Osvetlenie inej farby

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dzariusis
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.09.2016 09:30
Zdieľať na Facebook

Osvetlenie inej farby

Príspevok od používateľa Dzariusis »

Ahojte motoristi, myslím, že som tu už niekde podobnú tému videl ale k presnej odpovedi som sa moc nedopracoval. Ak by som si chcel dať farebné žiarovky do predných svetiel ktoré by mali inú farbu v prípade, že ide iba o "parkovacie" svetlá, je oprávnený policajt mi niečo urobiť? Ak áno tak čo môžu spraviť a ako sa môžem brániť? Berme v úvahu že v prípade ked zapnem stretávacie svetlá to farebné svetlo sa takmer stráca.
Naposledy upravil/-a Dzariusis v 30.11.2016 16:18, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Opravnený POLICAJT resp. ORGAN

Ti za taketo upravy ZADRŽI osvedčenie o TP !

A tým pádom si skončil posobenie na cestach I. a II. triedy

a aj dalšej triedy :3020:
Naposledy upravil/-a laco1871 v 30.11.2016 21:07, upravené celkom 1 krát.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Osvecenie o TP je co?

Dzariusis: ake mas na mysli? Lebo zakon hovori o bielom svetle a bezna ziarovka je skor zlto oranzova nez biela.. Ak mas v plane biele LED, tak nemas problem... Ak myslis nieco ako zelena, modra a ine, tak plati Lackov postreh z uvodu jeho prispevku...
Dzariusis
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.09.2016 09:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzariusis »

No ja myslim praveze farebné nie biele :( takže to prekáža aj v prípade že by to boli len parkovacie ano? :o
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked si chodil na vodičák si asi na hodinách teorie spal, lebo takú blbosť sa nemôže človek ani opýtať
Dzariusis
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.09.2016 09:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzariusis »

Tak možno zaspali aj iní nakoľko čím ďalej viac to vidím na cestách :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to sa po tolkych rokoch zase opakuje.aj podsvietene auta sme mali ako v tych filmoch.kedysi sa kupovali take kondomy farebne.asi bol rok 2000 a uz nas za to fizli sem tam zastavili ze co to je.zelena alebo cervena svietila na spz a v predu modre parkovacky.v tedy fizel povedal oprav to hned teraz odpoj tie pasiky pod autom a mozes ist.teraz v roku 2016 take cosi nehrozi oskubu a skasiruju ta :41c2: :2f93: mozes mat len taku farbu ako je na aute z vyroby cize biela.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Dzariusis napísal:Tak možno zaspali aj iní nakoľko čím ďalej viac to vidím na cestách :)

Bojujem sám so sebou, že či na takúto tému vôbec reagovať, ale nedá mi to.
Prosím teba, čo ťa vedie k tomu aby si si tam chcel dať inú farbu žiaroviek ako je predpísaná ?
Zrejme sa chceš nejako odlišovať od všetkých ostatných. Je to v ľudskej prirodzenosti, v socializme sme aspoň teda čo sa týka vtedajších áut, vynakladali dosť energie a úsilia, aby sme sa aspoň trocha odlíšili od jednotvárneho priemeru.
Ale dnes, keď sa môžeš odlíšiť od priemeru milion rôznymi legálnymi spôsobmi, mi nejaké farebné žiarovočky pripadajú ako detinské, vypovedáš tým predovšetkým o sebe, rovnako ako všetci, ktorí si už na auto také niečo dali.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

A aku farbu chces dat? Mne by sa pacili tmavo hnede.
stevesigma
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.10.2010 08:27
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Ked pojdes dost rychlo, nikto si to nevsimne.

Príspevok od používateľa stevesigma »

Najcastejsie sa pouzivaju cierne. Ak chces zladit parkovacky z autom, kup si strieborne auto. Alebo biele, alebo zlte.
Ja som mal zelene. Ale po tyzdni ma to preslo :-) Vypalila sa svina jedna. Skus mysliet racionalne a dorob si osvetlenie do kufra a do interieru auta. Je to uzitocnejsie ako parkovacky.
Dzariusis
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.09.2016 09:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzariusis »

To uz mam urobene :Dd ale pokračujem ďalej
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Treba si splniť svoje sny, len smelo do toho, ja som tiež nad niečim takýmto rozmýšľal keď som mal 14 rokov ale časom ma to všetko omrzelo.
Títo chlapci by ťa určite radi medzi seba prijali - https://www.youtube.com/watch?v=H_0suOstGK4
Obrázok
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Otázka hoši, je možné(legálne) dať do parkovačiek oranžové svetlá? (Normálne T10 resp. W5W). Vypálili sa mi, parkovačky sú oddelené od svetiel, sú naboku(niečo ako pozičky). Povalujú sa mi doma oranžové, tak ich chcem dáko využiť. Napríklad Volvá to tak majú a nik s tým nemá problém. Dakujem za odpoved :)
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

NIE.
Jedine, ze by si zil v usa... Co pochybujem, ked sa vyzvedas tu. :4012:
stevesigma
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.10.2010 08:27
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevesigma »

Pokial Ti nevadi, ze niekto do Teba narazi koli tomu, ze bude vidiet smerovku v pohode. Ci si na to nemyslel?
Ak 99,9% aut v europe ma oranzove len na boku a nie v prednej casti, tak podla toho aj jazdim a nesledujem, ci nahodou ta ziarovka blika, alebo svieti. Preto ma hnevaju tuto americke auta s cervenymi smerovkami a oranzovymi obrysovkami.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní