PEUGEOT 5008 1.6 THP

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erikv81
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2014 14:23
Zdieľať na Facebook

PEUGEOT 5008 1.6 THP

Príspevok od používateľa erikv81 »

Zdravim vsetkych

Cakame s manzelkou dvojity prirastok do rodiny a to uz jedneho nezbednika mame cize nastal cas na vymenu auta .adeptov by bolo viac ale asi najviac nas zaujima prave 5008
Vozil som sa na tej 1.6 THP 165k s automatom.Jazda to bola prijemna a pohodlna.
Rad by som od skusenych tu na fore pocul nieco k tomu motoru. spolahlivost chyby atd...proste skusenosti ludi co tento motor mali sancu dlhsie pouzivat

Dakujem
erikv81
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2014 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikv81 »

Dakujem za odpoved ale v podstate si mi nic nepovedal.
na stredovy tunel som sa nepytal a o motore vies asi tolko co ja
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

V prvom rade gratulujem k budúcemu dvojnásobnému prírastku do rodiny :)

Motoru 1.6 THP sa radšej vyhni.
BMW/PSA 1.6 „Prince"
Kódy: EP6 .., EP6C .., N14B16A, N12B16

Výroba: od 2006 (najväčšia rizikovosť do 4/2010)

Nasadenie (do 2010): Koncern PSA (označenie 1.6 VTi alebo THP): Peugeot 207, Peugeot 308, Peugeot 3008, Peugeot 5008, Peugeot Partner, Citroën C3 (vr. Picasso), Citroën C4 (vrátane Picasso), Citroën C5, Citroën Berlingo. Koncern BMW: Mini Cooper, Mini Cooper S

Motory Prince patria aj u nás k veľmi rozšíreným, lebo okrem štýlového Mini poháňajú celý rad masových modelov Peugeot a Citroën (podľa zoznamu vyššie).
Dôvod: Po stránke dynamiky a spotreby jedna z najvydarenejších motorov s objemom 1,6 litra v atmosférickej či preplňovanej verzii. Až do jari 2010 však bohužiaľ mal motor zo spoločného vývoja PSA a BMW problémy s reťazovými rozvodmi. Bolo to jednak zásluhou nízkej odolnosti reťaze a jednak nedokonalým tlakovým spojom vačkového hriadeľa a rozvodového kolesa, ktorý sa časom „vykýval“ a spôsobil kompletné „rozladenie“ rozvodového mechanizmu. Preplňované verzie navyše trpia nadmernou tvorbou karbónu, ktorý potom spôsobuje širokú plejádu problémov s nerovnomerným chodom motora a dokonca aj samozápaly. Tu platí rovnako ako v prípade väčšiny podobne problémových motorov, že čím novší ročník, tým je motor lepší. Pritom konštrukčne podobný motor 1,4 VTi (EP3) bol výrazne spoľahlivejší (aj keď ju občas postihla hrkotajúca rozvodová reťaz).
Koľko km ročne najazdíš? Nebol by lepší diesel?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
erikv81
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2014 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikv81 »

@gnapy - teraz ma diesel ale asi by som radsej do benzinu.co sa tyka najazdu jazdim dost vela tak 600 km tyzdenne.U dealera mi povedali ze tento motor je v pohode hlavne na dlhsie trasy.
O tych rozvodoch som cital niekde a dufal zeby uz v novych modeloch by mohli byt tie chyby poriesene.Ale asi to je konstrukcne starsi motor

A dakujem za prianie

@lakinoo - ak kazdemu davas take mudre informacie tak to dakujem velmi pekne za rady
erikv81
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2014 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikv81 »

@lakinooo

Mal si to hned povedat ze si mal o to auto zaujem a mozno aj dat svoje postrehy preco to auto nekupovat

dufam ze sa bavime o tej novej 5008 ktora sa zacala predavat pred necelym mesiacom
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ak nové auto, tak určite HDI a navyše 600km týždenne. Táto kombinácia je veľmi vhodná.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
erikv81
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2014 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikv81 »

doteraz som nemal ziadne francuzske auto cize nemam sajnu jake su tie motory.Ale tak tie HDI su rozsirenjesie cize asi budu ok
erikv81
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2014 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikv81 »

tiez francuz
cize ak pojdem do peugeotu s dieslom budem v pohode kedze mne ten stredovy tunel nevadil
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ebenci a to je vyhoda ? som myslel ze posledny update ma byt este ked stoji auto vo fabrike, nedorobene nech nepredavaju lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
erikv81
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2014 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikv81 »

3008 pre 3 deti nestaci. sedel som v tom. 3 autosedacky tam das tahsie a kufor asi tiez nebude stacit

a ten chlp je 20 cm
erikv81
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2014 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikv81 »

@ lubos - ake auto mas ty?

1.6 benzin 165 k je podla mna dost.budem tam vozit rodinu nie pretekat
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

erik, škoda, že si nenapísal, či chceš nové, alebo jazdené auto? 1,6 benzím mal problémy okolo roku 2010 (vývoj s BMW ), Takže ak chceš nové, tak tá 1,6 už nie je problém. No pri nájazde čo píšeš volil by som dize. bo 2,0, je len na tebe. s automatom, neváhaj, ten hydromenič sa nedá porovnávať so skackavou dvojspojkou. Vodíč čo jazdí s "ťažkou" nohou, bude mať dokonca nižšiu spotrebu ako pri manuály.
erikv81
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2014 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikv81 »

Ahoj Pacho

ano hovorim o novom aute. predajca mi hovoril ze je to motor vyvinuty v spolupraci s BMW.
Kedze manzelka ma male vw polo budeme musiet vymenit aj jej auto cize s tym novym uz tolko lietat do prace nebudem.chcel by som to striedat.ale aj kdesi v recenzii som cital ze ten motor sa najlepsie citi medzi 90 - 130 km/h.
Ide o to ze nech uz kupime hocico to auto planujeme mat na dlhsie. a nechcem rozohnit detatu o diesloch ale ruzovo to s nimi nevyzera.aj ked momentalne mam diesel a som s nim spokojny ale vies tie enviromentalne sracky stale tocia o konci dieslov
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Re: PEUGEOT 5008 1.6 THP

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

erikv81 napísal:Zdravim vsetkych

Cakame s manzelkou dvojity prirastok do rodiny a to uz jedneho nezbednika mame
Dakujem
Gratulujem :300f: :300f:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných