Peugeot 306 1.6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

CabaNOS
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.10.2010 11:16
Zdieľať na Facebook

Peugeot 306 1.6

Príspevok od používateľa CabaNOS »

Zdravím všetkých!

Chcel by som sa opýtať aké sú skúsenosti s týmto autom? Proste celkový názor, spoľahlivosť, náhradné diely, načo treba dávať pozor atď.

Mám vyhliadnutý jeden kus.
Peugeot 306 1.6 (65Kw) Hatchback 5 dverový
r.v. 1996, 76 000km

Ďakujem vopred za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bezproblémové autíčko,snáď ani nemá muchy,motor jednoduchý a spolahlivý,dobre sa opravuje .Ceny dielov tak orig ako aj druhovýroba velmi prijatelné. Kto nemá nároky vyžšie než prináležia tomuto typu bude z volbou spokojný.Čo najčastejšie riešim u týchto ročníkov sú paradoxne polámané klučky(zohnatelné do 10e).Už iba priať aby konkrétne malo pozinkovú karosériu a bude ho dediť aj vnuk.
Mindzi398
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 23.05.2009 23:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mindzi398 »

Mám 1,6 65kw 97facelift. Nedám naň dopustiť. Motor výborný, nenáročný, diely všade za lacný peniaz, dá sa v kľude dostať pod papierovú spotrebu. Faceliftovaná verzia je krajšia, skús pozrieť. Keď zoženieš so športovými ziclami, tak si ju nebudeš vedieť vynachváliť. Dávaj pozor na zadnú nápravu, aby nebola do áčka. Repas zadnej nápravy je asi najdrahšia vec, čo ťa môže pri tomto aute postihnúť. Nech si sadne niekto ťažký dozadu a popozeraj či nesadá na zem auto. zdvihni ho zozadu, či nepadajú kolesá... želám šťastnú ruku. :2f93:
martin126
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.05.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin126 »

Mam facefiltovany 3dverak cca 2 roky a som velmi spokojny. Menil som gufera na ventiloch pretoze uz dost dymil a papal olej. Pozinkova kasna je super, pozdvozok vyborny a motor dostatocne silny na dane auto. Interier je prekvapivo priestranny. Trochu mi chyba ABS. Inak najkrajsi Peugeot, hned po 406coupe :3035:
mato992
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 13.01.2007 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato992 »

Mám 306 sedan 1.4 a 96ku pred faceliftom... Motor má o pár dní už 200 000km ,mesačne jazdim cca 1500km a nikdy žiadna vážna porucha musím poklopať kúpený od prvého majitela - suseda tak viem čo som bral... A za tych 200 000km meneny olej, filtre,sviečky a brzdy na jar ma čakájú predne ramená... Jedno z naj aut aké som mal čo sa týka údržby všetko za pár korún. Kludne do toho choj a kúp ja nelutujem karoseria pozinkovana a na tie roky super auto... spotreba od 5,8do 6,5L...
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

dobre a spolahlive vozenie, lacne diely aj udrzba. jedine negativum je zadna naprava ktora sa skor ci neskor ozve....pozri ci nie su kolesa "rozcapnute" do A a ci nevrzga. Okrem toho nemas co vela riesit. :3035:
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

Už rok som šťastným NEMAJITEĽOM p. 306!- Inak výborné auto- ako píšu ostatní hore, akurát do roku 1996 mali troška problém so súmernosťou zadných bŕzd... Dobrý podvozok, motor, priestor, ale zadná náprava je večný problém, pre mňa najkrajší z peugeotov/po faceliftingu/...

a teraz prečo som šťastný?

V jednej českej recenzii na toto auto písali medzi negatívami o.i.... citujem: "jestli se vám začne srát elektrika, nejlevnejší řešení je koupit 3 metry provazu a najít vhodnej strom!!!"...
Plne s tým súhlasím!
Ak máš el. okná, centrál, el zrkadlá...- prechodky vo dverách a prelomené káble budú tvojou nočnou morou...Ak by som bral p.306, bral by som určite bez elektriky, lebo raz ti pôjde centrál, ale nezavrieš okno, nezopne ti v predu saharu/ventilátory na chladiči/, sem tam ti zasvieti airbag, abs ... a vždy nájdeš niekde zaoxidovanú kostru/kábel/... a nie sú to len moje skúsenosti, ale aj iných kámošov a tiež autoelektrikár z peugeotu sa z toho časom stával impotentným...

Veľa šťastia...
mato992
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 13.01.2007 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato992 »

"jestli se vám začne srát elektrika, nejlevnejší řešení je koupit 3 metry provazu a najít vhodnej strom!!!"...
Súhlasím ! Na toto som sa zameral aj ja pri kúpe žiadna zbytočna elektrika ja mám sociál vybavu - dorobé predne elektrické okná a central inak vôbec nič ani servo...

CabaNOS potom sa pochvál čo si kúpil... :4090: [/list]
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných