Otázky pre Rudolfo63

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Otázky pre Rudolfo63

Príspevok od používateľa kalli »

Ahoj Rudo, musim do teba zabrdnut trocha...:-) Prave pozeram relaciu na TA3 s Tvojim kolegom MUDr.Doc.Dobiasom PhD a rozprava ako ludom prichadza zle pri pohlade na krv a preto nepomozu poranenemu, co ma za nasledok moznu smrt. A co ma pobavilo, povedal, ze "ani mne nerobi pohlad na krv dobre a preto ju pacientovi ako prve zastavujem".... :40bd:

Ako je to s Tebou....zachranarom-svetobeznikom? Odpadavas este a prebara Ta kolega?....:-)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

myslim, ze na toto Ti kludne odpoviem za neho..nedavno rozpraval jednej slecne o tom, ako zbieral kusky tiel po okoli po vybuchu, ci zemetrasenia a podobne..

a teda mimo ineho, tiez s tym, ze niekto krvaca nemam problem, ak sa tam nahodou vyskytnem, tiez robim vsetko pre to, aby mi nezaspinil moj "outfit"..

:d :D

samozrejme myslim to len obrazne, pri zachrane kohokolvek, a teda uz som mal tu prilezitost, som nikdy neriesil svoj outfit...vzdy som sa snazil pomoct maximalne v medziach svojich vedomosti a schopnosti...

na traume v TT by o tom vedeli nieco porozpravat...kazdy rok sa nahodou vyskytnem pri nejakych "chutovkach", kde vsetci tancuju okolo s mobilmi na uchu , a nikto nie je schopny podat prvu pomoc..a ked niekomu povies, aby siel pomoct, tak povie" uz ide zachranka"...nastastie zatial vzdy mala koho zachranovat, ale samemu sa prva pomoc podava velmi zlozito... :b:
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

kalli..,odpoviem asi takto..clovek je len tvor a nikdy do smrti nezabudnem na prvu mrtvolu,to si clovek zapamata ..bola to zena v strednom veku..Hlava jej visela na kusku koze a noha lezala asi 5 metrov od nej...Odvratil som sa..a pustil som gejzir niecoho,co bolo obedom...Vedla mna stal policajt,poklepkal ma po ramene a bez slova mi daval cigaretu...Odvtedy aj fajcim...Ten obraz som mal pred sebou este par dni a ja som len premyslal,ci to vobec psychicky zvladnem...Bol som cely stastny,ked pri druhej mrtvole ma sice natiahlo,ale hrdinsky som to prezil..A potom to uz islo automaticky,clovek sa obrnil a za tie roky sa stal robotom a ked si neraz videl aj hromadu mrtvych,kde platia iste pravidla pri odstranovani,tj..,caste striedanie prewtoze hrozi kolaps,clovek si jednoducho zvykne na vsetko...Ale na jedno nie...Deti...To je samostatna kapitola,o ktorej sa tu nebudem rozvadzat...Mozes pracovat kolko chces a mozes byt profi zachranar na vysokej urovni,ale toto ta dokaze rozhadzat a aj dlho trva,nez sa s tm vyrovnas...,s pomocou psychologa...Takze asi tak...A co sa tyka tvojeho prispevku..,ano..,je to celkom mozne..Ked sme chodili na zacvik do pitevne..,tak sem-tam nejaky doktorko aj omdlel...Nie kazdy ma na to zaludok ,skor tu hra rolu strach,co uvidi..,a ked aj uvidi,ci to bude bez nasledkov na jeho stav...Ono sa dobre hovori..,poskytni prvu pomoc..,musis poskytnut prvu pomoc..,je to tvoja povinnost..,ale z druhej strany..,treba ratat aj so situaciou,ze tu pomoc budes potrebovat aj ty...A sediet zakliesneny v aute a vnimat priebiehajuce auta,vnimat,ze auta pribrzdi a vzapeti sa rozbehne..,tak to je pre daneho cloveka neprijemny pocit...To mi ver...vtedy mu prebehne v mysli celucicky kratky zivot v okamihu...
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

opýtam sa aj ja! Rudy- čítal som aj o tej práci v berlíne.. a ten HIV je naozaj silná káva.. asi by som to nedokázal.. myslím že je to total riziko ktorým ohrozuješ seba na maximum.. viem že povieš že používaš ochranné prostriedky..ale kua náhoda nikdy nespí..a náhodou by si mal na rukách rukavice s mikrodierkou a máš to.. viem že to je riziko povolania a za toto máš u mňa obdiv. :300f: .. takisto ako aj moj kámoš je saniťák na JIS a robí to za 350 eur v čistom.. vrátim sa k otázke : kam až najďalej by si zašiel pri ošetrovaní ľudí ? kde je tvoja hranica že si povieš toto už nie..
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

martin..,je to praca..,rad by som ho aj vzal,ale som na roztrhanie...A kam az clovek zajde?Na to neexistuje odpoved..,pretoze aj umierajuci bez rozdielu na chorobu ma pravo na dostojnu smrt...A o to ide...
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

takže ľudí už berieš ako "pracovný materiál".. oukej vzniká medzi pacientom a tebou nejaký vzťah emočný alebo niečo iné? ako to berieš ked odíde.alebo trpí kvoli bolestiam ktoré má.určite musí mať na to človek povahu a neviem čo všetko..ale je to brutal ... viem že sa pýtam blbosti..ale celkom ma to zaujíma.. už sa teším na tvoju knižku
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..nuz..vztah ani nie..,aspon teda nie medzi mnou a pacientom..,mozno kolegne..,su to predsa len zeny..Na nejaky vztah nie je ani casu..,pretoze si pri nom az do smrti...raz zomiera rychlo..,po tyzdni po mojom nastupe a inokedy pomaly,ze sa to natahuje aj 3 mesiace...Zalezi...Podmienkou je,aby si bol k dispozicii 24 hod...Ale stava sa aj to,ze ti za mesiac zomru 3-4 a teba presuvaju jak cigana z miesta na miesto...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

rudko, kua, nekaz mi iluziu o tebe, lebo mi zacinaju chodit rôzne asóciácie v spojitosti s tebou a beriem ma čierny humor
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

ale ak by mal niekto zaujem pracovat pretoze je nas malo..NORD 24..,so sidlom v Hamburgu...Praca v D,CH,NL,B...su potrebne referencie a na SK musite mat agenta-agentku pre papierovacku...Neznasam byrokraciu...
..,je dobre,ak ovladate 2 jazyky...
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

rudko- a pre takú prácu musíš mať ake minimálne vzdelanie poprípade kurzy.. a prezraď nám čo máš ty?
OT(moderátori vás to baví hádzať to z jednej rubriky do druhej? :342a: si hodte eurom,kde táto téma zakotví,kua )
skswat
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 18.08.2007 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skswat »

Rudolfo, a smiem sa spytat aku mas pracu?
Alfa Romeo
Ford
Obrázok
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

skswat...,som...hrobar...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

martin..,kurzy nemam ziadne..,mam licenciu Medz.Cerveneho Kriza Geneva...,licenciu potapaca-Francia a licenciu Leteckeho zachranara -Poland...,v tych rokoch Poliaci mali najlacnejsiu licenciu v Europe...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Rudko, dočítal som sa tu o Tvojej knižke. Máš v pláne ju vydať? Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných