Parameter FRA,TRA,DTV diagnostika

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Parameter FRA,TRA,DTV diagnostika

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ahojte,nakolko je podla mna velmi malo informacii ohladom toho,co tieto parametre znamenaju,otvaram tuto temu,kto vie presne,co to zn.,napiste prosim.Parametre sa vyskytuju pri niektorych diagnostikach(Multi/FiatEcuScan,Unidiag,...),hlavne pre talianske auta a suvisia s lambda sondou/resp.s mnozstvom paliva,ekvivalent STFT a LTFT.Ak viete aj spravne hodnoty v akych by sa mali parametre pohybovat,resp.aj v akych jednotkach bude to super.Diky.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najdes toho dost, ale treba trocha vediet inostrannu rec :-)

https://www.youtube.com/watch?v=yM3iarhSP68

podla mna vyborna vec na rychlu orientaciu v chode benzinaku, pripadne este dolezitejsia v chode alternativneho paliva napr. lpg
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie práve najjednoduchšia vec na pochopenie.Asi najskôr treba pochopiť riadenie motora kde sa používa celá škála zmesi od chudobnej po bohatú,a riadenie lambdou v takom širokom spektre.Mám obavu že pre pochopenie (vysvetlenie) je fórum mini pieskovisko.Skôr by to šlo cez odkaz na komplexnú tému,viem že na FCD bolo,čo ale v súčasnosti nemám prístup,nebol čas si uhradiť "vstupné"
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

V suvislosti s danymi parametrami by som vas chalani poprosil,keby ste sa mohli pozriet na nasledujuce hodnoty vid.video na stiahnutie - https://uloz.to/tam/_baR7QnkaLlCB. Nie je to log, je to nahrate na mobil. Zaujimaju ma prave spominane hodnoty FRA TRA Integrator Lambda. Auto je Fiat Marea 2.0 20v 108kw.Diky.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zda sa ze lambda funguje, tie korekcie su velmi male cca 5% je nic, tam velky problem nemoze byt /max unavena - pomala lambda, ale to ti henta diagnostika nepovie.../ , som mal na sporaku aj vyse -10% pri jazde na plyne a nic sa nedialo aj emisnou to preslo v pohode, jedine na studeny start v lete to malo zly nasledok, nez sa nazhavila lambda tak to strilalo do sania a kaslalo na 3 valce atd

je az na pocudovanie jak chybu vie uregulovat manazment nez vybehne z limitov, sa mi zda ze to je rozsah -25 az +25% od fabrickej hodnoty, to uz musi byt falosny luft jak prasa napr, bavime sa o dlzke vstreku samozrejme, proste proti hodnote mapy v pamati riadiacej jednotky, sa hlada novy stred od ktoreho sa okamzite reguluje symetricky aby sa dosiahol stav vyhovujuci emisiam.../omluvam sa za formulaciu lol

tutok pani mechanici sa urcite vyjadria jak je to naozaj :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných