Peugeot 2008 automat - parkovanie

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0918655253
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.02.2023 17:58
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa uwa0918655253 »

Tak dnes som uprosila mechanika nech mi pozrie tú ručnú. Na zadnom pravom kolese pri zatiahnutí brzdy ostáva lanko zaseknuté, ani prestriekanie ani nič nepomohlo takže mi to musí vymeniť. Len bol prekvapený prečo sa mi to stalo znova po necelom roku. Asi moja chyba? Alebo predošlý mechanik niečo prehliadol. Rada by som sa tomu do budúcna vyvarovala.
David 28
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2022 18:21
Zdieľať na Facebook

Re: Parkovanie Automat

Príspevok od používateľa David 28 »

vykopanafosilia napísal: 09.02.2023 15:41
fzubaty napísal: 08.02.2023 19:07 Daj si opravit rucnu brzdu. Vacsinou zamrza lebo sa voda dostane do lanovodu.
Presne tak.
Všetky ostatné rady typu podložiť špalek alebo natočiť kolesá proti obrubníku sú LEN NÚDZOVÉ RIEŠENIA - kým si dáš opraviť tú ručnú. Alebo vymeniť lanovody, alebo čo tam bude treba. Neboj sa, veľa to stáť nebude a ako vidíš, ručnú potrebuješ.

Skúsila si sa zamyslieť, čo sa stane, ak ti auto zbehne z kopca a niekoho prejde? Alebo napáli do iného auta? Asi nie, tak sa nad tým zamysli teraz.

Napriek tomu, že pamätám časy, kedy Mŕtve more ešte len maródovalo, neprestáva ma udivovať myslenie niektorých ľudí. Nedávno tu jeden riešil nákup vákuovej pumpy posilovača bŕzd z vrakoviska, lebo nová stojí 85.- eur, ty teraz založíš tému ako parkovať na kopci s pokazenou ručnou.... NO NECHAŤ JU OPRAVIŤ!!

Mimochodom, aj keby si mal P na prevodovke, nebol by dobrý nápad používať to v kopci bez ručnej. Rapídne by si znížila životnosť prevodovky.

PS: Skúšam si predstaviť, ako nosíš na sedadle spolujazdca špalek a pri každom odstavení auta v kopci vyskočíš so špalkom v ruke a snažíš sa ho dať pod koleso skôr, než ti auto odcupitá dole kopcom.............
Aj ste čítali otázku?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

oco13 napísal: 09.02.2023 16:56 A ako sa nazýva stav ak ručná na stk zaberá na 2 zuby o mesiac na 3 a mesiac na 4 atď ? Stále brzdí obe kolesá rovnako len proste páka ide stále vyššie. Zadné pakne ostávajú tie isté aj dve stkčky ale ručná sa medzi tým doťahuje možno 5-6krát.
Tomu sa hovori pokazeny samostav.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak by bol pokazený samostav tak auto neprejde cez brzdovú stolicu kvoli príliš velkému mrtvému chodu pedálu. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Mrtvy chod pedalu sa mera asi len u vas…
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Rovnako aj vôla riadenia sa meria "len u nás" aj to že ručná musí zaberať v rozmedzí od do sa meria "len u nás" :40bd:
Edit: a samostav sa kazí podla počtu zatiahnutí ručnej brzdy, že? pekne postupne každý mesiac o jeden zub a o dva roky dávaš nové lanká a kua :42f8: šak tie staré sú dlhšie, dočiahnu mi??? Preto je na každom lanku 6cm závit na nastavovanie lebo výrobca počíta s tým že sa "pokazí samostav" :3906:
Naposledy upravil/-a oco13 v 09.02.2023 20:15, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

No daj. Od kolko do kolko? Poprosim aj cislo metodickeho postupu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď mi technik povie dajte si zoštelovať ručnú brzdu lebo je mimo tolerancie - na páke , má zaberať nižšie, ale pustím vás lebo súmernosť je dobrá.
Ako z toho vypočítam číslo metodického pokynu?? Jaj "u vás" dávajú metodické pokyny každému návštevníkovi pri okienku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Nič by som sem nepísal ak by som použité a vyradené lanká nezbieral pre mňa do dielne na ovládanie rôznych vehiklov a domácich strojčekov a bomba :42f8: - vždy sú dlhšie ako tie čo dojdu nové a mechanik ich ide nahodiť. Takže to nie je skúsenosť s jedným autom ale skúsenosť z 30 rokov žobrania použitých dielov od mechanikov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Mne je jedno, co mi kuchar na stk povie, pokial to nema podlozene. Jeho dojmi su irelevantne.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico my sa nevadíme o STK, ale principialne o tom či sa môže ocelové lanko v bovdene alebo aj mimo neho natiahnuť. Podla sedliackeho rozumu nemôže a ono mrcha sa natiahne. Natiahne sa brzdové, spojkové alebo lanko od radiacej páky, natiahne sa lano na ťahanie dreva ale aj žeriavové úväzky, natiahne sa aj lano od výťahu :42f8: a preto sa tieto laná a lanká aj menia. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Cici. No daj ako sa meria mrtvy chod pedalu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak si si nevšimol tak kuchár na stk má na brzdovej stolici na nohe takú krabičku - tá meria tlak na pedál, teplotu, centimetre, tlak okolitého vzduchu a ešte ďalších 300vecí. Keď položí nohu na pedál je jeden bod, keď začne zaberať je druhý bod a keď príde až na spodok je tretí bod. No a múdry compjuter vypočíta. A ako škatulka zistí že pedál zaberá? povie jej to compjuter lebo ten meria aj otáčky a brzdnú silu na kolesách - oni sú totiž prepojení tak nejako luftom. :300f:
Ako bolo by dosť čudné ak by ludia v 21 storočí vedeli postaviť urýchlovač častíc a vesmírnu loď, ale nevedeli by merať mrtvy chod akejkolvek páky. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco vdaka za odborny vyklad, a ja bulo dedinsky som myslel ze meria len tlak na pedal :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Dokonca je v tom "decelometer" - to som sa zase dozvedel keď som vybavoval STK na F značky. Ak sa robí STK mimo arealu stanice (traktory) alebo máš trvalú štvorkolku - tak ťa nevie odmerať na stolici. Vtedy technik ide s autom na dvor a tá kocka na nohe mu meria aj spomalenie. Pri meraní mojho traktora chcel najskor skúšať on, ale zdalo sa mu tam privela pák tak to uviazal o nohu mojmu mladému. Ten hamtol po brzde a traktor akoby narazil do betonového múru - brzdy z Gaza nepoznajú postupné brzdenie len 0 alebo 100%. Ujo technik rýchlo zbalil mašinku a povedal, že on na ten peklostroj veru nesadne. Lebo sme mu chceli ukazovať aký bočný náklon to ustojí. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných