Peugeot 306 S16 - rady, sĂşsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lacike666
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.10.2010 08:25
Zdieľať na Facebook

Peugeot 306 S16 - rady, sĂşsenosti

Príspevok od používateľa Lacike666 »

Zdravim ! Chcel by som kupit taketo auto . Mohli by ste mi poradit ze na co mam dat bacha pri kupe ... osobne skusenosti a podobne . Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Úplne stačí ak si dáš pozor na to aby si to nekúpil.Leda by si túžil po aute ktoré niet kam zaradiť.Akože by mal byť výkon,ale nie je. K výkonu by mal byť patričný podvozok,ale tiež nie je.Ale pokial ho chceš ako bežný autiačik na cestu do práce,je to tiež nezmysel,dostaneš sa tam aj lacnejšie.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

pozor na vsetko co vyplyva z charakteru tohto auta
zvysena spotreba oleja,opotrebovana prevodovka zadna naprava a cely
podvozok,zle opravene buracky
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

Mal som také auto, ale 1,9 td, celkom OK auto, okrem elektriky.

Ak by som kupoval P 306, tak bez elektrickej výbavy...
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Chlapci tu rozpravaju pi_coviny, pravdepodobne v tom aute vzivote nesedeli ...

Urco by som nekupoval S16, to je stary model, s mensim vykonom a 5 rychlostnou prevodovkou, treba pozerat po GTI 6, je to 120 KW model a 6 rychlostna prevodovka ...

Poznam osobne jedneho chalan s malaciek, co na tom jazdi, sutazne ... Auto ide velmi dobre, vykon to urcite ma ...

Bacha na zadnu napravu, je torzna, byva rozjebana, prevodovky, motory vydrzia, s elektriky sa tam jebe tak mozno central a ele. stahovacka okna, vsetko na vrakovisku kupitelne do 10 E ...

Davat samozrejme bacha, na rozjebane auta po burackach, kedze je to GTI tak najdes kopu rozstrelenych kusov ktore daval do kopy nejaky fušer ...
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

LUBOS01, bodaj by si mal pravdu, bodaj by som to auto nikdy nemal!!!!!!!!!!!!!!!

Ak sa v peugeotoch nej/be elektrika, tak potom by som ti kľudne mohol popísať, čo všetko sa mi na tom "nej/balo!"- ale hovorím, celkom fajn auto, až na mäkkú torzku v zadu-samozrejme únava... ale elektriku NIE!

Ešte si fakt nepočul o chalanoch, čo prerábali káblovačku vo dverách- debilné zaoxidované peugeot prechodky?, prelomené káble,ale samozrejme- ako píšeš- okrem centrálu a sťahovania okien všetko OK- až na to, že to auto ti treba zamknúť niekde v meste, alebo zavrieť okno pri ceste z čiech domov ?

Schválne, chalani! kto ešte zažil elektriku v peugeotoch_?/sen noci svätojánskej/
:41c2:
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Vidim ze si odbornik akurat tak na noci svatojanske a nie na Peugeoty..... :40bd: :40bd:
Uz mi nejaky ten Peugeot presiel cez ruky ,ale ziadne problemy ohladom elektriny neboli.Dokonca ani tie ospevovane zadne napravy.Lenze oprava zadnej napravy stoji nejakych 400 - 500 eura .Tolko stoja ramena na Passata.Taze ziadna vyhra.Kazde jedno auto vyzaduje servis a servis nieco stoji.Ked kupis vydojenu kravu ,co Ti ine ostava len investovat. :2f93: :2f93: :2f93:
Este ohladom tych prelomenych kablov,prechodiek a vsetkeho ineho co sa tyka elektroniky.To vsetko som uz opravoval na vsetkych znackach aut. :2f93: :2f93:
Tie chyby co tu popisujes trapia vsetky auta od BMW po TRABANT. :2f93: :2f93:
8petko7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 17.04.2010 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8petko7 »

co sa tyka naprav si myslim ze si servis vizaduje kazde auto...podla stilu jazdy osobne so s16 skusenost nemam ale s torznou tycou a musim tu dat za pravdu niektorim chlapcom.... co sa tyka elektriky mal som aj passat a taktiez som mal problemi zo zamikanim ci s oknami... vies jak sa povie aky pozic taky vrac jak sa o auto staras tak sa ti auto odvdaci aspon ja si myslim..... a nie ze kupim s16 ktory ma vykon a nevem co este a hura teraz mu budem davat na pixi vela takych bolo co pokupovaly s16 renaulti a tak aj dopadli bo rucna sem rucna tam ci suchy asfalt abo nie ..to je moj nazor ak sa staras tak aj mas ...
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

petko to co pises je zovseobecnovanie-sice to vo vacsine pripadov plati
ale najdu sa aj vynimky,a vtedy to cloveka nas..ie
mal som novy peugeot a furt sa tam nieco kazilo,auto sa setrilo
ziadne zakernosti sa mu nerobili.nebolo mesiaca aby sa nieco neopravovalo
alebo neriesila reklamacia.ja som si s autom odtrpel same poruchy,vychytal
muchy a teraz novemu majitelovi sluzi bez problemov niekolko rokov-tusim
pat.
pred par rokmi som kupil taky isty pezot akurat mal vela rokov a tento
je asi vydareny,nic sa na nom nesype.a to ma teraz viac ako 11 rokov.

pred 15 rokmi som mal golfa k tomu som sa choval ako prase-rucna hodiny atd,auto posluchalo,ziadne problemy s elektrikou napravami a inymi castami nepoznalo.asi to bol vydareny kus.

podla mojich skusenosti zalezi ako sa aj auto vydari,ved sa sklada z mnohych casti.niekedy nepomoze sa k autu dobre spravat,lebo je to nepodarok od vyroby,v inom pripade je auto super vydarene,takze znesie aj prasacie zachadzanie.

ja som omnoho viac problemov mal s francuzmi,ale napriek tomu som na nich nezanevrel a i teraz mam znovu francuzov.proste jedno auto sa vydari a ine nie.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

DJPierre9
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.03.2011 18:51
Zdieľať na Facebook

Ojazdenka

Príspevok od používateľa DJPierre9 »

Vlastnim tuto 306tku. Presnejšie 306GTi6 Phase3. Označenie S16 a GTi6 je vlastne to isté len záležalo to podľa trhu. V prvom rade si pozri karosériu či niekde nieje naznak pristreku. O koroziu sa báť nemusíš. Porovnaj okom čim zadne kolesa su skoro v rovnakej výške či jedna strana nesedi viac dole. Motor hlavne únik oleja. Auto odporúčam odskušať najprv chladne potom ho zohriať a naštartavať aj za tepla. Inerier klasika volant je koža tam opotrebenie uvidíš. V prvom rade odporučam vimenit rozvodovy remen kladky a pumpu najlepši pristup je pri vybrati motora vtedy je možnosť už aj vymeniť spojku a silentbloky čo držia motor. Rozhodne auto na hranie a nič pre slabšie povahy. Mńa to auto bavý :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Za ten rok už hádam niečo kúpil...
steevhood
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.12.2013 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steevhood »

Krstný mali od fungláča 306 break 2.0 hdi pri 108 tis. som ho od nich odkupil ja teraz ma 210tis. motor prevodovka slape jak svina trosku kasna je horsia raz som zaspal na dialnici suchol pravy bok zadna naprava tiez neni najlepsia ale to auto kazdy den jazdi a humpluje ho dialnica iba centralne zamykanie odislo co sa elektriny tyka cize zamykam obehovo( zamknem na jednej strane obehnem auto dookola a zamknem na druhej ) este ani ziarovky v budikoch sa mi nevypalili dokonca funguje aj klima vo vybave mam 4 x elektricke okna a aj tie dokonca funguju tiez. Nedavno som si povedal ze to chce pohodlnejsie novsie a bezpecnejsie vozenie tak som kupil passat 2008 a ako rychlo som k nemu prisiel tak rychlejsie som sa ho radsej zbavil. Francuz nemca schoval do vačku... Takze ja osobne s Peugeotom nemam ziadny problem a nemam mu co vytknut... no dobre raz sa mi zasekol palivomer a na d1 mi dosla nafta asi 3 km pred BA ???? inak ma nikdy nikde auto nenechalo. V dohladnej dobe pojdem zase do peugeota i ked mam obavy ci tie nove vyrobi niesu podstatne horsie , velmi ma laka nova 308...
:d :D
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Určite si kúpil vylietaného Passata, lebo dobrý Passat by si nepredal. A medzi vylietaným a dobrým je riadny rozdiel. Ale dobrý Passat málo kto predá a keď už tak za vysokú cenu. Nie ako tie francúzske šmejdy za 5 korún.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných