Ošetrenie začínajúcej hrdze

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Trsto
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2008 07:17
Zdieľať na Facebook

Ošetrenie začínajúcej hrdze

Príspevok od používateľa Trsto »

zdravím,
potreboval by som poradit ohladne zacinajucej hrzde...kupil som nedavno Skodu Feliciu,ale pri defekte som dostal smyk a skoncil v poli :( na prednych blatnikoch som si vsimol ze po jemnom oskreti sa tam objavila hrzda. potrebujem poradit ako to osetrit a potom tam chcem dat plastove krytky.
mirkokos
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 09.02.2008 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirkokos »

vyčistit do cisteho železa - nejaký zaklad a nejaký vrch -- viackrát.
wescoman
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wescoman »

poprípade streknúť zinkovým sprejom. Čiže vybrúsiť úplne na železo, nech tam neni ani náznak hrdze, kvalitne vysušiť (najlepšie robiť v lete) a streknúť zinkom. A potom na to lak
ten sprej kúpiš v každom lepšom železiarstve
Trsto
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2008 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Trsto »

ok ono je to skor len povrchne sem tam fliacik,skoda ze nemaju pozinkovane plechy,inak su to pekne auticka.
nestačilo by povedzme teraz cez zimu aspon obrusit to od hrdze a streknut zinkovym sprejom a nasadit tie plasty? a ked bude teplejsie pocasie tak to spravit uz poriadne,len nechcem aby sa to viac sirilo,lebo ozaj je to minimum
wescoman
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wescoman »

tak keď to chceš zatial len tak, aby bolo, tak stačí vybrúsiť a dať nato hocijaký sprej :)
Trsto
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2008 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Trsto »

wescoman napísal:tak keď to chceš zatial len tak, aby bolo, tak stačí vybrúsiť a dať nato hocijaký sprej :)

ok to som potreboval vediet,pretoze podla mna teraz cez zimu je to zbytocne robit.na jar ked uz bude pekne teplucko cele auto vydrhnem a vyumyvam s wapkou. najhorsie na feliciach su prave tie blatniky :( tie hrdzaveju prve a ja potrebujem auto osetrit poriadne nech vydrzi v pohode 4 roky minimalne
romanmt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 20.06.2009 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanmt »

ja som to na jesen vybrusil tiez a nastriekal obycajnym sprejom a teraz na jar sa urobil hrdzavy povlak cez tu farbu a v okoli. musim to vyskusat tym zinkovanym sprejom ;-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A tie plastové lemy - buď ich tam rovno nacap a nerob nič iné alebo ich tam nedávaj a urob to poriadne. Iba čo sa bude pod nim vlhkosť držať...
romanmt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 20.06.2009 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanmt »

lakinooo napísal:Boj s hrdzou je boj ktory nevyhras.....

Treba pouzit profesionalne prostriedky!!! A nie nejaky ten zinkovy sprej z Tesca. Hlavne to treba najprv obrusit, natriet zopar krat s odhrdzovacom a potom specialnou farbou, ktorej meno ma teraz nenapada...
noze precvic mozgove zavity a spomen si ;-) trosku som googlil v robote poobede a jedine co som nasiel v spreji bol len ten zinkovany sprej. Nemam pistol takze len sprej... stetec na krase moc neprida
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Ja,keď zbadám,že farba začína akože napúchať,tak ju starým dlátom odstránim (len v mieste napadnutia).Narazím samozrejme na hrdzu,ktorú zošmyrgľujem ... na kov.
Utriem od prachu a tenkým štetcom natriem farbou Alkyton.Výrobca garantuje,že s touto farbou sa môže aj na skorodovaný povrch.Alkyton predávajú v rôznych odtieňoch,tak som kúpil najvhodnejší k mojmu laku.
Potom si v papierovom kartóne vystrihnem otvor,ktorý odpovedá ošetrovanému miestu a cez tento otvor streknem krycí lak,ktorý má rovnaké číslo odtieňa,ako originál lak.Miesto opravy nie je poznať.
Mám Feldu,takže vo farby-laky nie je problém tento spray zohnať.
romanmt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 20.06.2009 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanmt »

Dik Fofro
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Nemáš za čo .
Inak tie autospreje za pár € ...
romanmt napísal:ja som to na jesen vybrusil tiez a nastriekal obycajnym sprejom a teraz na jar sa urobil hrdzavy povlak cez tu farbu a v okoli. musim to vyskusat tym zinkovanym sprejom ;-)

... sú len také sračky.Ja ich beriem len ako dekoratívne,krycie.Proste ich odolnosť a ochranyschopnosť je nízka.
cruncher007
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.05.2010 15:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cruncher007 »

ja som na mojom golfe vybrusil vsetko hrdzave na prahoch a podvozok ako sa len dalo a potom natrel 2 krat http://www.farbymarket.sk/hostagrund-prim-3v1
a potom na to este 2 krat som minul body 930 a uz rok na tom pohode fungujem a ziadna korozia aj ked auto pojde prec mne to stacilo :)
suzukisamuraj363
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13.11.2013 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suzukisamuraj363 »

to sa asi zastaviť neda,ale ošetrenie to tak trocha spomali.moj znamy ma mazdu 5,rok 2009,a je cela hrdzava.ma ju od nova takže striekana nebola.tak by som nejako neriešil drobnu koroziu na felicii.
tibor9292
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.11.2017 19:09
Zdieľať na Facebook

Oprava

Príspevok od používateľa tibor9292 »

Áno, a pritom už sa mi stalo ze ja ako úplný laik som mal vysvetľovať mechanikovi ako sa dava dole olejová vaňa z bmw... :b:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných