841 479
inzerátov
Pridať inzerát

Peugeot 406 2.0 HDi - zapojenie ventilátora

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Peugeot fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
matthew2211
Založený: 19 august 2019
Nabehané: 26 min
Predmet: Peugeot 406 2.0 HDi - zapojenie ventilátora PríspevokZaslal: 19.08.2019 20:43   
Zdravím. Mám taký problém,že som nutne musel kúpiť ventilátor chladiča,z dôvodu že na pôvodnom mi odišlo ložisko a ku koncu už ani nešiel. Keď som ho vytiahol,potočil som s ním a normálne som cítil aj počul hučanie ložiska. Kedže naňom bol štítok s dátumom 11.6.2003,vedel som že taký už nezoženiem tak som sa rozhodol kúpiť zo stránky autodoc.sk... Čo čert nechcel,prišiel mi nový ventilátor a MEGA problém je na svete. Dôvod je ten že vstup do nového ventilátora je úplne iný ako je káblovanie v aute. V prílohe je káblovanie s prípojom (obr. 1),čo mám v aute a vstup nového ventilátora (obr. 2). Rok výroby auta je 2003.
Podľa starého ventilátora som objednával (rozmer) ale údajne už na všetkých nových ventilátoroch je takýto vstup. Prosím Vás o pomoc,čo mám teraz robiť,ak staré káblovanie tvoria 2 hrubé a tenké káble a vstup v novom ventilátore je tvorení kolíkmi a ešte v kockovej forme. Vopred Vám všetkým ďakujem za rady a dúfam že mi pomôžete niekto,potreboval by som to súrne,kedže budúci týždeň chceme ísť s priateľkou a synom z Košíc na západné slovensko. Ďakujem vopred

[img]https://i.imgur.com/hoKQ745.jpg [/img]

[img]https://i.imgur.com/r6woqdu.jpg [/img]

Auto je Peugeot 406 2.0 HDi, 5-st. manuál, 79kW, r.v. 2003, kód motora RHZ
Citovať
an-dy88
Založený: 09 jún 2017
Nabehané: 4 hod 37 min
PríspevokZaslal: 20.08.2019 07:46   
ešte sa môžeš opýtať priamo v peugeote v autorizovanom servise, či to vedia zohnať, oni by ešte mohli, alebo skús autá tieto čo predávajú na diely, väčšinou keď sa už nevyrába model auta, tak ani tie diely, niekedy aj keď už sú novšie rady a tak tak tiež nie
Citovať
mastik29
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (106)
Založený: 07 apríl 2010
Nabehané: 14 dní 15 hod 17 min
PríspevokZaslal: 20.08.2019 13:14   
Ziadna panika. S tymi vetrakmi byva trosku problem, kedze ich bolo vela druhov, modelov. Niektore su uz nezohnatelne (koli nizkej poziadavke trhu sa napriklad nevyrabaju), a casto uz nejdu zohnat ani nove original v autorizaku. Avsak, niekedy je moznost zameny, ze sa vymeni len motor s vrtulou, inokedy treba trochu prisposobit konektory, elektroniku.

Nejake info o tom a konektoroch, pinovani najdes napr. tu:
http://www.peugeot-citroen.by/.....94#p933894
Citovať
bjbbobek
Nová tvár - Trabanto (14)
Založený: 03 jún 2012
Nabehané: 3 dní 22 hod 40 min
PríspevokZaslal: 20.08.2019 18:13   
Žiadny problém zo starého odstrihneš konektor a dáš ho namiesto toho nového . Pozor na polaritu a dost dlhé konce vodičov.
Mazda 323F 1999 DiTD 66Kw uz nieje ale motor žije dalej
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Peugeot fórum