Peugeot 306 HDI - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TaggerxXx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 13.10.2009 19:39
Zdieľať na Facebook

Peugeot 306 HDI - nestartuje

Príspevok od používateľa TaggerxXx »

Zdravim, mam problem s peugeotom 306 HDI RHY 2000

Chyba je nasledovna : v peugeote ostali svietit kontrolky na pristrojovej doske na ktore ma upozornil brat, v spinacke nebol kluc ani neboli zapnute svetla, tak som skusil odpojit baterku - neuspesne, po jej pripojeny sa rozsvietili znova a bolo pocut ako zapinalo relatka (asi aj cerpadlo) a kluc nebol v spinacke !, odpojil som ECU a to iste, ked som skusil peugeot nastartovat tak ma skoro porazilo.... nechce nastartovat, po chvilke behania okolo neho sa mi ho podarilo zamknut cez dialkove a potom otvorit potom zhasla aj pristrojovka a auto naskocilo zrovna v tedy prisiel kamos s diagnostikou a naslo tam chybu P1517 ktoru sme zmazali a uz nenaskocila.
Dneska som auto vytiahol a trocha som sa previezol odstavil som ho na parkovisku a spravilo to iste znova....

starter oci to ale ako keby zablokovalo dat naftu do vstrekov ked som odpojil od filtra hadicku tak tade tlacilo

P1517 Funkce kodovaneho blokovaní startu

Nefunguje ani central ...

Dakujem za pomoc
Tomas
TaggerxXx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 13.10.2009 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TaggerxXx »

http://i67.tinypic.com/21awyde.jpg
pred chvilou som bol v aute baterka bola dlho odpojena napojil som ju a palubovka uz nesvietial central uz fungoval vedel som ze nastartujem - a aj som nastartoval zhasol som a pristrojovka ostala svietit a z motoroveho priestora cvakali relatka a ine zvuky podobne pri tom ako keby bol kluc v zapalovani pritom uz bol vytiahnuty rychlo som utekal vypnut baterku a tu som skoncil
pride mi to ako keby zalepilo spinaciu skrnku nejaku polohu lebo cvakalo to a vsimol som si ze vypinalo a zapinalo zhavenie

Otazka znie co maju spolocne
central
pristrojova doska
nenastartovanie motora
TaggerxXx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 13.10.2009 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TaggerxXx »

https://youtu.be/FLDI-MLxCiA

dnes som natocil video
viac vam uz nepomozem (zblblo mi to tak sa mi to neda nahrat do yt kodu )
podla mna zalepilo kontaky v spinacej skrinke ale to by nevysvetlovalo central a preco nestartuje

mam podozrenie ze moj sprosty otec napojil auto na nabijacku ked bola baterka v aute napojena do jeho siete
Problem je ze nemame nabijacku z lidla ale taku velku kde sa nastavuje prud aj amper a ine veci no on dal 12v ale prudom asi nesetril a ktovie ci to tak este aj nestartoval ... on je do tohoto sprosty ako vseobecne je sprosty ale ... pride mi to ako keby spojilo kontaky napr v rele a spinacke coz by pri tom prude mohlo byt ci ?[/img]
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

Ahoj.
Poviem ti len môj názor, možno bude zlý, ale to si myslím ja.
S veľkou pravdepodobnosťou máš chybu v spinacke, prečo sa to stalo, je pre mna záhadou pretože mnoho krát aj ja nabijam baterku založenú a pripojenú v aute. (Mám Volvo v50)
Vysvetľuje to podľa mna všetky problémy čo máš.
Nenaštartujes lebo tu blbne spínacia, tým pádom ti pravdepodobne nenacita kód z imobilizéru a preto neodpáli.
To iste aj kontrolky, cukanie, zhavenie ak ti prebíja v nej kontakt nejaký čo je podľa mna tvoj prípad tak len nonstop zapína a vypína polohu zapnuté/vypnuté.
To iste aj centrál ak máš originál centrál tak ho môže taktiež blokovať že auto nezamknes lebo máš podľa mozgu tvojho autá kľúč v spínacej skrinke.
ALE ako vravím môže to byt úplne inak a jednoducho ti nejaké myšky hryzky prehryzkali nejaký kábel v motorovom priestore a ten ti opiera dakde o kostru a preto to raz ide raz nie.
No ja by som skontroloval všetky hlavne hrubé káble v motorovom priestore, môže tam byt aj zlý kontakt či už na plusových kábloch alebo na kostrových a ak by som tam nenašiel príčinu tak by som asi skúsil zohnať nejakú druhu spinacku (vrakovisko, inzeraty).
Každopádne je to len môj názor.
TaggerxXx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 13.10.2009 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TaggerxXx »

dakujem za odpoved
ja mam doma staru velku autonabijacku kde sa da nastavit siet amper aj voltaz moj oco je dostatocne hlupy na to aby to dal naoplno a auto tak nastartoval je dostatocne ignorant na to aby prehodil plus a minus
neviem to z neho dostat ako to presne bolo stale mi tvrdi ze baterka bola odpojena a bola mimo auta potom uz ze bola v aute ale bola odpojena na mieste cinu som ale nenasiel ziadne naradie na odpojenei baterii a viem ze keby ju odpajal tak to naradie po sebe neuprace :D proste neviem co si o tom uz mam mysliet kazdopadne pravdu nepovie ani bohovi ale to je debata na dlho

akurat som odpojil rele cerpadla a pod kapotou ostalo cvakat rele abs odpojil som aj to ale pristrojovka stale svietila
hlavne podozrenie je ECU a spinacka idem este troska preluskat schemy
Na pezotoch by sa malo dat vymenit zo spinacky len taka nejaka plastova somarina s tym ze kluc central a imobilizer by ostal ci sa mylim ?
velmi pekne dakujem za nazor :)
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

K autu ti neporadim.Ja len tolko ze na vlastneho otca by som nikdy nepovedal ze hlupy alebo sprosty.Aj moj uz ma svoj vek a je dochodca a sem tam vyvedie veci ale nikdy by som nic take nanho nepovedal.Aj jemu mozem dakovat ze som tu na svete a vychovaval ma. :3020:
TaggerxXx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 13.10.2009 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TaggerxXx »

nieje naozaj nic krajsie ako mat normalnych rodicov
ja som doplatil na mojho otca uz mnoho krat ci som nemal co dat do huby na seba az po to ze som sa doma triasol zimou, nehovorim o razpade rodiny ktoru zavinil teraz ked som vo veku zo si mozem zarobit mimo toho ze musim tahat domacnost aby som tu znova nezamrzol a neskapal hladom som si ledva kupil auto ktore som si ledva dal dokopy ( zakladny servis rozvody oleje... ) tak mi on na nom teraz vozí somariny a sprava sa k nemu ako ... keby bolo jeho kluce skryvam ale betarisko ma dost casu aby ich doma nasiel

Story
ked som ho kupil tak sa obcas automaticky pustala klima a rozsvietila sa stopka, auto chcel pozicat brat aby mohol skocit na urad reku pozic si ho ale zabudol som ho s tou Stopkou upozornit ze to je len koli klimatizacii urad obehol a vyplaseny prisiel domov, ked som prisiel z prace tak mi hovoril ze mal problem ze svitila stopka ja mu hovorim ze to koli klime staci ju vypnut, on si vydychol a povedal ze oco chcel ist na auto do mesta ale nech mi nehovori ze svieti stopka nech mi to povie az ked si obehne on a nech povie ze to zasvietilo az u nas na dedine, on o tej klime tiez nevedel to znamena ze pre neho nieje prekazka keby isiel nasucho a auto doma vydychlo znova by to LEN ZATLKAL ako zbabelec, jeho potrebu by naplnil a dost


za januar sa v praci nedarilo bola zima a zdravotne problemy sa podpisaly na fakture, fakturoval som len 380 euro ako to zivnostou byva moc toho neostane a na velke opravy mozem zabudnut
pozdravuj svojho otca a bud rad za to akeho ho mas
TaggerxXx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 13.10.2009 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TaggerxXx »

https://www.youtube.com/watch?v=Stm-H-YYWvU
Spinackou to nieje :3020:
dalsie poznatky najviac pocut cvakat dvojite rele cerpadla
ked ho odpojim tak zase cvaka ABS kocka a ked odpojim aj tu je klud aaaaaaaaale pristrojovka stale prebikuje samozrejme kluc mimo spinacky
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Odpoj alarm/centrál a skús to bez neho. Je možné že ti práve on blokuje štart!
TaggerxXx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 13.10.2009 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TaggerxXx »

lakinooo ta je odpojena horsie to vidiet ale v hornom videu problem 2 to je uz s odpojenou spinackou

kozmert skusim to bude stacit ked by som ho odpojil v poistnej skrinke ?
alarm som v aute ale este nepocul aj ked som ho skusal prebudit
skusal som uz aj alternator odpojit tak mi bolo poradene v pezot klube ale tiez bez vysledku

vcera som ho daval do garaze cez starter na dvojke a auto chytilo od vtedy startuje ale problem s cvakanim a blikanim je tu stale
TaggerxXx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 13.10.2009 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TaggerxXx »

tak dnes som zacal diagnostikou ako na starych autach a to ze budem vyhadzovat poistky a cakat kedy to stichne zacal som velkymi poistkami su 4 pri motore
je tam 40 I 60 I 60 I 60 a ked vyhodim poslednu 60 vsetko utichne zhasne pristrojovka a motor naskoci patral som a ta poistka by mala napajat + pol na poistnej skrinke v kabine
takze by mohla byt zoxidovana alebo ?
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Ano bude, mal by si to mať v poistkovej skrinke v kabíne na pozícii F14 20A je to poistka riadiacej jednotky Alarmu a centrálneho zamykania.
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Tá posledná čo si vytiahol 60A je poistka poistkovej skrine v palubovke. to znanená že si vyradil všetko čo je napájané odtial dalej t.j aj Alarm.
TaggerxXx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 13.10.2009 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TaggerxXx »

francuzi v tom maju mimoriadny bordel velke poistky maju oznacene v scheme ako istice a tie niesu spominane nikde v priucke mam skrinku s 28 poistkami F14 je vyhrievanie sedadiel a zadne elek okna


takze som spet v bode nula ta poistka skoro nic neriesi vedla schemy by mala napajat poistnu skrinku v aute ale aj bez tej poistky vsetko funguje mimo centralu,

len prestanu cvakat relatka a vypne sa pristrojovka ALE ta sa obcas aj zapne ked tam poistka nieje a OBCAS zacne cvakat aj ABS kocka cize tadial cesta nevedie

autu stale sibe az tak ze motor sa neda vypnut ani po vybrati kluca a odpojení + polu baterie zhasne az po chvilke to je tak minuta ? ......

obcas chyti ale aj taku fazu ze nejde nastartovat vobec diagnostika ukazala ze : napajacie napetie elektormagnetu regulatora objemu paliva , riadiaci obvod, nizka uroven.

odpajali sme alternator, prepinacie packy pri volante, airbag, zhavenie, rele zhavenia, dvojite rele, vsetky poistky, DRV ventil, budiky, vsetky male relatka, spinaciu skrinku ale nikdy sa nestalo to ze by sa auto zacalo chovat normalne cize by zhasli kontrolky a prestalo to cvakanie

otvaral som poistnu skrinku velku aj malu ci niesu zoxidovane

uplna somarina ktora sa deje pravidelne je ta ze ked tam je velka postika a peugeotu sibe, tak v tedy ked zatlacim vystrazne tak zabzuci sive relatko pod pristrojovkou a ostane ticho

zaujmave je na tom to ako sa to prepina a cvaka aj po odpojeni 15ky zo spinacej skrinky v tedy uz prestane spinacia skrinka napajat auto + kom a teda vsetky spotrebice by mali ostat off to sa nedeje

https://www.youtube.com/watch?v=WKkkEY1-sBk
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Skus skontrolovat ukostrenie motora ,pristrojovky, neviem kolko tych ukostreni na peugeote je ,podla el schemy si to zisti a vsetky ukostrovacie body by som skontroloval.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných