Peugeot 407 2.0hdi 100kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bockay
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.04.2010 14:06
Zdieľať na Facebook

Peugeot 407 2.0hdi 100kw

Príspevok od používateľa bockay »

zdravim chcem sa spytat pred cca mesiacom mi nechcel peugeot nastartovat ani ked sme dali cez kable az ked mechanik doniesol startovaci sprej na stvrty krat nastartoval a po mesiaci znova neviete nahodou co by mohlo byt za problem na dia ukazalo neake rele zhavenia ale som cital ze dia ukaze rele a moze byt ok tak teraz neviem auto mam od maja.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

neviem ak by bolo rele zhavenia pred mesiacom bolo teplo a to auto musi nastartovat bez zhavenia, dokonca som 2 roky dozadu videl ako bmw 318d nastaroval z vadnym rele zhavenia pri -18
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Základ v tomto prípade je kontrola akumulátora, alternátora.. :coffe:
aundy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.04.2017 10:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aundy »

ako kľudne to môže byť aj tá baterka. to by bola prvá vec, ktorú by som vyskúšal premerať
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

V C4 2,0 HDI, RHR 100kw máme ten istý motor, žhaviče už nie sú funkčné,no naštartuje aj pri väčších mínusoch. Keby neboli na takom mieste, dávno by som ich vymenil, ale sú na zadnej strane motora a ten je navalený do zadu a z polovici ešte pod prístrojovkou. Takže som nechcel riskovať zalomenie. Na radu pána mhlavatého som namontoval tepelné čerpadlo do okruhu a cez časový spínač večer pri veľkých mínusoch zapnem do siete a ráno pred štartom je motor zohriaty.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
bockay
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.04.2010 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bockay »

baterka je z 2016 ale dal som ju nabit a aj tak nenastartovalo az cez startovaci sprej na dia potom vecer vypisalo to rele.na aute mam este webasto len musim na ovladaci vymenit baterku
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

podla vsetkeho mam ten isty motor vo focuse mk2 2007 mne to nestartovalo dobre skrz vybehany stater pri 250tkm
ale moze to robit seknute egr alebo skrtiaca klapka
jarotko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.04.2017 09:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarotko »

Tak by som skusil pozriet este starter alebo relatko.
doki-s40
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.01.2014 00:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doki-s40 »

Škrtiaca klapka sa ti zasekáva, bud je zanesená od spätných plynov z EGR ventilu, alebo sú už vydreté prevodové zubaté kolieska ktoré ju ovládajú .. stava sa aj to, že sa deformuje jej samotný plastový obal.

Je to celkom známa vec motoru s označením DW10 BTED4.

Takže chobot motora dole, a skontrolovať tú klapku .. keď nejde auto naštartovať, niekedy stačí jemne pobúchať po nej z vonka aby sa uvolnila.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných