otazka pre lakyrnikov

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Frozen23
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 17.11.2008 09:38
Zdieľať na Facebook

otazka pre lakyrnikov

Príspevok od používateľa Frozen23 »

zdravim,mam vyhliadnute auto r.v 2016 je dovezene zadal som spz do kontroly originality a vysledky vrstvy merani maju cisla z ktorych mam obavy ci nebolo havarovane vie mi to nejaky odbornik potvrdit alebo vyvratit dakujem

odkaz na obrázok:

https://postimg.org/image/akze2tht5/
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Hodnota hrubky laku je len jeden ukazovateľ , ktorý sa kontroluje a samotná väčšia hrubka laku na jednom dieli karoserie ešte nemusí znamenať ,že auto bolo havarované,

aj v automobilke sa stavaju menšie prevádzkové nehody,že
na linke sa oškrie alebo ťukne niečím do karoserie
a potom ide auto na opravu /prelakovanie konkretneho dielu/

Ďalej na aute sa kontroluju identifikatory skiel a taktiež či su povodné svetlomety a smerovky
tak sa dá najĺahšie zistiť či auto bolo burané

tiež sa kontrolujú nosné časti karoserie , ale to je len pre ozajstných fachmanov.

Ak bolo auto naozaj burane a ODBORNE opravené v servise podĺa postupov výrobcu, tak sa oprava vizualne NEDA zistiť , len kontrolou čisel a znakov na sklach a smerovkách...
Frozen23
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 17.11.2008 09:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Frozen23 »

rozumiem moze sa poskodit pri vyrobe ale podla grafu su velmi rozdielne merania na pravej a lavej strane to by museli poskriabat vo fabrike celu stranu auta co je nezmysel a okna nemuseli byt poskodene pokial niekto poskriabal celu stranu vo vyske kolien napr o smetiak este niekto si mysli to co ja?
Frozen23
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 17.11.2008 09:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Frozen23 »

No to bola mudrost dnesneho dna tato odpoved pytal som sa nieco ine dalsi pokecovy maniak
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Pekný graf, vidím to prvý raz. Je to prehľadné a aj popis je zrozumiteľný. Vlastne ti odpovedá na všetko čo sa pýtaš.

Štyri merania na ľavom prednom blatníku v rozmedzí 360-623 mikrónov. 348-393 na ľavých predných dverách. 221-372 na ľavých zadných dverách. Píšu, že hodnoty do cca 200 sú ok. Vyššie hodnoty majú znamenať opravu. Od 300mikrónov na grafe je už rátane aj s tmelením, kdežto 600 je už, slušná hodnota, keď 300 sa berie už ako oprava aj s tmelením.

Podľa grafu to vyzerá, že bola opravovaná ľavá strana vozidla a najviac to odniesol blatník.

To, či sú to hodnoty nejakej prasárny, alebo len čísla bežné pre banálnu opravu ti musia povedať skúsenejší. Neviem si predstaviť ako závažná oprava sa skrýva za tými hodnotami.

Zájdi za lakýrnikom a popýtaj sa ho na to. Každopádne, keď kupuješ a je na aute niečo také, tak by ťa mal predavajuci upozornit. Sú to predsa tri diely, v podstate celá ľava strana. Ak bola nejako štrajchnutá a poriadne odborne opravená, tak nevidím najmenší problém, ale malo by sa to odzrkadliť na cene predsa.


Ps. Až keď som to dopísal, tak som sa zamyslel vlastne nad tým, koľko ten mikron vlastne je. Ak mám pravdu, tak 1000 je jeden milimeter. Takže máš tam na blatníku niekde kúsok vrstvy čo má o trochu viac ako pol milimetra. To asi taká strašna havária nebude, čo myslíš?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Každopadne, TMELENIE blatníka je sedlačina a ťažký amaterizmus, motivovaný držgrošstvom...

Odborná oprava je VYMENA za nový kus.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Lacko to je skor nastrek nejakym plnicom nie? Ja sa tomu nerozumiem velmi, ale spachtlou asi tazko nanesies menej ako milimeter.

Ja v tom nechodim,ale mal som na autach aj centimeter gitu a prezilo to to auto.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

kazimir, myslim, ze pointa bola v tom, ze riadna oprava sa robi v riadnom servise vymenou kus za kus (nie ziadnym tmelenim). V takom pripade by boli len minimalne rozdiely v hrubke laku. Kedze oprava asi nebola hradena z poistky ale skor z penazenky majitela, tak ten asi nemal chut takuto opravu zacvakat, lebo takato vymena by bola poriadne mastna. Takze to zavana nekvalitnou lacnou opravou. A ked setril na zovnajsku, kto vie na com inom este usetril, co sa skryva pod plechmi.
PS: ale samozrejme to su len hypotezy. Nikto netusi, ako to bolo naozaj ;-)

Ja keby som kupoval takmer nove auto (urcite za peknu kopku penazi), tak by som urcite nechcel mat zatmeleny cely bok. A je jedno, aky uzasny majster to opravoval. Uz som raz tak hlupo kupil auto (moje prve), ktore sa ukazalo ako tmelene. Bola to katastrofa, nie hned, ale az po case. A po tejto skusenosti som sa rozhodol, ze nikdy viac.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ja som lajk mna si nevsimaj. A nezijem vo vasom svete novych aut rv 2016. Netusim, co sa tam deju za zahady.

Ale na com uz len mohol setrit za ten rok? Na oleji? Na palive? Na vonavke?
Vymena kus za kus? To ked mi prepne v hlave a poskriabem si doma v garazi blatnik a dvere na novom aute, lebo si zmyslim, ze chcem nove z akehokolvek dôvodu. Tak poistovna mi splní kazdé prianie? Alebo ked si skrtnem auto a budem ho opravovat za vlastne, tak vymenim blatnik a dvoje dvere?

Ked je prestriekany cely diel a nie je to absolutne poznat, tak to nie je ok? Ja som myslel, ze sedlacina je lopata gitu a rozstrek farbou co by farboslepy trafil lepsie ku pôvodnej.

Ved ok, je to tam, tak sa upravi cena a ked nie, tak postup ako pise lakino
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: borissupik a 33 neregistrovaných