overenie historie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

Ahojte vsetcia.
Vopred sa ospravedlnujem ak sa pytam na uz zodpovedane otazky ale nepodarilo sa mi najst konkretnu odpoved.
Planujem kupu auta. jazdim 15 r a mal som dve vozidla. +-20r. Teraz prisiel cas na kupu dalsieho a chcel by som uz nieco "na urovni".
Vybral som si nejake fabie combi do ceny 4000e. Okruh sa nakoniec zuzil na jednu 2011 z dovozu a servisnou knizkou so servisovanim len v autorizovanom servise. Ukazal mi ju aj sme porovnali vin cislo a vsetko sedelo. Chcem sa spytat ze ci a ako to je mozne overit. 4000 e je pre mna celkom slusny balik a co mam skusenost s kupou auta tak ma vzdy oxxexali. Teraz ale ide o viac penazi tak si to nemozem dovolit. Ako nevravim pokazit sa moze hocico len proste nechcem kupit nieco co nezodpoveda tomu za co sa vydava.
Auto som videl. Vyzeralo ako nove /karoseria/ a volant , pedale ci paka primerane najazdu. viem ako vyzera volant ked ma auto cez 300 000km a tento tak rozhodne nevyzeral.
Poradte. Kupit auto z dovozu alebo nie.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa oco13 »

Eb sa na to a hladaj dalej , 4t je vela peňazí a na to si musel dlho robiť . Hladaj dalej a najdeš niečo za polovicu, alebo rozmýšlaj prečo doteraz ti stačili aj 20 ročné a zrazu nie????
Ja mám 32 ročné a nešpekulujem. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

auto co mam teraz je bez abs a na mokrej ceste to byva problem... toleroval som to az do nedavna ked som nedobrzdil a poskodil predok. vime ze vase rocniky jazdili bezne bez abs ale ja mam takuto skusenost
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa oco13 »

A práve tá skúsenosť ti vraví - čo neubrzdíš, to neukecáš.
Mám presne rovnakú skúsenosť navyše v druhom voz bol rom , cigáň, alebo socialne odkázaná menšina. Na poučnie mi to celkom stačilo, život nie je o autách, ale o luďoch, kto je cct na trabante nezachráni ho ani mercedes.
auto co mam teraz je bez abs a na mokrej ceste to byva problem.
Ja mám tiež auto bez abs a aj iné autá čo majú abs a esp tak nikdy nezasahujú. Na mokrej ceste idem tak, ako sa má ísť na mokrej ceste. Namiesto druhého auta si zaplať kurz bezpečnej jazdy na Slovakia ringu. Oplatí sa to - ja som to dostal darom a je to darček čo si budem pamätať 20 rokov. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

dobre mas pravdu ale teraz kvoli tomu nebudem do smrti jazdit na starom vraku. takze znovu davam otazku : da sa to overit alebo nie?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa oco13 »

Odpoveď je NEDÁ sa to overiť, alebo ak chceš také hlbkové overenie tak je to tak drahé že to nezaplatíš.
a ad2 : do firmy sa fasovali naraz rovnaké autá jednému šoferovi vydržalo 400t druhému pri80t vybehla ojnica z bloku - rovnaký servis rovnaké autá
Tak čo preboha chceš overovať - auto je v stave ako jeho majitel pochopte to už kua ludia. :3906:
Edit - teraz, teraz som kúpil auto z dovozu - nemecko - prišiel som kukol, na uja, prehodil tri vety a hovorím beriem. Šak ste auto ešte nevideli :42f8: ale videl som vás, to mi stačí. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa ivko1 »

Či kúpiť alebo nie???
Fabia 2011 je tak široký pojem že ti nikto nedá odpoved akú čakáš

Je to dovoz a predáva za 4000€. Teraz si zober že to musel kúpiť za takú cenu, aby v tom bol dovoz, prihlásenie, nejaké vytepovanie a aj provízia!!!
Keby som povedal že to kúpil za 3000€ tak by ani vela nezarobil
Ked som pozrel ponuku Fabii s rv2011, tak vieš kúpiť aj pod 4000€ ale aj za 5500€

Nehovorím že to musí byť zlé, ale nebude to asi ani zázrak, nevidel som to...
Máš lepšie motory aj horšie motory a ty chceš hlavne spolahlivosť. Vieš to kúpiť s 1.2HTP čo zrovna nie je vrchol spolahlivosti...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa martincichy »

Dnes som behal s jednym chlapcom. Za 2500 eur sme kupili renault grand modus z roku 2012 so spolahlivym a sviznym motorom 1.2 16v. Auto malo 70 000 km, zvnutra ako nove a jazdilo vyborne, emisna na vybornu (neoficialna kontrola).

Doplnim - predtym sme boli pozerat fabiu a polo, 2011 - 2012, no stali vyrazne viac v danom rocniku.
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

dik za odpovede. auto vyzeralo v poriadku. majitel taktiez.
mam este otazku. uvazujem takto spravne? "auto vyzera ako nove- karoseria+ interier-v horsom pripade ma stocene km. Povedzme ze ma 260 000. Moze teda odist tesnenie pod hlavou. Oprava do 400e a auto jazdi dalej. Pripadne nejake bezne vymeny komponentov-t beriem! napr. pal. cerp. a pod. Mozem sa ale dostat do situacie ze oprava auta bude nerentabilna? ak sa na to pozeramako bezny vodic tak auto vyzera dobre tak nejake peniaze sa do neho oplati investovat. pocitam s min 6r uzitku.
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa db69 »

Matej1982 napísal: 04.10.2023 18:39 auto co mam teraz je bez abs a na mokrej ceste to byva problem... toleroval som to az do nedavna ked som nedobrzdil a poskodil predok. vime ze vase rocniky jazdili bezne bez abs ale ja mam takuto skusenost
ABS neskracuje brzdnú dráhu!
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

db69 napísal: 05.10.2023 19:02
Matej1982 napísal: 04.10.2023 18:39 auto co mam teraz je bez abs a na mokrej ceste to byva problem... toleroval som to az do nedavna ked som nedobrzdil a poskodil predok. vime ze vase rocniky jazdili bezne bez abs ale ja mam takuto skusenost
ABS neskracuje brzdnú dráhu!
no neviem ale v mojom pripade na mokrej ceste zacne smykat pri prudsom brzdeni. pred tym som mal abs a to vzdy zacalo pracovat v takomto pripade a brzdna draha bola urcite kratsia. samozrejme skuseni sofer vie abs napodobnit pracou s pedalom ale ja taky nie som. okrem toho som sa pytal na nieco ine. ak mate zaujem o kupu mojho auta bez abs tak rad predam aby som mohol dolozit do fabie
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa Matej1982 »

db69 napísal: 05.10.2023 19:02
Matej1982 napísal: 04.10.2023 18:39 auto co mam teraz je bez abs a na mokrej ceste to byva problem... toleroval som to az do nedavna ked som nedobrzdil a poskodil predok. vime ze vase rocniky jazdili bezne bez abs ale ja mam takuto skusenost
ABS neskracuje brzdnú dráhu!
no neviem ale v mojom pripade na mokrej ceste zacne smykat pri prudsom brzdeni. pred tym som mal abs a to vzdy zacalo pracovat v takomto pripade a brzdna draha bola urcite kratsia. samozrejme skuseni sofer vie abs napodobnit pracou s pedalom ale ja taky nie som. okrem toho som sa pytal na nieco ine. ak mate zaujem o kupu mojho auta bez abs tak rad predam aby som mohol dolozit do fabie
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa db69 »

ABS systém sleduje počas brzdenia pohyb kolies a v prípade, že zistí, že niektoré z kolies sa na vozovke začína šmýkať, zmenší alebo úplne preň vypne brzdnú silu. Tým sa snaží medzi vozovkou a pneumatikou udržať valivé trenie a zabrániť klznému treniu, čo dáva predpoklad lepšej ovládateľnosti vozidla.

Nevýhodou ABS asistencie je v niektorých prípadoch dlhšia brzdná dráha (čo vyplýva zo samotného princípu ABS). Problém s ABS nastáva i na tzv. roletách na ceste, kedy kolesá nadskakujú na nerovnostiach vozovky a tým odovzdávajú senzorom informáciu o nepomere rýchlosti otáčania, ktorú ABS (v tomto prípade nesprávne) vyhodnotí ako nebezpečenstvo šmyku. Na suchej ceste zabrzdíš bez abs na menšej vzdialenosti a na mokrej môžeš korigovať smer auta ,čo zo zablokovanými kolesami nejde.
Naposledy upravil/-a db69 v 05.10.2023 19:19, upravené celkom 1 krát.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa fzubaty »

ABS je skôr o ovládaní auta v krízových situáciach. Či brzdnú dráhu skracuje, alebo nie, je závislé od vozovky.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: overenie historie

Príspevok od používateľa oco13 »

Bez ABS ideš rovno ako na sánkach , s ABS dokážeš korigovať smer jazdy, ak zasahuje ABS tak je dráha práve dlhšia. Predok si poškodil jednoznačne preto, že si začal brzdiť neskoro :300f: alebo nedodržal bezpečnú vzdialenosť. :4012:
pocitam s min 6r uzitku.
6r mám jedno auto za 600 eur, a druhé za tisícku.
Naposledy upravil/-a oco13 v 05.10.2023 19:32, upravené celkom 2 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných