavaju prvovyrobu do automobiliek Brembo, Ate , Jurid len zalezi od konkretnej automobilky skym ma podpisanu zmluvu a nakolko lebo je dost mozne ze dnes do Peugeotu dodava brzdovy system ATE ale minuly rok im dodaval Brembo to je uvedene ako priklad , Peugeot ma podpisanu zmluvu z Ate na vyrobu nahradnych dielov do servisoch samozrejme v tej firme vyrobia poslu do peugeotu tam si to oni zabalia do krabice z levom , ATE zvysok produkcie posuva vo svojich krabiciach na trh ale predava to za uplne inu cenu ak to neviete pochopit prosim snivajte dalej
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

lenze ak kupim brzdy z internetu vzdy to bolo smeti.je jedno ci ate stoja 40 euro kus alebo dokonca som uz videl 80 euro za kotuc ate???v lete som kupil na auto vsetky kotuce a dosky trw.siel som cez certovicu smer BB dole tymi zakrutami 5 brzdenie zo 120 na 50 sa brzdy zahrialy smrdeli a skoro som to napalil do skody kodiaq.trosku sa chcel nahanat pritom mne neslo o to chcel som ho len predbehnut a ist dalej.ale uz som sa v tom aute videl musel som to stocit do protismeru kedze tam nikto nesiel.vobec auto nebrzdilo.

s origo brzdami sa mi toto nikdy nestalo.nasledne v dedine bol semafor zastavil som a z kazdeho kolesa dym.5x zo 120 na 50tku??? cena bola za kotuc 35 euro cize 70 a dosky 35 = 105 euro.a aj ja mam dodavatela na origo diely kotuce 66 ecok 2 ks {kde sa hrabu trw a ate} a dosky 30 ecok.v autorizaku servise by som dal 103 euro za kotuc.a mozem skakat na ten pedal ako blazon brzdy vzdy pojdu.

spravil som uz aj taky experiment ze som kupil starline kotuce a aj dosky a to iste rychlo sa zahreju a nebrzi to.proste ja tak jazdim brzdim na poslednu chvilu.a ten experiment bol ze som len kupil dosky originaly a zrazu tie brzdy slapali len z kotucov trhalo material.slaba ocel alebo co a originaly kotuce maju inu farbu zeleza ako tie co bezne kupim na internete.

toto video presne ukaze co robi aj mne auto.ibaze ak prestane brzdit zabavka mi konci.

https://auto.sme.sk/c/6131319/auto-sme- ... enoch.html
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

Chlapci a dievcata, uz to konecne pochopte. Ziadna automomobilka si diely nevyraba sama. Automobilka = jedna velka montovacia hala, kde sa dovezu VSETKY, opakujem VSETKY diely, z ktorych sa auto sklada a tam sa len poskladaju. Aj ten najmensi srobik v aute vyraba pre konkretnu automobilku nejaka ina firma. Takze cokolvek kupis ako original diel, tak je to len zabalene v krabici konkretnej automobilky, ale vyrobil to niekto uuuuplne iny.
Ano, original diel musi splnat poziadavku na urcitu kvalitu, co sa pri dieloch z druhovyroby neda vzdy povedat. Takze preto sa niekomu mosze stat, ze mu "original" diel vydrzal viac ako diel "neoriginalny". Zaroven si vela ludi neuvedomuje, ze tak ako sa fejkuju abibasy, tak sa fejkuju aj autodiely a kupovanim na kadejakych lacnych e-shopoch clovek nikdy nevie ci kupil fejk alebo original- pri olejoch je pancovanie uplne bezne, pri loziskach SKF, INA tiez. Dalsia vec je, ze byva viac druhov rovnakeho vyrobku napr kotuca od jedneho vyrobcu ktore sa lisia cenou a samozrejme aj kvalitou. Takze kotuc Brembo za 30e asi nebude rovnako kvalitny ako kotuc Brembo za 55e aj ked budu pasovat na rovnake auto.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nahodou, VW vyraba vlastne :41c2: parky...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných