Peugeot 407 Coupé 2.7 HDi 24V FAP A/T

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zuzuzu17
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 10.01.2010 19:35
Zdieľať na Facebook

Peugeot 407 Coupé 2.7 HDi 24V FAP A/T

Príspevok od používateľa zuzuzu17 »

Dobry vecer pani mam zaujem o kupu nejakeho kupecka,rozmyslal som nad peugotom 407 coupe je to dobra volba co motor a prevodovka atd
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chceš šporťák s naftou ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zvuk chrochtáka k športovému autu vždy zapasuje... :2f93:
Ale zas môj názor nikomu nevnucujem.... :-\
zuzuzu17
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 10.01.2010 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzuzu17 »

Tak ze smelo to mozem kupit :28b7:
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Len ako bolo povedané, len novšie ročníky, reálne by som bral od 2008 hore :/

Tie prvé 2.7 HDI čka boli katastrofálne, máš toho plný peugeot-club.com ...
zuzuzu17
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 10.01.2010 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzuzu17 »

Pani a co ten automat nie je to zla volba nie je to kazove
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

zuzuz17 , podla mna si našla lacné auto , ktoré sa ti páči a malo by akože málo žrať, ale realita po kúpe bude trochu iná...

A ak by si sa mala držať toho čo napísal Lubos01 tak cena takej 407 začína na 10000€, aj to je teda iba 8/2007

Začal by som tým na čo konkrétne sa bude auto využívať. Denné dochádzanie do práce 10-15km, či 70km, jazdenie po meste ? A tiež nie je zlé ozrejmiť finančný strop

Netušíme aký je tvoj strop, ale to auto je budúca časovaná bomba, jednak V6 (oči za servisné úkony sa prevracajú majitelom klasických 4-valcov), za dalšie FAP, a ako bonus ešte AT

P407 Coupé, je snád jediná pozeratelná varianta, ale to je môj subjektívny názor
Naposledy upravil/-a ivko1 v 11.11.2013 18:33, upravené celkom 2 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bonny 407 : No to je ten zásadný rozdiel...
2.0 HDI pohoda, už do 2.2HDI by ma nik nedostal a 2.7HDI V6 si kúpi iba blázon (bez urážky)
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Porovnavas dva uplne rozdielne motory. Ako mozes napisat ze ty mas 2, 0 hdi a nic sa neposralo ? 2, 7 cka nie je na trhu tak dlho a neni jej ani tak vela medzi jazdenkami. Davali sa u psa len do 407 a 607. Nebola moc vydarena, vie to sam psa a nahradil ju 3, 0 V6 ...

Keby bola taka mega vydarena tak ju najdes aj v 508 cke ... Auta s tymto motorom su tazko predajne.

Na mobile.de najdes plno kusov s poznamkou ze bol meneni celi polomotor. Aj auto guru na peugeotclib.com straki007 co ma vlastnu servis a chodia k nemu klubaci sa jej zbavil po tom co najskor zbrusoval hlavy, menil tesnenia a nakoniec tie hlavy i tak vymenil.

Treba si uvedomit ze to bol prvy v6 diesel psa. Ucili sa na nom a vydareny naozaj nebol. Neviem kto si tu trufol to porpvnavat s 3.0 d od bmw. Nechyta sa nanho ani spotrebou, ani vykonom a ani krutakom.

Je vsak pravda ze ked ten motor ide ako ma je to radost jazdit. Ale priklanam sa k nazoru ivka ;)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jediná alternatíva k tomu P407 coupé, je asi AR GT. Je síce aj Laguna Coupé, ale tam je tak chabá ponuka, že je na predaj až jeden kus a aj to 2.0T Ak to musí byť diesel, tak bud 407 s 2.0HDI, alebo potm AR GT 1.9JTD, respektíve ak by bol niekto ochotný živiť 2.7HDI, tak vie v podstate uživiť aj benzín

Nech sa páči... http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... minkm=5000
Je to síce pomiešané vrátane sedanov a kombíkov, ale ako orientačná hodnota pre 2.7HDI to stačí...
Pri tej spotrebe nafty si to nemože kúpiť nik kto vie napočítať aspon do 10

Spotreba AR GT 1.9JTD http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... minkm=5000
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Motor 2.7hdi sa ešte dával aj do Jaguárov.
srsen19
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06.04.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srsen19 »

Sliedic napísal:Motor 2.7hdi sa ešte dával aj do Jaguárov.
Tak tak, pokiaľ viem tak mierne upravený-turbá boli tuším mitsubishi alebo tak nejak...presne neviem. Mal som tú česť sa voziť v XF-ku 2008 rok a ten motor išiel neskutočne kultivovane až som neveril vlastným ušiam. Ťah bol parádny, zoladenie so 6-stupňovým automatom dokonalé. Šiel omnoho tichšie ako v bmw alebo audi. Skrátka zamatový chod.
Takisto aj v 607 bol chod tichý, avšak priame skúsenosti s užívaním nemám.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Vidím, že vieš o členovi PREMA veľa :)

Člen prema nie je žiadny maník do motorov, je to bežní človek ktorý si necháva svoje auto kompletne servisovať ...

Jediné, čo má, je diagnostika Planet Lexia pre PSA a vie si sám zdiagnostikovat auto, pripadne povolit niektore veci v RJ :)

Takže, o maníkovi na motori tu nezahmlievaj :)
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Väčšina členov peugoet - clubu sa naozaj nedajú považovať za technologických guru ...

Na druhej strane, i tam je možnosť podania skreslených informácií. Kopec užívatelov sú fanúšikovia značky, a sú jej verný ...

Kúpia si ju aj v prípade, že u druhej značky je alternatívna lepšia možnosť ...

Stále hovorím, ak ten motor ide ako má, je super ... Je pomerne tichý, ma velmi slušný záťah a s autom naozaj krásne hýbe, automat ho robí trocha lenivším, ale stále je to super vozenie.

Problém je len ten, ak sa to začne srať ... Už tým, že týchto motorov behá po svete málo, a vyrábali sa len krátko, predurčuje servisovatelnosť tohoto motora, a konkrétne auta, na nie lacnú záležitosť ...

Nikdy som ani netvrdil ,že 3.0 D od BMW je stopercentný motor. Ale skús sa pozrieť, koľko týchto motorov behá po svete, v akých všetkých modeloch sú, že majú nejakú tradíciu a že už sa nejaké tie roky vyrábajú a takisto ,že sa s týmto motorom v servisoch stretávajú X krát častejšie .. S tým ide ruka v ruke aj druhovýroba náhradných dielov či repasovatelnosť jednotlivých častí.

407 coupé je nielen na SK, veľmi málo, a nebol to žiadny dobre predávaný kus ... Celkovo bol dopyt po tomto motore mal a sám PSA ho vyradil z ponuky po pomerne krátkom čase ...

Ked sa na to pozrieme len z týchto nevyvrátitelných faktov, tak je logické, že to až taký etalon spolahlivosti a dobrých parametrov nebude ...

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných