Peugeot 405 D 1995 - vyfuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ludito
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.10.2008 13:29
Zdieľať na Facebook

Peugeot 405 D 1995 - vyfuk

Príspevok od používateľa ludito »

zdravim vsetkych.Takze,radiator kurenia vymeneny,fasa.No ale urobila sa diera na zaciatku vyfuku,co ide bezprostredne z motora.Vyzera to ako taka hluza.Co je to ?Da sa to vynechat?Dik za rady.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Was ist das HLUZA?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Das ist resonator ?
ludito
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.10.2008 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludito »

naco sluzi rezonator? da sa to vynechat ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vynechať sa dá,za cenu že sa výfuku prenesú rezonancie z motora a to môže byť zdroj nepríjemného zvuku
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Rezonátor vari nebude hneď na začiatku výfuku.
Ja myslím že autor myslí pletenec - pružný člen.
Ten by som nevynechával, konečne jeho cena je zanedbateľná, to tá robota okolo výmeny bude asi drahšia, ak si to teda autor nechce robiť sám.
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

Existuje rezonator aj sania aj výfuku,v tomto prípade pletenec. Vynechať to môžeš,za seba ti ale radím aby si to nerobil. Pletenec tlmí kmity výfukovej sústavy,umožňuje "voľný" pohyb motora na silent blokoch pri akcelerácii a brzdení motorom. Výfuk sa síce na gumách bude trochu hýbať ale nedostatočne,je pravdepodobné že sa popritom bude dotýkať čoho nemá a bude nadmerne namahany. Pracnost opravy s vynechaním pletenca bude väčšia ako s ním. Ani nehovorím o "duneni" ktoré sa môže začať prenášať do karosérie. Nerob to, ušetris si ďalšiu robotu...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wilz napísal:Rezonátor vari nebude hneď na začiatku výfuku.
Ja myslím že autor myslí pletenec - pružný člen.
Ten by som nevynechával, konečne jeho cena je zanedbateľná, to tá robota okolo výmeny bude asi drahšia, ak si to teda autor nechce robiť sám.
Rezonátor = pletenec
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Bol som doteraz pevne presvedčený, že rezonátor je diel výfuku, umiestnený väčšinou pred jeho koncovkou a teda až za tlmičom výfuku, ale u niektorých áut je rezonátor pred tlmičom výfuku.
Je to zvyčajne vlastne kus dierovanej rúry rovnakého priemeru ako je rúra výfuku, umiestnenej v uzavretom hrnci a vnútorný priestor medzi nimi je vyplnený čadičovou vatou, oceľovými šponami, prípadne obdobným, zvuk tlmiacim materialom. Okrem tlmenia zvuku výfuku rezonátor spôsobuje aj zníženie frekvencie zvuku výfuku a dá sa jeho rôznym vyhotovením v značnej miere ladiť celkový zvuk výfuku. Mám s tým osobne nemilú skúsenosť, kedysi som si na Voyageri robil sám výfuk a dozadu som dal za sebou dva rezonátory. Výsledkom bol síce tlmený, ale veľmi hlboký zvuk výfuku.

Keď som si teraz do guglu zadal pojem rezonátor výfuku, ukázalo to aj pletenec výfuku, takže zrejme naozaj pletenec niekto nazýva aj rezonátor, ale nemyslím že to má logické opodstatnenie. Pletenec je na začiatku výfuku umiestnený kvôli tomu, aby výfuk nebol natvrdo spojený s hmotou motora a zároveň eliminuje vplyv tepelnej rozťažnosti rúry výfuku.
peto78
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 20.11.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto78 »

Ahojte, Podla mna mysli tu gulu ktora je namontovana ihned na liatinovych zvodoch. Kusok za motorom.
Myslim, ze 405ka nemala pletenec, ale bol pruzny spoj na kuželi prave medzi zvodmi a rurou vyfuku.

Optimalne by to bolo odfotit - Mozno sa mi tento diel niekde v garazi povaluje, avsak z peugeota 309 1,9d
ludito
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.10.2008 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludito »

nie, chlapi nie je to pletenec. Je to cudo vtvare zrezanej gule priemer cca 10cm. hned za motorom.
peto78
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 20.11.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto78 »

presne tak to vyzera. a to ti prehrdzavelo?niekde to asi mam. napis SS ak chces.. (v podstate darujem)
ludito
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.10.2008 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludito »

peto 78 ano vies o com hovorim. co je to SS? diK.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných