Passat 1,9 TDI 96 Kw - biely dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

http://www.dieselevante.it/turbocharger ... 78&idcat=2 nahodne teraz cez google. Vtedy som mal inu stranku. co som pozeral, tak do A8 3.3 tdi ho davaju. Predtym som mal najdeny katalog aj s tlakmi, vykonmi a verziami.
klaco99
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klaco99 »

Zdravim pani jsem ten majitel toho pasatu je to 96 kw rocnik 2001 4 motion turbo bylo koupene upne nove asi pred rokem,rozvody a olej + filtry asi tyden stare dal jsem to cipnout a turbo hned odeslo a cely olej z vany natlacilo do interkoleru tak to borec vycistil a dal jine turbo do ted jsem najel asi 700km a porad kdyz to studene natocim tak to dymi az se to zahreje asi tak na 70 stupnu tak prestane jinam vsechno slape,olej porad stejny a voda taky tak nevim mozna vaha vzduchu predem dik za odpoved
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

klaco99 napísal:Zdravim pani jsem ten majitel toho pasatu je to 96 kw rocnik 2001 4 motion turbo bylo koupene upne nove asi pred rokem,rozvody a olej + filtry asi tyden stare dal jsem to cipnout a turbo hned odeslo a cely olej z vany natlacilo do interkoleru tak to borec vycistil a dal jine turbo do ted jsem najel asi 700km a porad kdyz to studene natocim tak to dymi az se to zahreje asi tak na 70 stupnu tak prestane jinam vsechno slape,olej porad stejny a voda taky tak nevim mozna vaha vzduchu predem dik za odpoved
skontroluj si výfukovú časť, vlnovec zhodíš raz dva, môj tip je že tlačí olej do výfuku. už som to riešil na kamošovom. za studena biely dym, za tepla nič
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Dá sa to dať aspoň na skúšku do pôvodného stavu?
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

určite. ale biely dym bude chyba mechanická.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

určite je to olej! A prevdepodobne nesprávne spravený chip. Akú charakteristiku ukazuje graf na motorovej brzde? Treba to porovnať s pôvodným a priebeh krivky Nm aj výkonovej by mal byť cca rovnaký, len samozrejme vo vyšších hodnotách v zmysle požadovaného nárastu výkonu. Ak to tak nie je, môže byť zarobené na väčší prúser ako biely dym a odpálené turbo.
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

nemusí to byť nutne zlý chip. možno bolo už turbo načaté a chip mu len pomohol, to je ťažko posúdiť.

96kw motory majú nastavený limiter na 2620bar s atmos. tlakom. nie každý ten limiter vie nájsť, a ten kto ho nájde by už mal vedieť robiť dobré chipy.

ak sa limiter neupraví tak turbo viac aj tak nefúkne. a 1,6bar to turbo zvládne aj dlhodobo.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> 96kw motory majú nastavený limiter na 2620bar s atmos. tlakom.

ja sa maestrovi nemozem v tlakoch turba priečiť len si ponížene skusim dovoliť poznámočku ze fotrovmu sharanovi 96kW som videl tusim maximalne 2300 alebo tak nejak; 2600 by som si zrejme pamatal a tolko tam tusim nebolo.

fakt si si isty tym 1.6bar pretlakom?
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

áno. v mape tlaku turba je tak ako píšeš, ale okrem toho máš ešte single boost limiter.

ak by si upravil turbo mapu na dajme tomu 1,8bar tak ťa limiter stopne pri 1,6bar.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaj ano, tak to hej - moja primrznuta Galaxyna tlaci 1.6 nad atmosferu a potom sa zvrhne do nudzaku :)

bezne jazdim tak 0.4 az 1.1 nad atmosferu takze nudzovy rezim stretavam tak dvakrat rocne a hlavne viem co s nim treba robit. Jejda kedy si ja uz to turbo necham vycistit... doprdele.
Janik82
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 12.05.2010 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janik82 »

Daj potom vediet, ako dlho ti ten motor vydrzal
shima
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.09.2008 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shima »

Tu nejde len o turbo ! mas vysoky krutiaci moment a hriadel s ojnicami je na isty krutiaci moment nadimenzovany, cize odide hriadle potom blok motora... ved 103kW sa chipuju na 125kW a nie 96kW na 130kW... to bol chiptuner ... :28b7:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 86 neregistrovaných