Pajero-zvysenie podvozku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasb
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.01.2007 19:55
Zdieľať na Facebook

Pajero-zvysenie podvozku

Príspevok od používateľa tomasb »

nazdar, chcel by som sa opytat ako zvysit podvozok, resp svetlu vysku vozidla,ide o pajero rv 98, ako nato, respektive nejaky obchod na 4x4 kde by sa dalo nieco kupit. vdaka
FMS1
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FMS1 »

ak nemas velke naroky na zvysenie podvozku zvladnes to aj sam..

stare Pajero do roku 2000 a Galoper maju vpredu skrutne tyce na ktorych nastavys predpetim svetlu vysku...lahni pod auto a najdes sroby nastavenia...hlavny si zmeraj dlzku zavitu pred pokusmi aby si mohol vratit do povodneho stavu ak by si nebol spokojny...a hlavne nedavaj naraz velke skoky !!! skutocny rozdiel sa ukaze az ked auto prepruzi !!!
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Tak to by malo byt jednoduche.A na tomto novom outlanderi mi neviete niekto poradit?stacilo by mi len nejakych 5cm,ked vchadzam na chate do dvora..
nobatrans
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.02.2008 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nobatrans »

Chcem sa spýtať na zvýšenie podvozku na Pajero. Mám tam namontovaný podvozok od firmy OME kde je zvýšenie o 4 cm ale chcel by som to zdvihnuť vložením medzikusa pod zadnú strunu o 5 cm a nastavením vpredu torzných tyčí a chcem sa spýtať či treba urobiť aj predlženie tlmičov alebo by to malo stačiť.
kremos
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.12.2010 12:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kremos »

Da sa aj podkladat, aj sponovat torzky. Otazka znie, kde su v tejto chvilu horne ramena na prednej naprave, a ci budu mat este nejaku pracovnu drahu. Dalsia vec je, ze treba pocitat s geometriou, ak podkosis kolesa moc, pri 60-tke zahucis vedla cesty ... Tlmice v zavislosti od toho co je to zac, by mohli este fungovat.Pri vyveseni kolesa nesmu byt na konci.
kandown
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.06.2008 16:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kandown »

tak ako kremos napisal, zvysenie nie je len o tom ze to dvihnes, treba zaroven s tym sledovat aj napravu-y, kardany a vsetko okolo.. a tie pruziny sa daju vymenit tusim z patrola, ma dlhsie a netreba nic podkladat

a druha vec ze tym dvines len kasnu vyssie, svetla vyska ostane ta ista - diferaky ostanu rovnako vysoko, tam potom uz len gumami riesit vysku
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Pri lifte treba zobrať do úvahy zmenu uhla kardanov. Neviem ako je to u Pajera, no napr. pri LandRoveroch je rozumná hranica 5cm. Potom už treba upravovať kardany na dvojdielne a vkladať ďalší kríž. Pri pomalej jazde v teréne to kríže ustoja, no rýchlejšia jazda po ceste ich odrovná. Ak nechceš do toho veľa investovať, ešte je možné spraviť bodylift a to na kríže vplyv nemá. Určite Ti viac poradia tu: http://www.4x4nazory.sk/diskusia/ alebo tu: http://www.offroadforum.cz/index.php resp. ak tam trochu pohľadáš určite tam takáto téma je a určite vyčerpávajúca.
janmamis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.10.2012 20:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janmamis »

Zdravim chcel by som ydvihnut pajero v60 a neviem zohnat podlozky nad struny alebo vecsie struny. vie mi niekto poradit? dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní