Passat 2.0 TDI Cr 2010 dovoz z Čiech

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Passat 2.0 TDI Cr 2010 dovoz z Čiech

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Zdravím, chcem sa spýtať koľko by stál a ako by prebiehal prepis Passata B6 Variant 2.0 TDI CR 103kw rv.2010 z Čiech, auto je bratove a nachádza sa na Slovensku, stačilo by ho iba v Čechách odhlásiť a poslať techničáky alebo sa to musí spraviť inak. Predom ďakujem za odpovede.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Ja som pred nedávnom prihlasoval auto z ČR (s výkonom do 80 kW, čiže ten najlacnejší poplatok za prihlásenie). Celá tá sranda ma vyšla okolo 380 € (+ odhlásenie a prevozné značky asi 1500 KČ). Sazobník poplatkov je tu: https://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1 čiže to prihlásenie ťa bude stáť cca 600 €.

Poslať techničáky rozhodne nestačí, treba auto odhlásiť na vývoz, auto priviezť na Slovensko buď na prívese alebo s prevoznými značkami (to je jedno či SK alebo CZ), na Slovensku absolvovať kontrolu originality a EK + STK, zaplatiť poplatok do recyklačného fondu, zaniesť papiere na obvod dopravy aby vystavili slovenský techničák (ak tam nemáš známosť (alebo to nevyriešiš inak) tak to trvá 2 - 3 týždne) a potom prihlásiť.
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Keď už mám ale auto doma tak prevozne značky riešiť nemusím nie ? Stačí odhlásiť auto v Čechách poslať techničaky a značky
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

V Čechách je par mesiacov platný nový zakon, pri vývoze musi ist auto na českú stk na evidenčnú kontrolu. A bez českých prevoznych značiek sa auto na vyvoz odhlásiť nedá.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A samozrejme treba ešte české PZP, pretože bez poistky sa nedajú vydať prevozky a TP s novým majitelom (kupcom)
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

S tým PZP to nie je pravda. Ja som mal uzatvorené slovenské PZP na VIN auta platné už v deň odhlásenia. Predajca mi auto odhlásil a aj vybavil české vývozné značky (vtedy som to s ním zisťoval a stačí poistenie z inej krajiny EU, akurát havarijnú poistku si na Slovensku nespravíš kým nemáš kontrolu originality). Takže slovenské PZP na VIN auta je úplne postačujúce.
Prečo vôbec špekuluješ s tými techničákmi a značkami? Spravte si výlet do ČR, celé potrebné úkony tam (aj so značkami) ťa budú stáť zlomok toho (cca 1000 Kč) čo bude stáť prihlásenie na Slovensku. Myslím, že sa to dá odhlásiť hocikde v ČR, kľudne v prvom meste za hranicami (ale ešte si to over).
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Tu máš článok o vývoze z ČR aktualizovaný 1.6.2017: https://www.ostrava.cz/cs/urad/magistra ... -zahranici

Píše sa tam, že dočasné značky ťa budú stáť 400 Kč + 50 Kč správny poplatok. Ešte pred odhlásením musíš absolvovať evidenčnú kontrolu (asi 300 Kč). O PZP sa tam nič nepíše (asi to ani neskúmajú, či nejaké máš).
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Dobre, takže keď absolvujem všetko potrebné v Čechách tak potom prídem na Slovensko a čo všetko treba? Bude potrebné aj splnomocnenie? Ešte sa chcem spýtať ako funguje to typové schválenie a podobne. Ďakujem
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Ak auto nie je písané na teba, tak budeš potrebovať plnú moc na odhlásenie a prihlásenie (v ČR sa dá vybaviť za pár korún aj na pošte - Czech Point, na Slovensku musíš ísť na matriku alebo k notárovi). V ČR by ti mali akceptovať plnú moc vydanú na Slovensku, opačne to funguje tiež (mám odskúšané).
Typové schválenie riešiť nemusíš (spomínané auto už je schválené pre EU). Keď prídeš na Slovensko tak pôjdeš na kontrolu originality (auto je z ČR takže netreba preklad techničáku (a kúpnej zmluvy)) a EK + STK. Potom zanesieš papiere na úrad (obvod dopravy) a oni vydajú slovenské papiere. Potom to pôjdeš prihlásiť na políciu (nemusíš ísť ani s autom, prehliadka sa nerobí lebo už máš KO) kde odovzdáš české vývozné značky a dostaneš slovenské značky. Následne sa vrátiš na EK + STK kde si odfotia auto so slovenskými značkami a dajú ti nálepky na sklo.
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Ďakujem ti veľmi pekne za vysvetlenie celého postupu a ochotu, a ešte sa chcem spýtať, v prechádzajúcom príspevku si mi písali že by to malo stáť do 600€, ale nejak mi to nesedí kedže prevozné značky na Čechách okolo 20€ + 100€ KO + PZP 150€ + samotné prihlásenie ktoré som podla tabuliek a veku auta vypočítal na cca 55€, ktoré a aké vysoké šu ešte ďalšie poplatky? Diky moc
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Približné ceny:
* kontrola originality ~ 90 €
* STK + EK (vrátane administratívnej) ~ 70 - 90 €
* kolky na úrade 106 €
* poplatok do recyklačného fondu (potvrdenie o prevzatí zodpovednosti za nakladanie s odpadom) ~ 40 € (dá sa zaplatiť aj cez internet, treba to ale zaplatiť ešte pred zanesením papierov na úrad: https://www.idovoz.sk/ )
* poplatok za slovenské značky 33 €
* poplatok za prihlásenie: https://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1 - ty máš 103 kW tak 210 € (je to prvé prihlásenie v SR, nie som si istý či sa to aj v tomto prípade násobí tým keoficientom podľa veku, spýtaj sa na polícii)
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

Zdravim, pri dovoze z cudziny sa vraj nerobi bezna STK, ale "dovozna STK" ... su tam nejake rozdiely, prip. aj v EK ?

Diky
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Pri dovoze sa robí úplne bežná STK a EK (ak je auto mladšie ako 4 roky tak to asi netreba). Pokiaľ viem, tak žiadna "dovozná STK" neexistuje (teda ak sa tým nemyslí to, že pri dovoze musí vozidlo absolvovať STK).
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

diesell:
Poviem z vlastnej skusenosti. Doviezol som auto z DE. Isiel som teda spravit TK+EK. Pri okienku som povedal, ze chcem TK+EK a ze je to "cerstvy dovoz", tak pani pri okienku si zavolala nejakeho ineho kolegu, ktory ma zrejme taketo veci na starosti. Normalne pripady preberala samozrejme ona sama.
Co z toho vyplyva ? Pre teba zrejme nic. Cena za kontrolu bude uplne rovnaka ako u beznej TK+EK. Pravdepodobne len pracovnici na STK s tym maju spojene nejake dalsie papierovanie, ktore sa ale teba netyka.

Este doplnim, aby som bol uplne presny, pri tejto prvej kontrole som dostal len protokoly, ale nedostal som karticky ani nalepky na sklo. Lebo auto este nebolo prihlasene. Takze po prihlaseni som musel este absolvovat aj "administrativnu" kontrolu, aby mi dali aj tie karticky a nalepky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných