Peugeot 207 problém so startovanim

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo207
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.02.2017 23:34
Zdieľať na Facebook

Peugeot 207 problém so startovanim

Príspevok od používateľa pepo207 »

Zdravim. Kúpil som z autobazáru Peugeot 207 1.4 8v benzin-plyn r.v. 2009 cca 108000km. Približne raz za týždeň sa stane že auto nenastarujem. Skúsim x-krat a nič. Keď si ukludnim nervy a počkám cca 15- 20 mín.auto nastavujem bez problemov. Menený starter, vyčistené zoxidovane kontakty a nič. Diagnostika neukazuje žiadnu závadu. Keď auto nestartuje, displej píše: nedostatok paliva a auto zablokované a ručička palivomeru na nule a svieti kontrolka palivomeru, pritom sú obe nádrže takmer plné. Už uvazujem aj o vrátení auta. Mali ho aj oni na odstránenie závady v rámci zaruky, ale bezúspešne. Prosim o radu ako odstrániť závadu. Vopred ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keďže je tam plyn poraď sa s plynárom či systém plynu odpája palivové čerpadlo alebo nie.Tvoje riešenie bude skôr u plynára,
pepo207
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.02.2017 23:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo207 »

Takže problém je (mal by byť) v riadiacej jednotke BSI, nakoľko auto dnes nenastartovalo, okamžite som volal mechanika a tomu to diagnostikovalo ako vadu BSI. Po vymazaní vady auto znova startuje, ale bolo mi povedané, že sa problém bude pravdepodobne opakovať, riadiaca jednotka po čase takzvane "zamrzne" a nenacita potrebné dáta pri startovani a tým padom displej ukazuje, že je auto zablokované a ma nedostatok paliva. Budem teda riešiť riadiacu jednotku, dám vedieť ako to dopadļo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných