Peugeot 306 2.0 hdi , 66kw - kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

belianskyl
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.12.2020 22:35
Zdieľať na Facebook

Peugeot 306 2.0 hdi , 66kw - kontrolka motora

Príspevok od používateľa belianskyl »

Stručne popíšem môj problem. Nedávno mi vyhodilo kontrolku motora, auto ide akoby na 3 válce, zvuk ma ako traktor, miestami ide z výfuku biely dym. Hodi ma do núdzového režimu, ťah minimalny. Ked vypnem motor a opäť naštartujem tak sa vsetko vrati do normálu. Tah je späť, zvuk a prejav ok, dym žiaden, akurat mi svieti kontrolka a ta časom zmizne. Takto sa to opakuje uz kazdy druhy den. Trysky su cerstvo po repase, ale musi to byt nieco s palivom. Prosím poraďte.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

biely ako para alebo sedy ako nespalena nafta?
ako zhavice ? aditiva ? filtre? olej?
belianskyl
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.12.2020 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa belianskyl »

Co prosim? Ved to s olejom a aditivani nič nemá. Je to rok 2001. A ci ide sedy alebo biely neviem posúdiť, ved to je to iste skoro. Vcera som sa pohol prešiel 20m a kontrolka zhasla. Po kilometri zas zo iste, a takto dookola. Turbo a čerpadlo mechanik vylúčil, dnes ideme vymeniť regulator tlaku paliva. Olej mi nemizne, voda z chladica tiež. Startuje na brnk, neprehrieva sa. Len toto mi robi. Ide ma jebnut z toho
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to práve najlepší postup.Robia sa veci bez akejkolvek informácii o závade,dokonca ani len smerovanie v akej oblasti sa núdzový režim objaví.S chybou aj vyčítaním freeze frame by sa aspoň čo to dalo uvažovať podla parametrov kedy sa chyba zapísala že čo sa motorovke nepáči.takto sa ide iba do výloh a keď toto slepé strielanie skončí,nebudú peniaze na normálneho opravára čo to aj opraví.Celé zle.Ani majiteľ akoby nesedel v aute,pretože dáva nula informácií v aký moment závada nabieha,čo sa práve deje.
Keby sa nejednalo o ozaj obšírny materiál,dal by som vyjadrenie jeho excelencie jedného z najlepších diagnostikov na trhu...žiadny diesel servis nevie otestovať vstrekovače lepšie,než sa dajú otestovať priamo v danom aute.Test totiž nevie simulovať podmienky auta,prebieha v ideálnych podmienkach a preto často sú zdrojom sklamania.Z auta von iba po jasnej správe kde je problém
belianskyl
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.12.2020 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa belianskyl »

Ale ja som vyššie popísal vsetko podstatné. Neviem co este viac by som vam k tomu dodal. Ja viem ze je to zložité, ten motor si robi co chce. Robi mi to za studena aj za tepla. Štyri mesiace dozadu mi menili motor, rozvody plus kabeláž a o 2 mesiace nato sa mi vyskytol tento problém. Diagnostika nič neukazuje. Ked mi kontrolka zasvieti, tak motor ma omnoho silnejsi ťah, ale viac ako 2500 netoci. Na trojke ma viac ako 60 nepusti na päťke 110 a noha na podlahe. To chrcanie motora pocut len keď ide motor na voľnobehu, alebo ked mám nohu na plyne. Inak nie. Viac indícií ma nenapadá... Co navrhuješ?
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

práca regulátora sa dá odkontrolovať - nie je dôvod na výmenu na naslepo.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Okamžite nazad tam kde to menili a pýtať sa a žiadať vysvetlenia a zdôvodnenia. Grafy a hodnoty - výstupy z diagnostiky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

belianskyl--pises ze ta chodi do nudzoveho rezime,nizsie pises ze diagnostika neukazuje nic.To je protirecne.AK je dovod na nudzovy rezim,v pamati musi byt ulozeny aj zaznam!!!!
belianskyl
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.12.2020 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa belianskyl »

Ja ten regulator nejdem kupovať... A ja mam este jeden taky motor z buraneho auta,potrebujem zistiť kde je závada
belianskyl
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.12.2020 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa belianskyl »

To ze ma hodí do núdzového režimu mi osobne tak príde. Diagnostika nic take neukázala. Zvláštne že ked som dotankoval do plna, kontrolka zhasla. Asi to dam pozret originál do peugeotu. Tu sa všetci hrajú iba na múdrych
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je jedno odkial máš súčiastky, ty potrebuješ záznam z jazdy a scan z toho momentu keď chyba naskočí - to sú tie live data a freeze frame
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
belianskyl
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.12.2020 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa belianskyl »

Okey pekne po poriadku. Ako mam teda postupovať? Zaznam z jazdy ci nejaky scan... To pocujem prvy krát. Niesom odborník, tak tedda vysvetli pekne po lopate.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Choď do servisu kde ti to robia a požaduj nahratie live data - teda diagnostiku so záznamom za jazdy a Freeze frame teda scan v momente keď vyhodí chybu. Z toho vedia vychádzať aj iní diagnostici.
Ak to nevedia (čo je možné) tak smer autorizák.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
belianskyl
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.12.2020 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa belianskyl »

V autorizaku to bude asi drahšie však... Nevadi... Dik dam vedieť ako som dopadol
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemusí byť a autorizák až ak v povodnom nevedia. Moj mechanik mi kludne povie - na toto nestačím, beriem to tam a tam. To znamená že to bude neskôr, vie komu to robí, aké je to auto a má tolko chochmesu, že oprava ešte nestála viac ako kúpna cena vozidla.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 9 neregistrovaných