Peugeot 306 1.9D 51kw - nemá ťah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas19
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 10.04.2016 18:22
Zdieľať na Facebook

Peugeot 306 1.9D 51kw - nemá ťah

Príspevok od používateľa lukas19 »

Zdravím vás, potrebujem poradiť ohladom môjho Peugeotu. Ledva sa rozbehne a ide najviac 80-90km/hod. Motor štartuje na brnk, má dobrý zvuk a ked je na neutráli tak v pohode ide do otáčok ale jak zaradím rýchlosť tak skoro vôbec nevládze. Bolo naňom pretesnené čerpadlo. Ale myslím si že ked pekne štartuje a má dobrý zvuk tak s čerpadlom to súviseť nebude.
lukas19
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 10.04.2016 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19 »

to ma tiež napadlo ale myslím si že filter aj ked je zlý neubere tolko výkonu že ledva sa to dostane na 80km/hod
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Ono 51kw všeobecne, tobôž nie v atmosferickom dízli zázraky nespraví. Ale je fakt že aspon na tých 130 by sa mal rozbehnuť. Iné závady ten motor nemá? Prehrievanie, olej je ok? Neni v nom palivo? Kompresia ok? To je však čisto len nástrel...ale ten vzduch skontroluješ asi najjednoduchšie...Tiež mi auto veľmi nešlo, ked som rozobral vzduchovy filter tak som zistil aj prečo...tí tupci ho nechali zabalený vo folii. Odvtedy robím na aute základnú udrzbu sam. Caká ma vymena spojky...to už asi nedám, ale odkladám to ako sa dá, lebo mam pocit ze sa to vráti v horšom stave ako to odišlo. Dakto poradiť dobrý servis v BB? :d :D
xj12
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.12.2014 21:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xj12 »

Nemas pridrete brzdy?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Máš problém práve s tým,čo predpokladáš že je v poriadku,tj s dávkou paliva a teda práve s čerpadlom.Je to obyčajný diesel,ten má otvorené sanie takže všetko sa odvíja od množstva paliva ktoré dostane. Vzduchový filter vie obmedziť ale stav filtra musí byť ozaj tragický aby to bolo až takéto.Ale ak sa podozrieva že je to plúcami,tak ten istý vplyv má roztavená katalitická hmota a motor sa nevie uprdnúť,dusí ho rovnako.Neprechodný výfuk je ale pravdepodobnejší než filter,pretože filter sa zhoršuje velmi pozvolna,zato výfuk často v okamihu.
Ešte čo je tiež chyba ktorá sa tak prejavuje znížením výkonu je filter paliva
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

vymeň palivový filter a takisto treba pozrieť pumpičku na ručné pumpuvanie nafty. surovo ju odpoj a pretlač naftu do skla, aby si videl, či náhodou v pumpičke nie je bordel. takisto pozor na správnu funkciu guličky v pumpičke. vie tiež potrápiť.
pajtyi
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Moze byt aj ze cerpadlo nedokaze spravit dostatocny tlak na pretlacenie dostatocnej davky paliva cez trysky.Ja som to zazil na daewoo avii.nastavili sa trysky na spravny tlak a auto neslo viac ako 50 km/h a predtym islo.po vymene cerpadla tahalo jak besne.malo to bosch cerpadlo.
lukas19
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 10.04.2016 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19 »

marco98 napísal:Ono 51kw všeobecne, tobôž nie v atmosferickom dízli zázraky nespraví. Ale je fakt že aspon na tých 130 by sa mal rozbehnuť. Iné závady ten motor nemá? Prehrievanie, olej je ok? Neni v nom palivo? Kompresia ok? To je však čisto len nástrel...ale ten vzduch skontroluješ asi najjednoduchšie...Tiež mi auto veľmi nešlo, ked som rozobral vzduchovy filter tak som zistil aj prečo...tí tupci ho nechali zabalený vo folii. Odvtedy robím na aute základnú udrzbu sam. Caká ma vymena spojky...to už asi nedám, ale odkladám to ako sa dá, lebo mam pocit ze sa to vráti v horšom stave ako to odišlo. Dakto poradiť dobrý servis v BB? :d :D
Nie iné závady nemá. Vzuchový filter som pozeral a je ako nový. Skúsim to dať napojiť na počítač ale neviem či niečo ukáže
lukas19
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 10.04.2016 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19 »

xj12 napísal:Nemas pridrete brzdy?
Nie nie brzdy sú dobré
lukas19
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 10.04.2016 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19 »

lakinooo napísal:Este ze si to len myslis a neskontrolujes realny stav.
Vzduchový filter to neni
lukas19
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 10.04.2016 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19 »

mhlavaty napísal:Máš problém práve s tým,čo predpokladáš že je v poriadku,tj s dávkou paliva a teda práve s čerpadlom.Je to obyčajný diesel,ten má otvorené sanie takže všetko sa odvíja od množstva paliva ktoré dostane. Vzduchový filter vie obmedziť ale stav filtra musí byť ozaj tragický aby to bolo až takéto.Ale ak sa podozrieva že je to plúcami,tak ten istý vplyv má roztavená katalitická hmota a motor sa nevie uprdnúť,dusí ho rovnako.Neprechodný výfuk je ale pravdepodobnejší než filter,pretože filter sa zhoršuje velmi pozvolna,zato výfuk často v okamihu.
Ešte čo je tiež chyba ktorá sa tak prejavuje znížením výkonu je filter paliva
Vzduchový aj nafotvý filter sú v poriadku. Bud to bude ozaj to čerpadlo alebo ma ešte napadá že trisky
lukas19
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 10.04.2016 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19 »

martin cichy napísal:vymeň palivový filter a takisto treba pozrieť pumpičku na ručné pumpuvanie nafty. surovo ju odpoj a pretlač naftu do skla, aby si videl, či náhodou v pumpičke nie je bordel. takisto pozor na správnu funkciu guličky v pumpičke. vie tiež potrápiť.
Skúšal som to aj bez filtra a nafta doňno ide aj cez hadičky
lukas19
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 10.04.2016 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19 »

pajtyi napísal:Moze byt aj ze cerpadlo nedokaze spravit dostatocny tlak na pretlacenie dostatocnej davky paliva cez trysky.Ja som to zazil na daewoo avii.nastavili sa trysky na spravny tlak a auto neslo viac ako 50 km/h a predtym islo.po vymene cerpadla tahalo jak besne.malo to bosch cerpadlo.
Može byť. Skúsim to najprv dať na počítač a potom ked nepojde tak vymením trisky a dám ešte pozreť to čerpadlo
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

Potom sem daj co ukazal pocitac

na tom aute kde je elektrika akurat na cievku na cerpadlo a na zhavice. :zg282:
lukas19
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 10.04.2016 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19 »

To mi je jasne ale je jednoduhšie ho dať najprv na počítač aj ked možno nič neukáže ako to hned rozoberať ked ani neviem včom je chyba
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných