Peugeot 5008 - 1,2 puretech alebo 1,5 HDI?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

P5008, 1.2 benzĂ­n alebo 1.5 diesel

Hlasovanie ukončené 01.08.2020 21:19

1.2 puretech
7
18%
1.5 hdi
32
82%
 
Celkom hlasov: 39

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ale no....mozes sa hnevat na psa, no vyrobu a patent na mokre remene ma americka firma...
A zákazník kupuje čo ? ak sa môžem opýtať.Kupuje patent ? asi ťažko,kupuje prevedenie v konkrétnom aute ktoré je problémové.Celkom teda nechápem prečo sa má ktokoľvek hnevať na amíka a nie žabožrúta

No a toto sú presne tie krmové kecy ktoré kritizuješ.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

automobilka prebera zodpovednost za celkove riesenie ; ked to kravataci optimalizuju tak, ze diely sa vyrabaju od Brazilie, cez Chile, Argentinu, Turecko, Banglades, Taiwan, HongKong az do Vychodneho Burundi, tak nech sa paci, laskavo si zato ponesu zodpovednost.

Mna ako zakaznika nezaujima ze sa rozletel americky patentovany remen alebo ze japonske maslo nie je zlte, pokial si kupim vyrobok od Pežotu a teda Pežot [!!!] mi poskytuje zaruku X rokov a XYZ kilometrov.

.
.

>> fukane 3v a mokre remene ma uz kazdy, aj z dalekeho vychodu....

nic z toho co si napisal NEMAJU automobilky ktore ja mam rad. Buick, Cadillac, GMC, americky Ford (co je zle na F-250 ?), Chrysler, Dodge, americka odnoz Jeepu (neviem ci europske maju trojvalce ; je mi to uplne jedno ale Jeep Renegade 1.0i asi bude trojvalec co ?), Lincoln. Zrejme som niektorych zabudol ba dokonca mnohe Toyoty nemaju fukany 3V (napriklad Tundra, Tacoma a zopar dalsich krasnych strojov ktore si teraz takmer vsetci z tohoto fora musia vygooglit lebo nemaju najmensiu predstavu ako vyzeraju).

Este stale je dost tych, ktori NEMAJU 3v a ktori nefukaju. Niektorym z hore vymenovanych dokonca este nedorazil ani PRIAMOVSTREKOVY benzin teda sa daju krasne prerobit na LPG alebo E85 (poznas ?).
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co je v eu 3V, to je pre.ameriku 6V a R4, z prosteho dovodu, privelke budky na 3V ;-)

3,5 ecoboost najdes barzgde v pickup fordkach, tak isto najdes dpfkove powerstroke, technologia nema hranice, az by sa ti za mlaku zachcelo potrhavania a nudzakov a roznych sraciek co tu riesime kvoli "lacnej" jazde, tam nafta je draha, lebo maju lahku ropu a strukturu spotreby, ze proste benzinu je hafo, tazsie frakcie su treba inde, jak nane jazdit na 700ccm, 2 miestnom osobaku :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

nic z toho co si napisal NEMAJU automobilky ktore ja mam rad. Buick, Cadillac, GMC, americky Ford (co je zle na F-250 ?), Chrysler, Dodge, americka odnoz Jeepu (neviem ci europske maju trojvalce ; je mi to uplne jedno ale Jeep Renegade 1.0i asi bude trojvalec co ?), Lincoln. Zrejme som niektorych zabudol ba dokonca mnohe Toyoty nemaju fukany 3V (napriklad Tundra, Tacoma a zopar dalsich krasnych strojov ktore si teraz takmer vsetci z tohoto fora musia vygooglit lebo nemaju najmensiu predstavu ako vyzeraju).
Lubo , čo z tvojho zoznamu si kúpia najsamlepší juesej borci ak majú pred domom a v práci parkovacie miesto s rozmermi 160 x 320cm???? :40bd: :40bd:
Mám 5 aj pol metrové pohodlné kombičko a potajomky kradnem manželke C2 , lebo - parkovanie. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> 3,5 ecoboost najdes barzgde v pickup fordkach

pravda, ale okrem toho najdes aj nieco normalne - na rozdiel od nasho kontinentu. Mas tu na vyber 1.2i alebo nic ine benzinove ; co si vyberes ?

F150tka ma nejaky ekoboom pardon ecoboost ktory nikto nechce pretoze vedia ze je dogabany, uz tam "zopar problemov" bolo (moj bratranec ma Raptora a vybral si ho z velmi specifickeho dovodu), avsak za nepredstavitelne hroznych 1990$ priplatok mas 5.0i osemvalec. Ako pisem, pri Pezotiku 5008 NEMAS ZIADNU MOZNOST okrem 1.2i hrk hrk hrk och pardon tusim je tam 1.6i puretech co je ten isty system a zgrc, akurat nema tri hrnce ale styri dogabane.

Okrem toho Ford je specificky dogabany pretoze z Europy si zobrali same dobre veci. Ukaz mi taky dogabanec na Escalade (maju jedine 6.2i benzin, a kedze musia byt velmi ekologicki tak nahodili 3.0d motor v roku 2021 ktory nikto nebude chcet samozrejme). Okrem 6.2i nemaju nic ine.



>> Mám 5 aj pol metrové pohodlné kombičko

heeeeeeeeeeeej ? Ake ? Kupim si aj ja.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 27.07.2020 08:45, upravené celkom 1 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Moje skúsenosti s Peugeotom sú také, že sa bude triasť, chrcat, dvere skripu, čo pánty povolili, nebrzdi atď..., Ale, zatiaľ vždy sa došuchce po svojich domov, či servisu.

Okolo 1,5 mil km celkovo na ich strojoch, NIKDY ma nenechali v štichu.

A na rozdiel od sadistickej uchylnosti takého BMW, je servisne skoro zadarmo a nemá zaludnosti " premioviek", kedy si ani batériu nemôžete doma vymeniť... :3c90: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... vela si jazdil aj tych trojhrncekovych 1.2jek v džípovom prevedeni teda 5008cke ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

heeeeeeeeeeeej ? Ake ? Kupim si aj ja.
Nekúpiš, pretože okrem pohodlnosti je celkom na .... veď ju aj má na kapote.
Ak dajú amíci 6,5L osemvalec do Smart Roadsteru tak si naňho vezmem aj hypotéku :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... ake je to 5.5 metrove kombicko od Renoltu ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laguna - nemeral som ju, ale z radu trčí ako keby mala 6m.
Evidentne si nepochopil čo tým chcel básnik povedať.
Takže po lopate - môžem sa vykašlať na benzín naftu plyn elektriku, keď v ponuke nie je nič o optických rozmeroch meter x meter x meter.
Pretože plocha autíčok slovenských súdruhov je väčšia ako plocha ciest v tejto krásnej republike. O parkoviskách ani nehovorím.
A slovenskí súdruhovia evidentne nechápu pojem "spolujazda". Takže do roboty dojde 50 súdruhov na 48 autíčkach.
Mám riešenie - ale to sem nemusím písať - poznáte ma. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lebo si stary prd, preto si nevies predstavit co jeden pracujuci rodic okrem robota domov este absolvuje v dnesnej dobe, decka roztahane po skolach po kruzkoch posta nakup dotoho, letis z vyplazenym jazykom z roboty dojdes domov padnes, to kolko si vyminul paliva ti moze byt uprdele, teda tebe a nagymuvodrazkovi fotonovemu ne, tam sa ide dotla lol, 48 sudruhov chyta zajaca/cas/ za ocas :zga28:

iste mali by kopat krumple na rolicke za barakom a s babku a dedkom tahat repku, je mi to jasne, tak to je prirodzene :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

OK, tak ste vyhrali, bude to 1,5 blueHDI.

som zvedavy, co to bude robit.


Este par postrehov - korejci su kvalitou dnes o tri levely vyssie, nie len zaruka, ale aj kvalita spracovania je neporovnatelna. Cena servisu pritom je na urovni skodovky - donedavna som servisoval Hyundai a oproti 52 € za hodinu, co si pytaju v Skoda servise bol Hyundai servis najmenej o stvrtinu lacnejsi.

A este k 1,2 Puretech - na ten motor su v testoch same chvaly. Napiste viac o tom karbonovani ventilov aj trhani remena, ked mate skusenosti, myslim, ze to pomoze aj inym ludom.

:4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo nie o krumplách som chcel.
24 hodín denne, keď ma obiehajú autá, alebo keď prechádzam okolo parkujúcich - jedno auto - jeden človek. Čo tie decká nosíte v kufri?
A roku páne 1970-1980 som aj ja chodil na hudobnú, dokonca na krasokorčulovanie, dom pionierov, zväzarm. A kua otec mal len starú stovku čo sa štartovala len v sobotu na výlety. :40bd: :40bd: A keď výlet tak to bol tato zo susedom vzadu 6ti a ešte najmenší susedovi vpredu na kolenách. lol
Zaujímavé, že dnešní 50 - 60tnici stíhali možno aj viac vecí ako tí dnešní, bez vyplazeného jazyka a mhdčkou.
Zrejme preto lebo nemali mobili, počítače a internet.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

1,2 puretech je dobry motor a s tym remenom je to pravda. Po 80 000 km je nutna vymena rozvodov, pretoze remen je v oleji a zacina sa rozpadat. u verzie s turbom, prv nez prdne remen, upchaju casti rozpadajuceho sa remena mazanie turba a to sa poruca. Motory 1,5 bluehdi su este relativne nove...cca 2 roky sa predavaju a preto savela este o ich spolahluvosti nevie. Zato stare 1,6 bluehdi su jednuducho spicka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uplna spicka, tu na fore chalan pisal o troch vymenach turba nez na Slovensku dosli autorizovani fesaci na to, ze 30.000km oleje upchavaju sitka v olejovom trakte !! Takze tie turba neboli dobre mazane, po vymene skapali pod 10.000km... a tie natahovacky a hadacky, mnam malina. Tie sitka tam tiez vymyslel velky, ale uzasne velky vedator.



Ypsilono, podla mna si vyhral ty. Rozptyl spotreby 1.5tdi bude urcite mensi nez rozptyl toho benzinoveho zazraku takze aj toto by ti malo hrat do kariet (a penazenky ak musis platit nadspotrebu).

Spomalit o 15km/h z tempa ma najvacsi vplyv na spotrebu, prides o 10 minut neskor. Neviem ake trasy jazdis, ale keby to bolo 300km denne tak fakt 140km/h -> 125km/h znamena prejst o 15km menej za hodinu takze za dve hodiny 30km menej... a pri rychlosti 125km/h prejdes 2km za minutu, takze prisamvacku na CELEJ 300km trase prides o 15 minut neskor ked pojdes 125 ako ked pojdes 140.

Ak tych 15 minut ma byt rozdiel medzi zivotom a smrtou tak povedzme, inak to samozrejme NEMA ZMYSEL. Pretoze ta trasa cela bude trvat dve a pol hodiny takze tam usetrit 15 minut dava maly zmysel... a to sa samozrejme bavime ze celu trasu mozes ist 140km/h, co sa na 300km nestane.

Takze realny rozdiel bude este mensi nez 15 minut. Neuveritelne ale je to tak.

300km rychlostou 140km/h celu trasu = 2.14 hod = 2 hod 9 minut
300km rychlostou 125km/h celu trasu = 2.4 hod = 2 hod 24 minut

15 minut rozdiel. A 300km NIKDY nepojdes 140 celu trasu, nikdy a obzvlast nie z Bubliny niekam doriti, ked mame az po Trnavu uzasnu 110km/h cez den.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných