Peugeot 307 break 1.4 hdi , 2004 - starter

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 break 1.4 hdi , 2004 - starter

Príspevok od používateľa schalchen1 »

Zdravím Vás.Mám takýto problém.S autom som teraz nejazdil cca 2 týždne tak som vybral batériu a dal som ju preventívne nabiť je 2 ročná exide premium 60 AH.Bateria je 100 percen nabitá a bola v teple.Ked som ju zapojil do auta a naštartoval som tak mi ťažko točí štartérom.Repas štartéra bol urobený v roku 2018.doma som jazdil každý den mesto krátke trasy cca 20 KM a nemal som žiadny problém.Auto naskočilo pri -10 na prvý raz a na prvé žhavenie.Naftu v zime dávam prémiovú.Mám tesne pred výmenou oleja a filtrov.Mám tak švrť nádrže a auto teda viac stojí ako jazdí.Potrebujem teda poradiť čo s tým môže byť nakolko som v zahraničí vedel sa zariadiť či to potrebuje servis alebo to môže ešte počkať.ešte jedno žhaviče menené neboli ako som auto kúpil mám ho štyri roky ale do - 15 naskočilo dobre.Dakujem za rady
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Jednak je mi divné po 2-týždňovom státí dávať preventívne nabíjať batériu, ktorá predtým dobre fungovala no a tiež je aktuálna aj otázka že akou nabíjačkou bola tá batéria nabíjaná.
Lebo obyčajná nabíjačka bez regulácie napätia dokáže pri prepätí spoľahlivo zničiť aj dobrú batériu, kedysi keď som bol ešte hlúpejší ako teraz, sa mi také podarilo.
Keď ťažko točí štartérom, tak žhaviče s tým pravdepodobne nemajú priamu súvislosť, ale vylúčiť poruchu štartéra dopredu tiež nie je možné.
Bez návštevy servisu by som skúsil do auta vložiť inú podobnú batériu, ktorá v inom aute spoľahlivo točí štartérom, skúsil by som štartovať a pokiaľ by štartér točil dobre, je chyba v pôvodnej batérii, ak by sa štartér točil s obtiažami, bola by chyba v štartéri alebo v jeho napájaní.
schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

štarter peugeot 307 break 1.4 hdi r.v 2004

Príspevok od používateľa schalchen1 »

dakujem za odpoved bateriu som nabíjal staršou nabíjačkou z lidla cca 12 hodín a nabíjačka mi ukazuje stav nabité zelené aj po troch dnoch od nabitia som pre kontrolu napojil nabíjačku na bateriu a ukazovalo mi stav nabité.Zaujímvé je že po 800 km ceste do zahraničia mi na druhý den už točilo slabo štartérom.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

najjednoduchšie, čo vieš spraviť, ako bolo poradené - požičaj si dobrú baterku. bude točiť slabo - štartér na repas.

skontroluj ešte silové káble a najmä ukostrenie. to tiež vie urobiť galimatiáš.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak ako to dopadlo ?
V nabíjačke to teda asi nebolo, tie lidlacke napriek nízkej cene napodiv robia celkom dobré služby.
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Skontroluj spoje na baterii, na kabloch od baterie, ukostrenie a tak. Po toceni starterom nesmie byt ziaden z tychto spojov teply.
Ak to vylucis, mozes zacat laborovat s bateriou a starterom..
schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

štarter peugeot 307 break 1.4 hdi r.v 2004

Príspevok od používateľa schalchen1 »

dakujem Vám za rady.zatial som nič ešte nekúšal.bateria je v aute zapojená uvidím či naštartujem po týždnovom státi auta.Ako som už písal auto viac stojí ako jazdí.aAk by niekoho ešte niečo napadlo nech dá vedieť čo môže s tým byť.
schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa schalchen1 »

tak po týždni státia auta sa mi ho podarilo naštartovať na druhý krát.Točilo štartérom pomaly a a potom už chytil normálne aj štarter točí normálne.Predtým točilo štarterom pomaly aj ked bol motor zohriaty.Teraz ide štartér normálne aj ked je zohriatý motor.Zdá sa mi ako keby bateria nebola poriadne dobitá.Spoje som konroloval nič nie je teple aj som ich postriekal sprejom na kontakty.ešte a napadlo mám tak švrť nádrže či to nerobí nejaký problém.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných