Peugeot 5008 - 1,2 puretech alebo 1,5 HDI?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

P5008, 1.2 benzĂ­n alebo 1.5 diesel

Hlasovanie ukončené 01.08.2020 21:19

1.2 puretech
7
18%
1.5 hdi
32
82%
 
Celkom hlasov: 39

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Peugeot 5008 - 1,2 puretech alebo 1,5 HDI?

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ahojte, kupujem Peugeot 5008 (lebo musím, tak neriešime prosím dôvody).
Môžem si vybrať motor 1,2 puretech alebo 1,5 HDI.
Iba majú 96 kW, manuál. HDI je o 1000 € drahšie.

Jazdiť sa bude 40% okresky, 20% mesto a 40% diaľnice.
Celkový nájazd bude cca 150000 km.
Čo poviete, ktorý si mám vybrať??
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Kamarát to má v automate a diesel. Môžem zistiť bližšie ale nesťažuje sa. Osobne by som tiež vybral diesel, vzhľadom na to aké máš trasy.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Mal som možnosť skúsiť c4 s týmto 1.5 dieselom a nič moc.
Na diaľnici okolo 8 litrov..
Zase ten 1.2 puretech je tichší a na diaľnici berie ešte menej ako diesel.

Aj testy hovoria, že tie nove blueHDI sú dosť uzrane :-(
Tak fakt neviem
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

1.2 je trojvalec ma to kamarát v 3008 motá sa po meste jemu to stačí, na diaľnici podľa mňa obsah neoklames... 1.5 mame v robote v berlingu XXL s manualom žiadna sláva na robotu stačí, neviem ci do 5008 dávajú ale do c5aircross ide aj 2.0 hdi a to by som skôr volil na charakter tvojich jázd a aj 1.6pure tech benzín rovnako majú 180koni...5008 je dosť veľká krava a 3valce ee celé zle
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ani jeden nie je dobrý ... do takého veľkého auta ... celé zle, trápi sa to auto....
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

nejake realne skusenosti?
po par tisic km mi lepsi pride benzin :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prečítajte si na FCD.eu -Peugeot 3008 o Puretechu 1.2 je téma - Soudní znalec u opakovaných oprav výpadků jednoho válce. Auto z 30 tis km rieši jeden z najlepších diagnostikov aký v Česku existuje.Motor opakovane padá do problémov,výrobca to hrá na blbého
[img]https://i.postimg.cc/NKRghKsT/a.jpg[/img]
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Zaujimave. Ale necudujem sa. Peugeot ani nema v SR oficialne zastupenie, zaruka len dva roky, ziadna lokalizacia.

Keby to bolo na mne, tak beriem Kia Sportage.

Lenze si nevyberiem :-(


Mate nejake info o "novom" blueHDI 1,5?
Podla spritmonitoru je medzi puretechom a bluehdi v spotrebe rozdiel do 1,5 litra ale bluehdi je udajne dost lenivy a nechce sa tocit.
Ja som bluehdi jazdil v citroene a tam ma neoslovil - hlavne vysoka spotreba na dialnici a slaba agilita pri rozjazde.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Keďže nemáš na výber, máš "nôž pod krkom" tak vyskúšaj na ktorom sa ti lepšie jazdí a ten ber. Zvykneš a čo príde príde, opravis,zreklamujes...tu už asi veľa nenaspekulujes.
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Určite ber 1,5Diesel. Nie je to trhač asfaltu, do auta sa hodí ideálne 2,0.
Viem o čom píšem. So značkou mám veľa skúseností.
Nad 1,2 ani nerozmýšľaj
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nad ZIADNYMI TROMI valcami nerozmyslaj... ked to vyrobcom vy, zakaznici, dovolite budu tam zachvilu montovat 0.7i dvojvalec sedemturbo.
A potom co ? 0.5i jednovalec desatturbo ?

Ja by som bral dieslovy z tohoto hrozneho vyberu, ale samozrejme ano - za 5 litrov chodit nebude.

Poľaci testuja :
https://www.youtube.com/watch?v=iiS6BnojeRc
https://www.youtube.com/watch?v=yGPKVku3taA

nemyslim ze by 1.5d zral menej nez dvojliter. Mechanicke straty zanedbatelne a vsetko ostatne je rovnake : karoseria rovnaka, odpor vzduchu rovnaky, hmotnost mozno o 30 kilo mensia (1.5d versus 2.0d) co nehra absolutne ziadnu ulohu, spalovanie nafty je rovnake aj v 1.5d aj v 2.0d aj v 8.5d keby bolo, nafta je rovnaka takze ma v sebe rovnaku energiu... a ked proste potrebujes 36kW na kolesach aby si sa hybal s tou bednou rychlostou 130km/h tak proste potrebujes tych 36kW.

Jedine co sa da usetrit je prevodmi lebo motor dosiahne dany vykon na otackach XYZ alebo ABC, kde samozrejme vyhodu ma vacsi motor a nie mensi. Takze je vcelku mozne ze 1.5d bude zrat este o milimeter VIAC nez 2.0d na dialnici KVOLI SPREVODOVANIU (=2.0d moze tocit mensie otacky na rovnakej rychlosti XYZ nez toci 1.5d) ; v meste by som tipol o milimeter menej spotrebu 1.5d nez 2.0d.

To je cele.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Fyzika to nepustí.Treba pozrieť na vzorec z čoho sa odvíja výkon motora.Potom sa nižšia kubatúra ktorá síce výkon naženie musí dostať do nevýhodnejšieho pola točivého momentu a to je krok do horšej spotreby.Výkon nie je všetko.Už za mojich mladých čias sa dosahovalo z 50 ccm objemu 28 Ps čo je 560 Ps z 1,0 kubatúry. Lenže práve na tomto sa dá ten vzťah pochopiť,motor má "použitelný" rozsah otáčok medzi 16- 18 tis inak má tak malý točivý moment že sa nepohne.Preto potrebuje dvadsať prevodových stupˇnov aby sa v pásme kde má silu vedel pohybovať. to je "čaro" týchto motorov zo všetkými dôsledkami.
1,5 Hdi by bola ok,ak motor zabudujú do auta podobného Citroenu Ax,potom ok
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Keby som si mal vybrať medzi týmito dvoma motormi. Beriem radšej ten naftový. Ten benzín je dosť poruchový a žerie dosť olej. Medzi výmenami aj 2 až 3 litre.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

YxoYpsilono napísal:Mal som možnosť skúsiť c4 s týmto 1.5 dieselom a nič moc.
Na diaľnici okolo 8 litrov..
Zase ten 1.2 puretech je tichší a na diaľnici berie ešte menej ako diesel.

Aj testy hovoria, že tie nove blueHDI sú dosť uzrane :-(
Tak fakt neviem
Ale no!! :40bd: :40bd: :40bd:, aspoň neklam.
Alebo sa nauč jazdiť.
S týmto hravo 5 litrov. a MENEJ.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

mhlavaty napísal:Fyzika to nepustí.Treba pozrieť na vzorec z čoho sa odvíja výkon motora.Potom sa nižšia kubatúra ktorá síce výkon naženie musí dostať do nevýhodnejšieho pola točivého momentu a to je krok do horšej spotreby.Výkon nie je všetko.Už za mojich mladých čias sa dosahovalo z 50 ccm objemu 28 Ps čo je 560 Ps z 1,0 kubatúry. Lenže práve na tomto sa dá ten vzťah pochopiť,motor má "použitelný" rozsah otáčok medzi 16- 18 tis inak má tak malý točivý moment že sa nepohne.Preto potrebuje dvadsať prevodových stupˇnov aby sa v pásme kde má silu vedel pohybovať. to je "čaro" týchto motorov zo všetkými dôsledkami.
1,5 Hdi by bola ok,ak motor zabudujú do auta podobného Citroenu Ax,potom ok
1,5 je na také poflakovanie sa po okrese.
Do nejakej max 110-120 km/ h, s trochou rozumu sa dá pod 5 litrov.

Na naháňanie po diaľnici Radšej 2.0hdi...

Bohužiaľ, Francúzm posledné 3-4 roky regulérne šibe a manuály ,aj dobré motory vypúšťajú z ponuky.

O otrasnom riešení interiéru a palubnych doskách... ani nehovoriac.

Momentálne nie je nič, čo by stálo za úvahu od nich kúpiť NOVÉ.

Ak máš možnosť, kúp si radšej starý model 508/ sú ešte nové v ponuke/, dá sa kúpiť za výhodné ceny a budeš mať 200-300.000 km absolútny pokoj.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných