Peugeot 307 - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 - spojka

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

Dobrý deň majstri som vlastníkom auto peugeot 307 sw 1.6 hdi 80kw diesiel, a už nejaký ten čas si na môojom aute všímam, že spojka mi zaberá až úplne hore na vrchole tesne pred uplnym pustením stále som tu vymenu odkladal, a teraz mam chvilku času tak sa tomu chcem povenovať. Chcem sa vás opýtať tých ktorí máte skúsenosti s francuzskými autami a dielami na ne odkiaľ je možné kupiť čo najlacnejšiu spojku alebo aspoň nejakú lacnejšiu variantu- BOL BY SOM OCHOTNY DAŤ 300eur- ak niečo také vôbec existuje, či už to bude Poľsko, alebo Čína to je jedno viem že takáto vec mi na moc dlho neposlúži no ja si myslím že už samotné auto tu dosť dlho somnou nebude, tak doňho nechcem investovať 600eur, za interakciu na túto temu vam budem vďačný. pekný večeer prajem
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

300 je za spojku či komplet aj za výmenu :41c2:
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

pouze za spojku 300 robotu samozrejme do toho nepočítam
peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

to bude bez zotrvačníka
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

VALEO ?
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Do 300 Euro ju kupis, cely modul. Samozrejme keby si si to daval menit v servise, tak ti majster povie že pod 500 Euro ju nikde nekupil a dalsie 200 Euro by si vypytal za robotu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No a bežná, slušná, seriozna dielňa ti povie, že pracuje len so svojimi dodávatelmi dielov a prinesené súčiastky neakceptuje. Mne išiel obyčajný normalny servis meniť brzdy - počas opravy sa zistilo že tečú zadné valčeky - prvý telefonát a na výber zo 4roch druhov. O hodinu znova - zalomené odvzdušňovaky na predných strmeňoch - zase na výber 4 druhy nových alebo repas o týždeň. Je to celkom bežný servis akých sú v každom okrese desiatky. Pri tvojom aute by som o cene pod 600 eur nakomplet ani neuvažoval. Mám približne rovnaké auto a pred stk do neho nasypem 1500 len tak fukne - ale viem , že vydrží ďalších 5 stk.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

oco13- diky za reakciu presne ako hovoríš doposiaľ som navštívil 1 mechanika o ktorom mám dobru mienku a ukazal mi na vyber z 3 spojok ktoré sú na mňa moc drahé.
Premýšľal som nad objednaním LuK alebo Sachs spojky, máte niekto s tymi značkami skúsenosti? Neviem ako sa rozhodnúť či autu dopriať kvalitu alebo viem v kľude 2-3 roky jazdiť na lacnej spojke...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No znova ja skúsim nasmerovať tvoje rozmýšlanie správnym smerom. V prvom rade spojka sa neráta na roky ale na km a aj tá najlacnejšia vydrží viac ako 100t - pokial vodič nie je čistý dement.
ukazal mi na vyber z 3 spojok ktoré sú na mňa moc drahé.
Nemôžeš spojky vzťahovať k sebe - auto ako nové stálo xy peňazí a v tom pomere bude stáť aj jeho servis po celú dobu čo bude jazdiť.
Darmo A8 kúpim za 2t ojro - servis bude stáť stále 5x viac ako na Daciu.
A ak som dobre čítal, ešte ti spojka neumrela teda máš čas možno aj rok aby si si odložil eurá na normálny servis.
Ja so spojkou "uplne hore" jazdím už 50t km a ťahám aj vozík. Čas na výmenu bude ak sa už auto nepohne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

peugeot307sw16 napísal:oco13- diky za reakciu presne ako hovoríš doposiaľ som navštívil 1 mechanika o ktorom mám dobru mienku a ukazal mi na vyber z 3 spojok ktoré sú na mňa moc drahé.
Premýšľal som nad objednaním LuK alebo Sachs spojky, máte niekto s tymi značkami skúsenosti? Neviem ako sa rozhodnúť či autu dopriať kvalitu alebo viem v kľude 2-3 roky jazdiť na lacnej spojke...
Rozmyslas nad sachs alebo luk? A co ine Ti ponukol Tvoj mechanik okrem tychto dvoch, ktore davaju vacsina ??? Ked sa Ti este aj zdali drahe. Lebo tieto dve značky, kupis obe do 300 Euro komplet zo zotrvačníkom.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

oco13 napísal:No a bežná, slušná, seriozna dielňa ti povie, že pracuje len so svojimi dodávatelmi dielov a prinesené súčiastky neakceptuje. Mne išiel obyčajný normalny servis meniť brzdy - počas opravy sa zistilo že tečú zadné valčeky - prvý telefonát a na výber zo 4roch druhov. O hodinu znova - zalomené odvzdušňovaky na predných strmeňoch - zase na výber 4 druhy nových alebo repas o týždeň. Je to celkom bežný servis akých sú v každom okrese desiatky. Pri tvojom aute by som o cene pod 600 eur nakomplet ani neuvažoval. Mám približne rovnaké auto a pred stk do neho nasypem 1500 len tak fukne - ale viem , že vydrží ďalších 5 stk.
Oco neviem či je na Slovensku tolko bohatych ludi, že rozhadzuju peniaze kade tade a je im jedno čo za danú vec zaplatia. Ale nepride mi fér od vacsiny mechanikov, ze Ti budu tvrdiť do očí, že za tú spojku zaplatil u dodávateľa 450euro samozrejme so zlavou zo 600 euro, ked si ju bežny zakaznik kupi za 300 euro. A este chce aby bol zakazník rád, že mu dal zlavu na tych 450Euro. Proste nech si vypyta za robotu, ale nech netlačí tieto bachorky o cenach dielu. Ked ju mechanik zozenie za 200 Euro, mne ju naučtuje za 300 Euro, za sumu za aku som si ten diel schopny kupiť ja, nemam s tým najmensí problem. Ak si zavolas domov elektrikara vymenit zasuvku a on Ti naučtuje 20 Euro za zasuvku a 20 euro za robotu, budes s tym v pohode, ak vies že tá zasuvka stoji 5 Euro???
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

...ale chlapci, co sa tu ondiete. Treba kupit tu najlacnejsiu spojecku na eshope, optimalne s pevnym zotrvacnikom, alebo bez zotrvacnika, a vymenit si ju doma na dvore. Sak je to brnkacka. Ani prevodovy olej netreba vymenit, ani simeringy na diferaku. Hlavne aby to bolo lacné.
Pripadna reklamacia na diely aj pracu sa potom uplatnuje na lamparni, len aby sa nezabudlo.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

milkoTT napísal: Ak si zavolas domov elektrikara vymenit zasuvku a on Ti naučtuje 20 Euro za zasuvku a 20 euro za robotu, budes s tym v pohode, ak vies že tá zasuvka stoji 5 Euro???
Mne nedávno murár za kúpelku zaúčtoval 3 násobok ceny materialu. Ešte pred 10 rokmi by som ho poslal preč a obkladal si to sám. Teraz som to s úsmevom zaplatil - ak zarobím ja - dám zarobiť aj ja iným.
Nosím mechanikovi aj 30 ročné autá a nepýtam sa čo kolko stojí - mňa zaujíma konečná suma, nie kolko stáli súčiastky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných