Peugeot 2008 - preliaty olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Peugeot 2008 - preliaty olej

Príspevok od používateľa Dzibi »

Zdravičko pani. Potrebujem radu, mam Peugeot 2008 1.2 Pure Tech (benzin). Bol som dat vymenit olej po prvých 1200km... auto je uplne nove. Avšak po vymene kukam na rysku oleja, a je tam skoro centimeter oleja navyše. Myslíte ze je to ok? Podla mna nie. Ved tak predsa odchádzajú katalyzátory.. Co vy na to??
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Nielen katalyzátory, bude z toho olenička, ktorá bude tlačiť olej kade-tade. Naspäť, poriadne tam nakričať aj pred ostatnými zákazníkmi nech vedia čo za šuflikantov tam robí a nech to dajú do poriadku! Vrátenie ceny prehliadky ako ospravedlnenie. A sem napíš meno servisu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

odsat trva menej ako o tom kecat...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Síce odsať trvá menej ako o tom kecať, no určite by to nemal nechať len tak, stať sa môže no nemalo by. Nehovorím že treba kričať na celú dielňu no upozorniť garančného technika prípadne vedúceho servisu by bolo namieste.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Fero má pravdu, je vhodné sa ozvať, ale zase necelý centimeter nad rysku by z technického hľadiska nemal byť pre motor žiaden zásadný problém.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Nad alternativou, ze tam dali po rysku a po par km mu to vybehlo? (Moze mat problem s tesneniami uz od vyroby)

Este ma zaujima jedna vec...
Mame 5008mu.
V servise nam povedali interval vymeny ROK/25.000km a olej 0w20, dufam ze si menil olej ovela ovela skor kedze je nove a to tak po 3.000 max 5.000 tisicoch. Viskozitu by som tiez odporucal zmenit na 0w50.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Wilz, to nemyslíš vážne! 1 cm môže byť pokojne aj 1 liter, to je podľa teba v pohode?
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

treba tam ist a narobit troska bordel, toto je ciste suflikanstvo, tiez som raz bral auto zo servisu, pozriem olej nad max, tak som pozrel aj ostatne co menili, brzdova kvapalina no comment - kompletne po vrch nadobky, chladiaca tiez par cm nad max..........proste idioti a este sa obhajovali ze to tak moze byt a nic sa nedeje......ciarky su tam asi len tak z nudy.........nakoniec som obklukou po case zistil ze tam mali na praxi dakych chalanov z ucilista a taketo veci davali robit im, jasne ze im nik nevysvetlil nic a ani po nich nic nekontroloval.....ale co ma najviac nasralo ze clovek im ukaze co dosrali, vidia to, ale chybu neuznaju a este budu z vas robit debila ze ved oni su servis, vedia ako to ma byt.........
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pogo-roll »

ze ist kricat pred zakaznikmi :D:D aby si seci myslel ze si dementny ...co tak tam ist povedat aky je problem nech to daju do poriadku a vybavena vec ked budu mat keci potom mozes kricat ...milujem kriciacich a arogantnych zakaznikov ktori si neuvedomuju ze ked sa takto spravaju tak dotycny im just spravi naschval pri najblizsej prilezitosti ...
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Najbližšia príležitosť nebude lebo do hentakého servisu by som už nešiel.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tomket11 napísal:Nad alternativou, ze tam dali po rysku a po par km mu to vybehlo? (Moze mat problem s tesneniami uz od vyroby)

Este ma zaujima jedna vec...
Mame 5008mu.
V servise nam povedali interval vymeny ROK/25.000km a olej 0w20, dufam ze si menil olej ovela ovela skor kedze je nove a to tak po 3.000 max 5.000 tisicoch. Viskozitu by som tiez odporucal zmenit na 0w50.
- vybehlo? ako že v tom motore sa vyrába olej?
- vidíš že píše o km?
- 0W50 je iste vhodná viskozita - za prvé teké niečo nevyrába hneď každá rafinérka a za druhé troška prehnané do takéhoto nového motora. Predpokladám nemá muchy ako htp.
- olej vytiahnuť, zavolať do servisu a nabudúce sa mu vyhnúť. Ale nakoniec jeden z mála majiteľov čo si pozrie rysky - pochvala
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

myslim ze 0W20 nie je vhodne do ziadneho motora a robia to koli emisiam a spotrebe
uz taka 5W30 nestihala v horucavach a velkej zatazi motora
plati stare zname - auto ma sluzit 100.000km a potom vymenit

olej daj vytiahnut, znacky kde ma byt olej nie su pre srandu kralikov lebo nemas stareho kvalitneho japonca ktory vydrzal vsetko ...

ja osobne davam 5W30 tam kde sa motor nepretazuje (pianko, mesto, zena za volantom) a 5W40 az 10W60 tam kde motor maka

0W20 je voda a ta pod velkymi tlakmi a teplotami uz nemaze dostatocne - taky predpis som videl sice uz na 12 rocnej Toyote Camry ale nezabudajme ze japonci maju kvalitne motory a tento model bol urceny pre Kanadu a USA kde sa jazdi 90-100 a tam sa olej neprehreje ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vsetko dolezite uz zaznelo, ja len skromne dodam... to este len bude srandy s vw509.00, MB 229.71 a podobnymi 0w-20 longlife SRACKAMI tahanymi na 30.000km... v motorcekoch s litrovym vykonom 100kW...

Mnam uz sa tesim na moju dalsiu ameriku, bezturbovy bezpriamovstrekovy 3.6i motor s 211kW ktory prezije aj atomovu vojnu ked ho prerobim na elpégé plus este nema EGR. Budem mavat vsetkym tym fesakom na krajnici so setrnymi europskymi dieslami.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

No neviem v akom aute budes mat ten 6valcovy pentstar ci ako sa vola ale vykonom to nie je ziadny extra borec :d :D ze radsej osvedceny 5,7 hemi s lpg a vysmiaty ako leco :4012:
tuninka
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

A co keby sme tu dali anketu, ze o kolko ste mali nedoliaty, alebo preliaty olej? Ja som kupil jedneho casu auto a podla predosleho majitela mu vzdy dal co potrebovalo. Z 2,2 l JTD motora na Fiate som odcerpal 1,4litra oleja, a potom bolo medzi ryskami v strede. Iny pripad bol v Mazda servise kde mi preliali zhruba o 900ml, tiez som to odcerpaval.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných