Peugeot 5008 - 1,2 puretech alebo 1,5 HDI?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

P5008, 1.2 benzĂ­n alebo 1.5 diesel

Hlasovanie ukončené 01.08.2020 21:19

1.2 puretech
7
18%
1.5 hdi
32
82%
 
Celkom hlasov: 39

gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 - 1,2 puretech alebo 1,5 HDI?

Príspevok od používateľa gnagy »

YxoYpsilono napísal: 13.10.2022 11:07 Ahojte,
dalsi maly update.
Auto ma cca 40 000 km, zatial bolo na odtahovke 3 x :-\
Radsej som si priplatil za rozsirenie zaruky, kedze uz presli dva roky.

Prva porucha elektricka - problem s protikoliznym systemom. Asi to len nejako zmazali, odvtedy je pokoj.

Druha porucha nadobka s mocovkou - vraj sa to pokazi na vsetkych tychto 1,5 HDI. Udajne mimo zaruky cena cca 1000 € za vymenu.

Tretia porucha znovu elektricka - v zime pri jazde do kopca, ked auto trochu hrabalo sa rozsvietili asi vsetky kontrolky a vsetky porucha co to ma. Zase nieco pomazali a vratili.

Spotreba sa drzi medzi 6 a 6,5 litra - pokojna jazda male mesto a mimo mesto.

podla info co mam, tak sa naozaj zda, ze z hladiska spolahlivosti je tento motor lepsi ako 1,2 puretech.
Ale teda ziadna hitparada to nie je.

Take - ak pezota, tak s priplatenou zarukou!
Ale sportage je urcite lepsia volba pre sukromneho kupca
:3dcline:
Yxo, ako ti pomôže rozšírená záruka pred takýmito problémami? Z toho čo píšeš, ako tvoje auto "opravili" - citujem "zase niečo pomazali a vrátili", tak ak toto je riešenie problému, no zbohom. A mať nové auto v záruke a už byť 3x na odťahovke, ja by som také auto predal čím skôr. Keď čítam kluby francúzskych značiek, kde ľudia s hrdosťou píšu, že "už mám 122.000km a stále bez poruchy", neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Veď to je snáď úplne normálne, že auto vydrží aspoň štvrť milióna bez toho, aby som sa nad niečím pozastavil. Ale asi som zaspal dobu a takéto "úspechy" sú dnes zrejme zázrak :-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 - 1,2 puretech alebo 1,5 HDI?

Príspevok od používateľa tatkotom »

Veru, zaspal.
ľudia si neuvedomujú, že si tie opravy parádne predplatia v cene povinný garančiek atd.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 5008 - 1,2 puretech alebo 1,5 HDI?

Príspevok od používateľa fzubaty »

gnagy napísal: 29.03.2024 08:59 Keď čítam kluby francúzskych značiek, kde ľudia s hrdosťou píšu, že "už mám 122.000km a stále bez poruchy", neviem, či sa mám smiať, alebo plakať.
Nissan je tiez francuz.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných