Peugeot 807 - oprava automatickej prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanislav11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2017 15:22
Zdieľať na Facebook

Peugeot 807 - oprava automatickej prevodovky

Príspevok od používateľa stanislav11 »

zdravim, viete mi odporucit niekoho na opravu automatickej prevodovky v "rozumnej cene" kedze auto ma uz svoje roky?

Auto Peugeot 807,rv2005, 2.0 benzin + lpg, prevodovka typové označenie 20TS 16.

Mam aj druhu rovnaku prevodovku z ktorej by sa pravdepodobne dali pouzit suciastky ale bude potrebne sa s tym pohrat. (najprv odisli v prvej prevodovke lamely preto bola vymenena za druhu, ktora je ale vyrazne hlucna - zrejme lozisko, olej bol meneny)

Idealne vychodne slovensko.

Dakujem za odporucania - pekny den. :)
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Ak odisla prva , že su zodraté - spálené lamely tak bude poskodeny aj menič a pravdepodobne aj prehriata. Takze vyuzitelny jedine obal s mechanickými dielmi. Takisto tu nie je jasné, čo je druhej prevodovke, nie sú popísané symptómy a teda nie su známe ani poškodenia, keďže ju treba opravovať
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Presne tak. Ze je auto starsie neznamena, ze su diely a praca lacnejšie
stanislav11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2017 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanislav11 »

Dakujem :)

Nepisem ze to chcem zdarma, kazdy servis sa specializuje na nejakych zakaznikov. Ja nie som cielovka ako vlastnik noveho bmw, mercedesu ci dalsich premiovych znaciek.
Ak je tu poctivy servisak, ktory ma s tymto skusenosti a nechce na hodinu 30€ chcel som poprosit o kontakt.
Presiel som uz nejake fora s aj pozitivnymi aj negativnejsimi skusenostami preto som poziadal o nejake aktualny kontakt.

Casto sa aj na fore odvadza tema od predmetu co je zbytocne...

Viete mi niekoho odporucit na slovensku alebo obzerat ci v polsku/madarsku nebude niekto cenovo ustatelny?

Dakujem.

Pekny den vsetkym.
stanislav11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2017 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanislav11 »

cviro123 napísal:Oprava socialne citenie nepozna, ked je auto starsie neznamena, ze aj oprava prevodovky je automaticky lacnejsia.
Su servisaci ktori pozru na original nahradne diely a zapotia cenu, su aj taky a nie je ich malo ktori hladaju sposoby ako a co sa da...
O pripadoch predrazenych oprav je nespocet staznosti, nie?
Ak mam auto nove asi mi zalezi na zarucnej oprave, ak mam starsie a takato oprava nie je rentabilna hladam ine sposoby, nie je tak?
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

a je to tu zas.....4x odpoveď no ani jedna odpoveď mu nedala kontakt na servisaka. Načo preboha reagujete? Pán si pýtal kontakt na niekoho. Napísal mu niekto z vás čislo? Nie.....Ale odtukali ste si svoje pismenka, prispeli ste aj do tejto témy tak si môžte dať čiarku a hor sa písať do ďalšej témy. Teším sa na ďalšie vaše odpovede, ktoré ľuďom ozaj pomôžu. Povedzte ako vase odpovede pomohli tomuto pánovi? :3020:

Poznamka moderatora: ako si mu pomohol ty svojim prispevkom? Je to podla pravidla: zlodej krici chytte zlodeja?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

V Kosiciach doporucim p.Pankucha 0911888911 ale upozornim ze taketo veci asi robit nebude - myslim pohrat sa v zmysle otvorim jednu otvorim druhu a budem stavat lego s neistym vysledkom. Tomu sa nemozno divit jeho zivi praca a peniaze dostane na konci a teda cas a vysledok je dolezity. Uz len zaruku nemoze dat na takuto skladacku. Samozrejme ak mas celu svoju prevodovku vymeni ale tiez bez garancie. Predpokladam pristup otvorim, zistim chybu,objednam diely,opravim. Treba zavolat a popytat sa.
Naposledy upravil/-a hjundai v 04.02.2018 07:56, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

stanislav11 napísal:
cviro123 napísal:Oprava socialne citenie nepozna, ked je auto starsie neznamena, ze aj oprava prevodovky je automaticky lacnejsia.
Su servisaci ktori pozru na original nahradne diely a zapotia cenu, su aj taky a nie je ich malo ktori hladaju sposoby ako a co sa da...
O pripadoch predrazenych oprav je nespocet staznosti, nie?
Ak mam auto nove asi mi zalezi na zarucnej oprave, ak mam starsie a takato oprava nie je rentabilna hladam ine sposoby, nie je tak?
- mas to pomylene, to sa takto mozes hrat na dvore s feliciou vo volnom case. Mechanika zivi ukoncena praca a ak dava zaruku na diely a pracu pristup z kolne v hornejdolnej nemoze byt pouzity.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

keko535 napísal:a je to tu zas.....4x odpoveď no ani jedna odpoveď mu nedala kontakt na servisaka. Načo preboha reagujete? Pán si pýtal kontakt na niekoho. Napísal mu niekto z vás čislo? Nie.....Ale odtukali ste si svoje pismenka, prispeli ste aj do tejto témy tak si môžte dať čiarku a hor sa písať do ďalšej témy. Teším sa na ďalšie vaše odpovede, ktoré ľuďom ozaj pomôžu. Povedzte ako vase odpovede pomohli tomuto pánovi? :3020:

Poznamka moderatora: ako si mu pomohol ty svojim prispevkom? Je to podla pravidla: zlodej krici chytte zlodeja?
Precp pan moderator nedavas taketo cervenym pisane poznamky aj ostatnym? Alebo oni pišu stale k teme? Pan si pytal kontakt a dostal nejaky? Dostal len hlupe poznamky, ktore mu boli a aj su na dve veci. Ale ako vidim tak aj z toho fora bude lepsie po 11 rokoch odist. Škoda, bolo to dobre forum. Panovi odkazujem napisat do googla oprava aut. prevodovky, zavolat a pytat sa na veci a cenu, lebo tu mu neporadia. Tu su len pisalkovia, ktory tu sedia cely den a zivot im unika pomedzi prsty. Nie je normalne aby do kazdej temy pisali svoje halušky. Kedy sa potom venuju svojim opravam, rodinam? ....Nikdy, kedze tu sedia cele dni a tukaju do klavesnice. Pekny den prajem a viac do tohto fora nic nepridam.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

hjundaj to trefne popisal. Viac sa k tomuto snad neda ani dodat. Ja som naznacil vo svojom prispevku, ze z oboch svojich prevodoviek pravdepodobne jednu dobru nevysklada. Za nove casti na opravu zapatit nebude chciet. Jedine kupit zase jazdenku s neistymi kilometrami a vydrzou
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

keko535 - ja neprispievam len tak, zas sa nenudim, aby som tliapalo nicom. Ked niecomu nerozumiem, neprispejem. Co sa hned urazas? Ja by som preskladavat z 2 zlych jednu nerobil, napisal som mu to a odporucat sam seba nezvyknem. Kazdy nech sa sam rozhodne, kde chce davat robit. Jazdenu takuto takisto nemam
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ludia su rozni, tazko predpokladat, aky postup mal stanislav11 na mysli, lebo najjednoduchsie by bolo najprv pozriet v googli, potom pozriet toto forum, videl by, ze lubomt sa zaobera opravami AP, napisal by mu do SS a keby aj tak nic nefungovalo, tak by zadal temu sem, napisal cenove mantinely a svoje moznosti...a vyhol by sa zbytocnostiam, ktore si myslim, ze svojskym postupom musel predpokladat...
gsxrr
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26.10.2008 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsxrr »

http://www.autoprevodovka.sk -odporúčam jednak sú z východu síce v polsku ale urcite budu vedieť pomocť
dominik2223
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 13.01.2011 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik2223 »

Určite sa obrát na SOTO Servis v poľsku pri Rzesowe, bol som tam so Superbom a dobrá robota, celá prevodovka spravená za 700€, tu chceli darmožráči 1300€!!
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Kasli na to, ked niekomu vymenis olejovu pumpu a menic, tak uz vsade rozprava , ze mal komplet repas. Za 700e pravdaze celu, tak vo sne

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných