Overenie km od 20.5.2018

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Overenie km od 20.5.2018

Príspevok od používateľa ladodgers »

Zdravim,

ako si mozem overit km podla vin po novom? SKusam stare overene stkonline alebo cez EK, ale nikde nic...

To akoze - po novom sa idu ludia ochranovat pred stacanim, a odoprie sa im pristup k overeniu km?

VAZNE?
LS600h
XC90
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

tam to nieje uz dlhsiu dobu https://auto.sme.sk/c/20769734/overenie ... nguje.html nieco je na overeniestk.sk ale len posledny udaj km
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

hej šak sme na Slovensku... všade chcú stav odometra, zapisujú a potom to nikde neuvidíš... tu sa snáď koncentroval všetok debilizmus sveta... vymysleli ODO pass ale aby tam preniesli známe údaje???
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Na www.seka.sk sa dá pozrieť iba graf naj. kilometrov. stránka tkcheck.sk nefunguje. Jediná možnosť je overeniestk.sk ale tam je uvedený len posledný záznam km.

A na overeniestk.sk sa dá pozrieť toho viac ale treba si zaplatiť. Fakt hanba Slovenska.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

logika v pozadi bola takato : nedame tam verejny pristup na citanie, aby ksichti nemohli zistovat na aku hodnotu maju zmotavat ciselka.

Aby sa opravnena [!] organizacia mohla POZRIET na ciselka, musi tam pre dany konkretny VIN najprv nieco zapisat. Tym sa eliminuje [ ciastocne / uplne, vyber si ] riziko manipulovania kilometrov pretoze su tam identifikatory kto to zapisal, kedy, a potom sa prislusne organy mozu pytat sproste otazky. A do takejto veci nikto kto ma zalozeny legalny business proste nepojde, pretoze kvoli par drobnym riskovat svoju existenciu nebude.

Jasne, furt budu cesticky atd, ale nerieste auta cez internet. Neposudzujte ich stav, realny, prostrednictvom ciselka. Obrovska masa aut je zmotana a nezmizne z ciest zajtra ani buduci rok. A navyse, podvody sa budu robit ajtak, len sofistikovanejsie. Ked mam auto co jazdi vela a kupim ho nove, budem si doma menit oleje sam, zmotavat ciselka a chodit do autorizovaneho servisu s "novymi dobrymi" cislami a on ich zapise tam kde je treba. Tym posvati moj podvod. Po styroch/siestich rokoch auto co ma v reali 250.000 bude mat internetovych nepriestrelnych 60.000km a bude to cukrik.

Nerieste ciselka cez internet. To nikomu nic dobre neprinieslo.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Skus ko.sk, tam to este funguje, ked sa ti podari tam nahodou prihlasit, lebo volakedy sa dalo pozriet aj bez registracie. Teraz uz len s registracoiu, ktora je sice zadarmo, ale velakrat sa mi tam nepodarilo prihlasit, napriek tomu, ze nie som az taky negramotny. Inde uz to vacsinou nefunguje.
Moja skusenost teraz z pred dvoch mesiacov, ked som prepisoval na seba auto, bola taka, ze policajt skontroloval VIN, a potom ako na kapote daval najdolezitejsie razitko, tak mi krical ze nadiktujte stav odometra....lebo vraj tachometer ukazuje rychlost....nadiktoval som realny udaj.... ale mohol som nadiktovat hocico.... nekontroloval to, len zapisal.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Tiež pri odhlásení pýtala stav km a pri prihlásení to isté, ale len sme diktovali nekontrolovali to... tak majú v tom bordel :3c90:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mp3turbo napísal:logika v pozadi bola takato : nedame tam verejny pristup na citanie, aby ksichti nemohli zistovat na aku hodnotu maju zmotavat ciselka.

Aby sa opravnena [!] organizacia mohla POZRIET na ciselka, musi tam pre dany konkretny VIN najprv nieco zapisat. Tym sa eliminuje [ ciastocne / uplne, vyber si ] riziko manipulovania kilometrov pretoze su tam identifikatory kto to zapisal, kedy, a potom sa prislusne organy mozu pytat sproste otazky. A do takejto veci nikto kto ma zalozeny legalny business proste nepojde, pretoze kvoli par drobnym riskovat svoju existenciu nebude.

Jasne, furt budu cesticky atd, ale nerieste auta cez internet. Neposudzujte ich stav, realny, prostrednictvom ciselka. Obrovska masa aut je zmotana a nezmizne z ciest zajtra ani buduci rok. A navyse, podvody sa budu robit ajtak, len sofistikovanejsie. Ked mam auto co jazdi vela a kupim ho nove, budem si doma menit oleje sam, zmotavat ciselka a chodit do autorizovaneho servisu s "novymi dobrymi" cislami a on ich zapise tam kde je treba. Tym posvati moj podvod. Po styroch/siestich rokoch auto co ma v reali 250.000 bude mat internetovych nepriestrelnych 60.000km a bude to cukrik.

Nerieste ciselka cez internet. To nikomu nic dobre neprinieslo.
- všetko pekné ale... keby nebolo darebákov a špekulantov nebolo by treba tieto veci vymýšľať. Všetko zlé ale kvôli špekulantom.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Elegantne riešenia sú na Slovensku luxus, ktorého sa nedočkáme. Nevyznám sa v tom čo sa rieši, iba som postrehol, že mi nedávno tiež nešlo skontrolovať tak jednoducho ako predtým.

Ale mp3turbo má pravdu. Kášlať na to, nebyť naivný a nespoliehať sa na číselka. Ono si to aj tak svoju cestu nájde ako s tym vybabrať.

Síce asi z pohľadu servisnych ukonov to jedno nie je, ale aj tak kopec servisov neinformuje, ze napriklad s druhymi rozvodmi by to chcelo hydrostely a toto a tamto ako sa tu casto pise. Proste spojit ukony a predchadzat veciam, takze aj tak to niekedy vyjde nastejno.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal: - všetko pekné ale... keby nebolo darebákov a špekulantov nebolo by treba tieto veci vymýšľať. Všetko zlé ale kvôli špekulantom.
Slovensko je národ darebákov a špekulantov , verím že každý slovák je chopný kvoli eurám podrezať svoju starú matku alebo predať ju do otroctva (vrátane mňa)
Máme len to čo sme si zaslúžili a tak nám treba. :40bd: lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

u nas su slabe zakony slabe tresty.nase zakony niesu doteraz pripravene na europu ako dnes funguje.aj na sk by malo vzniknut ze nezaplatis pokutu za taky podvod obohatenia -basa-.a budes tam kym to nesplatis.
v nemecku kde je kseftarov ako maku ktory su min 20 rokov fintami pred nami,pridu na stocenicu hned.je tam 95 percenta uspesnot na obycajnej technickej.svicari kontroluju minulost auta od vyroby.aj auta z pozicovne stale po navrate.zistuju ci nebolo stocene.pred rokom tak odhalili poliakov na lamborghini ktory ho mali na vikend.zistili to po tyzdni a nepreslo im to ze dovi dopo ja onicom neviem ja som si tu len ako turista pozcial auto.hned na nich prisli kde pracuje kde byva vy ste ho mali v case ked bolo stocene vinny.pred par rokmi vypalili ubytovnu boli tam 4 vinnik ziaden.tak vsetci 4 vinny skoda 50 000.za 12500 co mal dat kazdy ukazali prstom kto je vinny.do 30 dni vyriesena vec.tak sa to riesi vo vyspelej krajine.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Tak pozeral som cez IRIS ident to ide ale je len znazorneny graf v podstate ako to bolo pred tym nutna registracia
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

A co by ste chceli?
Kazdy kupujuci chce kupit 15-rocne auto z najazdom do 120000km za neskutocne vyhodnu cenu,samozrejme v perfektnom stave a najlacnejsie v ponuke. A este musia zjednavat cenu nizsie!!!
Vsetci su internetovy surferi a veeelky odbornici na jazdenky!!!
Ak date do ponuky 7-rocne auto z realnymi 260000km,nie je sanca predat ho,alebo ak,tak za brutalne nizku cenu do AA.....
A pritom to moze byt poctivo servisovane auto jazdene dlhe trasy v perfektnom stave.
Ale mudrlanti radsej kupia nizke kilometre na tahchometri a je jedno,ze auto moze byt aj zanedbany srot!!!
Tak ze kto nestoci a nepodvadza-na nasom krasnom Slovensku proste ojazdene auto z poctivym udajom kilometrov nepreda!!!
Teda si za to mozme vlastne sami.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

No a co sa cudujes? Kazdy by uz pomaly chcel za svoju vydojenu 8rocnu hajtru s 300tis km, viac nez za nu dal. Ked ma uz auto tolko km, treba to predsa zohladnit v cene...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

m.f. napísal:A co by ste chceli?

Ak date do ponuky 7-rocne auto z realnymi 260000km,nie je sanca predat ho,alebo ak,tak za brutalne nizku cenu do AA
a vies vobec co je to take km realne?ja som si presiel viacero autami s real km a kazde jedno pytalo kopec veci pomenit.a to je to co ludia nechcu.na sk nemame 2000 eurove platy cize ledva je na palivo {keby aj boli take platy tak stare vraky nikto nekupi}kazdy kto take auto predava donho min 40000km nedal ani halier ani olej nevymenil.ja osobne kupim auto co ma real pol miliona na kilometrovniku.ale chcem cistu historiu od vyroby a nakupnu cenu ako da slovenska pojistovna v pripade totalky.tak sa kupuju auta v nemecku.u nas sa stocia a maju zrazu hodnotu.priklad.focus tdci 220000km 3 rocny cena pre pojistovne je 3300 euro.na sk ma upravenych 70000km cena na inzerate 9900euro.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných