Peugeot 206 - zápis kolies do TP

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aby ostala rovnaká rýchlosť na rýchlomeri musí byť zachovaný obvod pneumatiky. Rovnako 16ka koleso nebude mať rovnaké ET a šírku ako 14ka.
Zadávatel napísal
lebo kolesa sú kupované z druhej ruky bez certifikátu.
Teda z toho usudzujem, že dopadne ako jeden moj potomok - čo napratal na auto obrovské disky a nakoniec trčali tolko dovonka že mu pri preperovaní dorezal len blatníka bočnice.
Na bazoši je neuveritelne vela expertov čo ponúkajú disky z Forda aj na Peugeot a Citroen - samozrejme nepasujú lebo ET je a míle od seba
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

O to nemaj strach,niesom žiadny premotivovaný tuninger.Chcem si trocha skrášliť auto nič viac.A disky sú originál Peugeot žiadny ford.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

nezabudni ze 13"plechac vazi tak 4kg a 16" predpokladam ze odlahcene si nekupoval tak bude vazit mozno tak 10kg alebo aj viac. Prirataj si k tomu este vahy samotnych pneu a poloz si otazku co na to napravy. pokial ma pamat neklame tak fabia mala dodatocne vystuzenu karoseriu ked tam chceli dat 18".
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A skúsenosť z naozaj dávnych rokov keď som bol mladý a pekný. Malá krabička velkosti práve 206ky na velkých "krásnych" elektronoch - spotreba 9.5 litra, po prezutí na 13ky spotreba 6.8 litra - kua ako je to možné??. Mechanik mi ich dal vedla seba a bolo to jasné 225 oproti 155 už veru auto spozná. :40bd:
a k tej váhe? Elektrony z C2ky nosím na povalu po dvoch, z Laguny ledva jeden. :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ja som mal havarijne poistené nové auto a šutrák mi rozbil čelné okno, tak som dal cez havarijku meniť a obhliadač písal do zápisu dokonca aj rozmer pneumatík..asi aby sa mali čoho chytiť a nemuseli nakoniec platiť keby to nesedelo..Tak si zober ako budú postupovať ked do niekoho ťukneš a pôjde to z tvojho PZP..budú len hladať a hladať nejakú maličkú "slamku" čoho sa chytiť aby to nemuseli zaplatiť a príde na tvoj neschválený rozmer pneu..potom sa v poisťovni potešia a napíšu krásny list, že tvoje auto nesplňalo podmienky na prevádzku po pozemných komunikáciách a ovplyvnilo to brzdnú dráhu, alebo niečo iné čo si vymyslia a budeš platiť tomu druhému celú škodu..
A zober si ked náhodou ťukneš nejakú audi a8, alebo podobné auto..kde každá hovadina stojí niekolko stovák eur..
Ja som osobne absolvoval zápis pneu do TP a nikdy viac..čo ma to stálo času a vybavovačiek...
Najprv žiadosť importérovi, po potvrdení mojej žiadosti som si tam musel ísť po certifikát..s certifikátom na odbor dopravy, tam žiadosť..vystavili dočasný TP..po schválení na odbore dopravy tam ísť znovu po papiere a potom zas na políciu na vystavenie už normálneho TP...
Našťastie u mňa to bolo tak, že rozmer ktorý som požadoval zapísať, tak bol schválený pre moje auto,len nebol zapísaný v TP-čiže ani importér s tým nemal problém..myslím, že keby to nebolo schválené tak mi to nevydajú...
A ešte čo sa týka rozmerov pneu..tak treba si nájsť na nete že Wheel converter, kde si nahodíš parametre a tam ti to vyráta mýlku tachometra+aj výšku auta od zeme...
Ja mám s týmto dosť veľký problém na novom passate B8..tam kde s letnými pneu chytám nárazníkom spomalovač, tak na zimných je to v pohode..
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Samuel19 napísal:A disky sú originál Peugeot žiadny ford.
Kludne ich nahod a nerieš čo riešit nemusiš.Zbytocne starosti.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Christiane : Peugeot je aj 106 aj 607, ale čo šak stále je to original Peugeot, že? :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

https://www.autobazar.sk/17269022/miche ... 6/?debug=0
nie tieto konkretne ale taketo disky.A dik aspoň za jednu pozitivnu v uvodzovkach radu,lebo chcem to trocha skrášliť a zatiaľ každý len mínusy hľadá resp. píše :41c2: :d :D
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

christiane napísal:
Samuel19 napísal:A disky sú originál Peugeot žiadny ford.
Kludne ich nahod a nerieš čo riešit nemusiš.Zbytocne starosti.
No dávaš mu super radu...ked s tou 206tkou s pneu nezapísanými do TP nedajbože buchne do auta za 100 000 eur a viac, tak potom by som Ťa v jeho mene požiadal o radu, ked bude od neho poisťovňa vymáhať 3-4 000 eur za nárazník, alebo za jedny dvere..Jedinou záchranou v takom prípade by bolo, že by tie pneu a disky boli schválené ale nezapísané..
Ver mi poisťováci sú najväčší hajzli ma svete a nájdu si kadejakú aj čo najmenšiu zámienku na nevyplatenie plnenia poškodenému...
Mne raz jeden postarší pánko s tháliou vyšiel z vedlajšej na hlavnú a buchol mi do boku a nebyť polície pri nehode, tak som o 2800 eur za opravu lahší..
Moje auto odišlo na odťahovke a pánko kým prišiel obhliadač z poisťovne si dal nejako auto dokopy a po nejakej dobe mi volali z poisťovne že nepreplatia servisu kde som mal auto faktúru, lebo obhliadač nevidel na jeho aute súvisiace poškodenie..až na to ked som im povedal, že tam bola nehodovka od polície, tak sklapli a vyplatili to..
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Vyzerá to tak že polovica prispievateľov vie toho o kolesách menej ako zadávateľ tejto témy.
Ale dá sa to zhrnúť do stručného záveru.
Na Peugeot-206 takmer isto nezískaš legálnou cestou zápis 16“ diskov do TP, lebo v čase výroby toho modelu ešte výrobcovia áut nemontovali tie väčšie rozmery kolies a teda zástupca výrobcu auta k tomu nedá súhlas.
Už máš tie disky kúpené, zrejme teda vyhovuje aj ET, konečne u P-206 by nemal byť problém, pretože tie autá mali ET kolies 27 alebo 34 mm a mali kolesá dosť utopené v blatníkoch, takže ak aj budeš mať na tých 16“ diskoch ET trocha menšie, tak to opticky nebude nápadné a pokiaľ obuješ pneumatiky s dostatočne nízkym profilom, tak bude obvod kolies podobný ako mali pôvodné pneumatiky.
Ale určite budeš cítiť stvrdnutie podvozku a auto nebude držať stopu pri priamej jazde.
Ložiská kolies pravdepodobne znesú zvýšené zaťaženie, ale skôr by som sa obával o životnosť kĺbov a čapov na prednej náprave.
Čo sa týka poisťovní, ich obhliadači síce automaticky všetko zapisujú, ale to ešte neznamená že sa z toho aj ďalej niečo vyvodzuje.
Keď rozmer pneumatík nemá nič do činenia s predmetom poistnej udalosti, tak nie je dôvod ti zamietnuť plnenie, ak by sa tak stalo môžeš sa účinne brániť.
Z mojej skúsenosti keď som pri viacerých poistných udalostiach takmer nikdy nemal obuté pneumatiky presne podľa TP, ET už vôbec nie, a ani v jednom prípade som nemal kvôli tomu problém.
Samozrejme je iný problém ak nesedí vzájomná korešpondencia poškodení ako píše herin, ale to je iný problém a na tom sa zakladá aj väčšina poistných podvodov.
Ale na STK by som doporučil prehodiť kolesá so zapísaným tozmerom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na Peugeot-206 takmer isto nezískaš legálnou cestou zápis 16“ diskov do TP, lebo v čase výroby toho modelu ešte výrobcovia áut nemontovali tie väčšie rozmery kolies a teda zástupca výrobcu auta k tomu nedá súhlas.
V tomto si dovolím mať poznámku - autá z dovozu absolvovali dovozovú stk a ko a tam zapísali disky na akých prišli. Preto som mal napríklad na Fieste zapísané 245mm široké gumy a na 206ke zase LEN 16 palcové.
Obhliadači sice nemusia vyvodzovať následky, ale protistrana môže trvať na zapísaní že auto malo neschválené disky, tuningové krídlo a neviem čo ešte - tiež som bol toho svedkom. A to už je neskôr argument prd prípadným súdom.
Ešte by sa zišlo aby zadávatel napísal akú vlastne tú 206ku má lebo sa vyrábala velmi dlho a boli aj 44kw aj vyše 100kw.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Ďakujem za príspevok,ale nejde o to kto čo vie.Ale treba si prečítať otázku,samozrejme cením si každú radu ale moja otázka bola či niekto má skúsenosti zo zápisom väčších kolies do tp na peugeote 206 len mojá téma odbočila iným smerom a prišli na rad konštrukčné veci ako opotrebenie,komfort a pod.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Odpovedál som ti - ano mám, za každý rozmer v Peugeote NZ pýtajú 50 eur, ďalej som nezisťoval. Policajti tiež majú poplatky a OU odbor dopravy tiež.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Ako prosím ťa trocha to rozpíš.Lebo určite to nefunguje tak,že prídem do peugeotu dám im 50eur na stôl a oni my schvália rozmer ako im poviem...
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ved ja som Ti to popísal čo musíš spraviť..sám som to absolvoval..aj ked to boli pneu a teda pri konkrétnych pneu sú napísane aj disky..R16 R17 R18 atd..
Ked to chceš, tak ako úplne prvé treba ísť za importerom kde ti preveria či vôbec boli pre tvoje auto schválené disky aké požaduješ zapísať..ked to nebudu mať tak si skončil hned na začiatku...nedostaneš certifikát s ktorým by si mal ísť na odbor dopravy..ked áno, tak tam žiadosť a potom čakáš na ich potvrdenie s ktorým pôjdeš na DI...kde ti zapíšu disky potvdené odborom dopravy...
Netreba tu polemizovať a skús si vybaviť ten prvý bod a to je kontaktovanie importéra..po pár sekundách hned budeš vedieť na čom si..ak je to tá 44kW verzia ako píše oco13 tak na 16tky asi môžeš zabudnúť..

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných