Pár otázok o pseudo SUV

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Pár otázok o pseudo SUV

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Chlapci skúste mi napísať názor na tieto otázky:
1) Myslíte, si že je kvalitatívny rozdiel medzi trojičkami Mitsubishi Outlander, Citroen C-crosser, Peugeot 4007 ?
2) Čo si myslíte o odstránení DPF-ka z hondy CR-V ? Môže to robiť problémy ? Neviem ako tam funguje DPF
3) čo by ste si vybrali z týchto možností: Hyundai Santa Fe r.v. 2006 a viac 2,2 crdi, citroen C-crosser 2,2 hdi, Honda CR-V 2,2 i-ctdi, toyota RAV 4 D-4D 100 kW Cena cca. 9500 € - 10 000 € pri CR-V plus 500 €.

Ďakujem vopred za odpovede.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

myslím že u 2.2CRDI bol problém s motormi, viem že sa jedno také riešilo u kamoša v dielni a bol sakra problém zohnať druhý motor.
Schválne si pozri ponuku na mobile.de hod tam Santa Fe od roku 2006, iba poškodené autá a budeš vidieť kolko ich má poškodenú karoseriu a kolko poškodený motor...

Ani ti nemusím hovoriť prečo mi nevadí že jazdím za 10l benzínu...

Lebo človek čo špekuluje s kachlami aj tak furt len prešlapuje z kaluže do blata
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

čiže alternatíva k týmto možnostiam od Teba ??
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mna SUV moc nelákajú, kebyže chcem teda niečo vyššie kvôli podvozku, alebo aby som sa nemusel príliš skladať za volant tak Outback 2.5i, ale to by si zasa musel riešil LPG

Dá sa kúpiť aj benzín v SUV, ale sú to podla mna slabé motory, skôr na také presúvanie. Aj preto by som nechcel napríklad 2.0i v CR-V či RAV-4 a na nejaké ML-ko nie je rozpočet

A ešte otázka ako sa má ktorý motor rád s LPG, ja LPG nemám, teda ma to netrápi. Ak kachle, tak by som volil asi CR-V, RAV-4 minimálne nie preto, lebo ten kufor má naozaj žalostný
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Rozdiel medzi Mitsubishi Outlander, Citroen C-crosser, Peugeot 4007 je hlavne v dieslovom motore a ten je u Citroena a Peugeota lepší. U SantaFéčka by som porozmýšľal o benzíne V6-2,7L+LPG. Na Hondu sú DPF-ka stých najdrahších. Ak Hondu tak benzín. Z tohoto ti odporúčam ak diesel tak Citroen alebo Peugeot, ak benzín tak Toyotu, Hondu, alebo SantaFé+lpg.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ta honda crv este nemusi mat DPF
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Sú ešte prvé mesiace CR-V, ktoré to DPF nemajú. V podstate teraz uvažujem tuho nad Citroenom C-crosser. Európske auto, lacnejšie diely a DPF 500 €. CRV sa veľmi páči, ale všetko sú dovozy s pochybnými km a hlavne s možnosťou DPF za cenu 1500 €.

Subaru Outback som tiež zvažoval, ale je ich veľmi málo a jasne by to muselo byť v plyne :-)

Mitsubishi ináč dávalo iba zo začiatku 2,0 TDi od VW, potom prešlo na 2,2 HDi, takže motor je ten istý len predné kapoty sú iné, tlmiče a pneumatiky. Skôr som myslel, že ako je na tom elektroniky citroenu :-(

No nič, dilema jak sviňa :-( No hádam niečo vyberiem :-))

Dík zatiaľ.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

O vsetkych autach je TU uz vela popisane a dokonca maju AJ svoje vlastne fora. AK ich ale zacnes citat zosalies osedivies z tych info o poruchovosti.
Treba vyberata podla ucelu a krasi ,kupujem co SA mi paci a co mi splni to co potrebujem.
Vsetko su rovnako spolahlivo nespolahlive .
Citroen by u mna zvitazil kedze HDI ma nikdy nesklamalo. A 4x4 ma od japoncov celkom dobre rieseni malo poruchovy. EXclusive vybava to u Hondy nedostanes.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No uvidíme, čo sa skôr vyskytne v dobrej cene :-))) Tak účel je, aby to bolo vyššie. Teraz z otcovej rapidečky sa neviem dostať von :-( sa chytám strechy, aby som sa vytiahol jak sardinka :-)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Možno nejaké MPV by nebolo od veci, odporúčam vyskúšať
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kia sorento ma pekne interieri v kozke
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

a zas mi nieco uslo....Kujon predal avensis :coffe:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

MPV mi príde ako dodávka, alebo rodinné auto pre 5 detí :-) Toto ani neuvažujem. Už keď mám mať autobus, tak nech to má 4x4. Využijem možno 3 krát do roka, ale lepšie mať ako nemal. Takže MPV určite nie.

Kia Sorento sa mi nepáči s tými plastami, ktoré sú akože imitácia dreva, či čoho to chcelo byť. 2,5 je tiež taká nijaké motorizácia :-( Skôr užraná :-( Ale najviac ma odrádza ta imitácia dreva.

Kujon je dilino a predáva odservisované autá, aby mohol potom natlačiť zase love do rozbitého džadu :-(

Zase kopec výjazdov za autami, o ktorých majitelia zabudnú niečo povedať ešte predtým, ako sa vyberiem na 1,5 hodinovú cestu tam a 1,5 hodinovú cestu späť. Potom človek ide pozerať nebúrané auto ... a prídem k autu, jedno svetlo úplne nové, druhé ledva do neho vidieť, šedé vyblednuté. ŠPZ prehnutá zničená, výduchy pred chladičom vylámané, nárazník prasknutý. Celé auto hrdzavé jak fras. No skrátka zase si užívam výlety :-( zatajovačky :-( Bájky a klamstvo do očí :-( nie len do telefónu no strašné .....
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Off topic:
Preco ten nazov, ze pseudo SUV? Ved taka Honda CRV 4x4, alebo Outlander su ciste a typicke SUV. Chapem, ze to nie su OFF road auta, ale ved prave preto vznikla kategoria SUV.
*
Pseudo SUV su podla mna Qashqai, ASX, ix35, Yeti, mozno nova Vitara 4x2 ...
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked sa ti nepaci imitacia dreva v sorente, tak to stale mozes olepit fejkovym karbonom :zg282:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 54 neregistrovaných