Overenie kilometrov zo zahraničia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Overenie kilometrov zo zahraničia

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Ahojte, doba sa mení a mame rok 2017 a všetky temy o servisnych knižkach su staré preto sa chcem spytať na realne skusenosti vás ktorí o tom niečo viete.

Priklad, dovezie niekto auto z nemecka stočí ho a chce predať, ktoré automobilky mi poskytnu udaje podľa vin čísla ( za poplatok) a to udaje zapisane z elektronickej servisnej knižky kde uvidím jednotlive najazdene kilometre v nemeckom autorizovanom servise (alebo talianskom, francuzskom a podobne).

Ktoré automobilky toto robia a posuvaju udaje aj cez hranice a je teda kupa tychto automobilov bezpečnejšia? A ktoré to určite nerobia? Ake mate skusenosti?
Da sa vobec v roku 2017 overovať takto medzištátne servisne prehliadky v systémoch?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kúp auto kúpené na SK - si to vieš aj overiť
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

ivko: Ako obvykle, odpoved totalne odveci. Uz si pocul, ze mlcat je zlato ?
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci verte tomu že už ste s tými kilometrami trápni a smiešni. To si fakt vo svojich hlavičkách makovičkách nedokážete uvedomiť že km sú 10% , kade boli jazdené možno 20% ale KTO ich jazdil je tá najdôležitejšia a absolutne nepreveritelná okolnosť.
Aj celkom seriozny a slušný majitel ,ktorý sa o svoje auto stará , môže mať synáčika , čo jazdí ako hoviadko božie a auto dokatuje na 30t km (mal som tú česť) A na druhej strane auto čo bude mať na tacho cez pol mega kludne môže ďalšieho pol mega natočiť , lebo sa o neho majitel staral - možno bez umývania a vysávania ale o to poctivejšie.
Takže km sú veličina ktorá má skutočne minimálnu výpovednú hodnotu.

P.S: dostali sme do fabriky partiu rumunov - takže Suzuki fakt neodporúčam. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

ivko1 - to viem aj sám ale mna zaujíma zahraničie či vie niekto poradiť
mravecm1 - presne tak, je ťažko asi odpovedať na moju otazku nie je najlahšia
oco13 - ani mna km nezaujimaju, zaujima ma či je to možné a ak ano ktorá značka aby som vedel doporučiť ostatným navôkol seba a 50% je zvedavosť a aj to že pomôžem niekomu inemu ktore značky overuju km zo zahraničia.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

po istých skúsenostiach by som si jazdené auto zo slovenska už nekúpil.
Tu nie je problém, aby servis zamlčal nejakú tu lakovačku, kvalita práce v mnohých značkových servisoch veľmi slabá, kvalita slovenskej cestnej siete katastrofálna.

A 100% platí to čo napísal oco, kamošova A8 je po 200 tis v takom stave, že keby ju zajtra predával ako predvádzačku s 15 tis., tak mu to zožerie 90% kupujúcich.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

co viem tak VW -poskytol udaje , renault -poskitol udeje,MB-poskytol udaje,Mazda-poskyla udaje, bmw-tak isto ostatne neviem
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

ja mám skúsenosť s toyota/lexus. Len pred pár rokmi nemali prepojené jednotlivé štáty, tak ak auto prešlo viacerými krajinami, tak treba v každej.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Overenie kilometrov zo zahraničia

Príspevok od používateľa pavilion »

jozef2100 napísal:Ahojte, doba sa mení a mame rok 2017 a všetky temy o servisnych knižkach su staré preto sa chcem spytať na realne skusenosti vás ktorí o tom niečo viete.

Priklad, dovezie niekto auto z nemecka stočí ho a chce predať, ktoré automobilky mi poskytnu udaje podľa vin čísla ( za poplatok) a to udaje zapisane z elektronickej servisnej knižky kde uvidím jednotlive najazdene kilometre v nemeckom autorizovanom servise (alebo talianskom, francuzskom a podobne).


Ahoj.

na túto otázku nieje jednoznačná odpoved nakolko nie každý predajca nových aut robi dôkladne databazu servisviných ukonov.Niekto povie že napr. Nemecko ponuka všetko ale to nieje celkom pravda aj vo Francuzsku alebo v Taliansku je vela autorizákov ktorý zapíšu do hystorie aj výmenu žiarovky....:-) aj toto sa mi stalo.Osobne ked som si kupoval autá už použité tak bez preverenia si servisných prehliadok na základe servisnej knižky,pokial je všetko ok nieje problém ak sa vyskytol problém tak to je na uváženie či zobrať alebo nezobrať.
Zatial som nemal problem preveriť auto predavané v zahraniči u našich dílerov pravda je taká že niekde to robia grátis niekde za poplatok,
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Overenie kilometrov zo zahraničia

Príspevok od používateľa seven549 »

jozef2100 napísal:
Priklad, dovezie niekto auto z nemecka stočí ho a chce predať, ktoré automobilky mi poskytnu udaje podľa vin čísla /quote] automobilky ti nic neposkytnu pretoze oni tie auta vyrabaju.servis robi zapis.drz sa toho - auta na kseft su 95 percent stocene alebo po slabej buracke vonkajsie plechy inac by sa kseft nekonal.nevyplatil by sa.su auta ktore sa daju kupit lacno no je ich tak malo ze by sa to mnozstvo dovozcov neuzivilo.
overis si to tak ze musis vediet do akeho servisu danne auto chodilo.auto z nemecka-dopatraj sa do servisu a zavolaj tam.kopec aut dovezenych ma falosne servisky.jeden znamy raz nahanal mondeo 4 rocne kupil az 40 auto dovezene na sk ktore si preveroval.no neponahlal sa trvalo mu to 1.5 roka.
mne osobne nevadi auto co ma 200000km ak su realne a napr striekany blatnik ak je to spravene ako ma byt a sedi farba.podmienka je aj po prvom majitelovi.

kopec ludi uz aj ponuka moznost ist si sam kupit auto.dovezu ta do bazaru preveria co sa da,zavolaju na adresu podla peciatok v servisnej,meracom laku popozeraju,diagnostikou uz tajne narychlo prezru ako sa ma pamata zavad a chod motora po nastartovani,paci sa ti zaplatis vybavia ti papiere aby si stym mohol domov alebo ti prenajmu C spz posadia ta za volant a ak chces tak ti to doma aj prihlasia.na servisne knizky never auta sa stacali v anglicku uz koncom 70 rokov a vsetky tie finty ako mat realne zapisy v autorizaku to vsetko vedia nasi dovozcovia z kapitalistickech krajin.skratka je to uz min 40 rocna tradicia celej europy :2f93:
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

mňa by zaujímala jedna vec, zaplatím to auto tam, a tu neprejde KO,čo na to spoločnosť ktorá auto preverovala?
tipnem si že nič, peniaze v kýbli.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kradnute auta sa uz nerobia.{okrem cz} a este v bazari by stalo a cakalo na kupcu.hranice su otvorene neni potrebne s tym uz tak tocit.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

cviro123 napísal:A ten servis robi zapis kde do pamatnicka? Co myslis?
len autorizak robi online zapis ak sa im chce.nemec nejazdi do autorizaku stale.oni dobre vedia ze aj zarucny servis moze robit hocikto kto ma licenciu.to len u nas su take finty ze garancka nebola robena u nas zaruka vam skoncila.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

presne tak ale aj tak niektory si myslia ze elektronicka serviska uz nejde falsovat.a ze cela unia je prepojena :d :D .nic neni prepojene ani nase autorizaky nemusia vobec mat pristup do databazy v nemecku francuzku taliansku.max tak na posielanie pokut sme prepojeny pretoze to brusel povolil lol

overenie km-vsade v europe v kazdej krajine su nejake internetove stranky kde za poplatok daju vediet servisnu historiu auta.o mojom v nemecku {slovensky predaj} nemaju nic.max to co da vindecoder lol
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Moja skusenost je taka,ze v citroene v Ziline nebol problem zo zistovanim servisnej historie mojho prveho auta a viac menej zadarmo.Samozrejme s najazdenych kilometrov som padol na zadok,nakolko auto jazdilo nepretrzite medzi holanskom a belgickom.
Druha skusenost je poorazana servisna knizka s razitkami z nemeckych servisov,po dotazovani sa servisnej historie priamo v nemeckom servise mi prisla odpoved,ze razitko je sice ich,ale auto u nich v servise nikdy nebolo.Realita bola zazracnych 118 na tachometri a realita cez 400tis.
Tusim v mazde nemali dlho prepojenu europsku databazu.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak a 82 neregistrovaných