Peugeot 406 2,0 80kw Hdi - zhasínanie počas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ondro91
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2010 16:31
Zdieľať na Facebook

Peugeot 406 2,0 80kw Hdi - zhasínanie počas jazdy

Príspevok od používateľa ondro91 »

Prosím Vás o radu.Mám taký problém, že mi auto počas jazdy zhasne. Mal som problém s čerpadlom v nádrži, ktoré som vymenil za nové (originál BOSCH). Akurát že som nedal vyčistiť nádrž lebo viem že nie je najčistejšia. Dával som aj naftu z nových bandasiek a nafta bola normálna lebo som si ju vedel zabezpečiť sám... Po krátkom čase auto opäť zhaslo. Dal som pozrieť aj vstrekovače. Mechanik ich kontroloval s takými flaštičkami do ktorých mu tiekla nafta. hovoril že druhý je trochu upchatý ale to by nemalo robiť problém a že na 90 percent bude zlý regulátor tlaku paliva. Vymenil som aj ten. Auto má cca 260000km. Bolo cítíť rozdiel najmä pri štartovaní a pri klepaní auta. Vydržalo to dákych 500 km... a znovu zhaslo počas jazdy...Keď som chcel štartovať nechcelo zopnúť čerpadlo, bolo počuť zopnutie ale nie naťahanie paliva. Neskôr som počul zlé reči o pupme kde väčšinou tankujem (SHELL) a tak som natankoval plnú nádrž na slovnaftke. Vyjazdil som takmer celú nádrž (niečo cez 1000km) a opäť zhaslo. Väčšinou zhasína keď je v nádrži menej paliva. A pri kždom opätovnom štartovaní po zhasnutí počuť v nádrži ako tam brbloce... a počuť aj že riadne klepoce niekde okolo rozvodov ale len vtedy keď má chuť zhasínať. Neviete mi poradiť čo s tým??? ďakujem
ANDYLA
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 15.09.2009 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ANDYLA »

tento isty problem mam ja na 406 2.0 hdi 66kw...tiez cerpadlůo bolo na repas aj vstreky novy regulátor tlaku paliva a stale to zdochyna...ked nastartujem tak svieti check motora a ukazuje to na ten regulátor tlaku paliva..zavadu vymazem a jazdim no casom sa to opakuje
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Akurát že som nedal vyčistiť nádrž lebo viem že nie je najčistejšia.


Ondro, prepac ale toto co je za rozum ?

"VIEM ze NIE JE najcistejsia" a NAPRIEK TOMU JU NEDAS VYCISTIT ? Vies si predstavit ako strasne sa tesi cerpadlo a vstrekovace pri tej tvojej pancovanej nafte s necistotami ktoru mu davas zrat?

vlastne uz teraz vies, auto ti zhasina...

drzim palec !


PS: nabuduce ani filter nevymen, ani palivovy, ani vzduchovy, pokial cez neho este styri molekuly vzduchu prejdu tak netreba, je to uplne zbytocne. Aj ked budes vediet ze je cierny ako asfalt, aj tak to nevymen.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vrelo ti doporučujem skontrolovať dvojrelátko (väčšinou hnedé velkosti krabičky Marsiek) konektor sa odpája vytiahnutím takého šuflíčka.Jedno relé púšťa šťavu pre čerpadlo,druhé pre RJ motora.Väčšinou odídu 2 zo 4 diód,tie sú pekne vymenitelné.Ak je vadné,poznáš už z toho že pri rozsvietení palububovky pred štartom nesvieti kontrola taký symbol motora.V Peugeote stojí 23 e. Ael treba mať ozaj istotu že sa nespúšťa čerpadielko v nádrži.
mathyk
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 25.02.2008 10:30
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mathyk »

tak to nechapem , kupis oriinal cerpadlo za +-400 €, a nadrz nedas vycistit?

ja som moju dal preventivne vycistit ak ked s tym nemam problem, a ani nemam CR vstrekovanie, ale PD.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mathyk napísal:tak to nechapem , kupis oriinal cerpadlo za +-400 €, a nadrz nedas vycistit?

ja som moju dal preventivne vycistit ak ked s tym nemam problem, a ani nemam CR vstrekovanie, ale PD.
No nechcel som komentovať cenu čerpadla,ani dávať návody ale tam presne pasuje Bosch čerpadielko (benzinové) R.megane.má síce iné objednacie číslo ale stejný tlak rozmery atd. stokrát odskúšané štyrikrát lacnejšie.
matusg
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.03.2009 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusg »

@mhlavaty stará téma, ale mám podobný problém pri mojej peugeot 406 HDI 80kw. auto zhasne pri voľnobehu a pri brzdení motorom. pri záťaži nie. svieti kontrolka motora a chyba antipolution fault. chyba je v DRV ventile, ktorý bol menení pred rokom. keď ho vytiahnem sú na ňom jemnučké piliny, ale zas nie kopu. prečistím a auto ide na 2-3dni dobre. potom zas chyba. Mám podozrenie , že odchádza čerpadlo v motore, ktoré zadrbe DRV ventil. Takže pokým asi nevyčistím čerpadlo, prípadne nevymením, tak bude asi problém rovnaký. Zaujímavé, že na diagnostike hádže chybu primárni obvod palivového čerpadla. Relé je vymenené.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kovové špilky nikdy neveštia nič dobrého a hlavne,akútnosť sa nedá odhadovať.Ja iba chcem upozorniť na Hdi a jeho nízkotlaký okruh,jeho problémy sa prenesú a navonok to každý pripíše tomu vysokotlakému.
matusg
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.03.2009 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusg »

@mhlavaty len teraz ide o to, čo mám otestovať, alebo podľa čoho ísť, aby som nemenil jak hluchý všetko čo mi povedia. a na druhú stranu aby som testovaním nezaplatil, to čo volím rovno vymeniť, viď príklad. za test manometrom tlaku paliva z nádrže pýtaju 40eur, nové kúpim za 80eur.

chcel som ísť cestou:
otestovať podávacie čerpadlo - manometer kúpim za 20e, otestujem sám.
otestovať vstrekovače - to musím dať otestovať
relé - bolo vymenené

alebo nakoniec kúpiť nový DRV ventil za 80eur, a čakať čo sa stane. ale keďže to mini sitko sa špiní pilinami tak nič neporiešim.

dá sa dať dané vysokotlaké čerpadlo na repas keď púšťa piliny, alebo radšej kúpiť z iného auta?

diky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Idú na vec trochu divne,ale neviem posúdiť či schválne ale každopádne nezmyselne.Tlak sa meria na vstupe aj výstupe filtra pretože to dáva úplný obraz o tom,či je možné v ďalšom hľadaní problému na nízky tlak proste zabudnúť a venovať sa iba vysokému.
Vysoký tlak sa preveruje pomerne jednoducho,snímač aj regulátor tiež.
Je možné rozopnúť biely a zelený rychlospoj paliva o vložiť manometer,na to sú také manometre akoby na T-ku na jednej stane to má samičku rýchlospoj a na druhej samca.Tak sa to vkladá ako medzikus po rozpojení.Ale je jedno kto si ako pomôže,toto je pre dielne lebo je to zapojené za tri sekundy.
matusg
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.03.2009 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusg »

@mhlavaty okej, takže najjednoduchšie bude otestovať tlak podávacieho čerpadla. tak ako píšeš vylúčim tým chybu nízkeho tlaku.
Ventil a snímač je jasný.
následne vysoký tlak, čerpadlo viem nejako dať otestovať? či je v poriadku? tak aby som nemusel za diagnostiku dať nejakú veľkú sumu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vysokotlaké čerpadlo bezdemontážne iba diagnostikou
Daj mi do ss mail adresu,pošlem ti niečo k problému
matusg
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.03.2009 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusg »

@mhlavaty poslal som, neviem či došlo. diky pekne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prišlo,poslal som tiež
frantisekignac
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.09.2013 15:30
Zdieľať na Facebook

info

Príspevok od používateľa frantisekignac »

zdravim vas pan Mhlavaty mam tottiz ten isti problem s hdi som uz bezradny vymenili sme uz vsetko od drv ventili podavacie pal.cerpadlo ,palivovy filter snimac klukovky a atd prosim vas poradt mi som uz bezradny

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných