Opravit po nehode alebo kupit dalsie?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Opravit po nehode alebo kupit dalsie?

Príspevok od používateľa pidizvi »

Teoreticky, auto po nehode, rovnake auta sa predavaju za 7-8 tisic, oprava do stavu pred nehodou by bola asi 2500-3000 eur. Auto nebolo v 100-percentnom stave, zhruba dalsiu tisicku by asi pytalo najblizsi rok. Ako by ste sa rozhodli vy, opravit ci kupit dalsie? Dajme tomu, ze peniaze na to dalsie auto by boli. Poskodenie je rozsahom tukanec, ale treba menit veci a nejako sa to scita s rezervou az na tych 3 tisic. A nemam cas ani priestor skusat to sam.
Skocil mi do cesty jelen, trafena lava predna cast, kapota, svetlo, celo svetla, naraznik, maska, blatnik, vraj aj bateria. A vytiekla chladiaca aj servo kvapalina, posunute chladice, tak tam som ratal tu rezervu, ak by ich bolo treba tiez menit. Auto jeep wk 2006.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak podľa mňa otázka znie, že ak by si kupoval druhé, či také isté alebo novšie. Lebo novšie je predsa len novšie.
Tento model sa robil do r.2010, takže asi novší, ak niečo iné tak zrejme tiež by to smerovalo k novšiemu autu, ale zrejme tiež používanému, jeho stav by tebe bol neznámy, ale nedá sa očakávať že bezchybný, veď bez príčiny ho zrejme predchádzajúci majiteľ nepredáva..
Ale ako píše Futura, to že auto poznáš a vieš potencialne očakávania do budúcnosti , má svoju hodnotu a pokiaľ ti inak auto vyhovuje, tiež by som odporúčal skôr opravu.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Ak netreba vela natahovat.. tak by som siel do opravy ale takej komplexnej rovno aj s inymi castami ked sa to uz robi tak auto je odstavene aj tak , aby z toho nakoniec vyslo de facto vynovene auto
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Skús to predať tak ako to je. Budeš sa čudovať, koľko sú ľudia ochotní dať za rozbité auto, lebo si myslia, že je to lacné :-) Na milión percent dostaneš zaňho viac, ako keď ho dáš dokopy a odrátaš náklady na opravu.
Kamoš nevedel pol roka predať auto. V daždi ho trochu ťukol, nič moc. Za pôvodnú cenu sa okamžite predalo. proste ľudia si mysleli, že keď je to nabúrané, iste je preto nižšia cena a tak sa to oplatí.
Je to podobný prípad, ako keď sa niečoho predáva veľa. Postavíš radovku rodinných domov, je to na hovno a každý to vie. Preto to nevieš predať. Akonáhle sa ale predá prvý dom, ostatné odídu ako teplé rožky - ľudia si myslia, že keď sa už niektoré predali, tak sa to asi oplatí :-)
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Opravit po nehode alebo kupit dalsie?

Príspevok od používateľa christiane »

pidizvi napísal:Auto jeep wk 2006.
Zacal by som tym na ako vela som si auto oblubil.Technicky,jazdne vlastnosti a podobne.Alebo ma omrzelo a chcem nieco novsie.Aj v tych najdrahsich autach sa vozi skoro rovnako a tiez musia mat 4 kolesa,motor a naviac veeela zbytocnosti co sa len kazia.
ja mam nieco podobne 4x4 a ak by sa nieco podobne stalo aj mne,kupim druhe take iste a rozbite neham na suciastky.
Pokial sa da take iste auto kupit za rozumnu cenu ja by som nerozmyslal.Taka oprava sa len nabaluje a aj ludska robota nieco stoji kedze na to nemas cas.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

nechat na suciastky pokial to vie kde skladovat... bez prekladania z A na B kazdych 5 minut..
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ci predas burane alebo opravene kazdy bude zbijat z ceny a hladat chyby.daj ponuku na predaj tak ako to je a daj si cenu.opravou stratis vela kvalitna oprava bude draha a budes ho potom chovat este 5 rokov lebo ti ho bude luto kolko si do toho vrazil.a zelezo starne.pokial to nechces ako veterana pusti ho prec uz teraz kym ma hodnotu.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ked ho pustis prec citujem "teraz kym ma hodnotu" tak co?kupis dalsie drahsie novsie na ktorom prerobis kazdy mesiac este viac tym,ze bude padat s vyssej ceny.
Vsetko je o nahode ci sa ti ponuka kupit cosi lepsie-napriklad auto ktore poznas,alebo model,ktory by si lepsie vyuzil...
Na nahradne diely by som ho nenechaval lebo ti bude len zavadzat a nakoniec na tom prerobis,lebo na autach sa kazi vacsinou zle domyslena,alebo nadimenzovana suciastka,takze co si mal zle na starom aute bude zle aj na takom istom novsom.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Pravdepodobne to tak spravim, ze kupim dalsi rovnaky jeep wk z tych rokov a burane predam ako je a v najhorsom pripade na srot.
Ten model mi vyhovoval, mozno pozriem ponuku pathfinderov.
Naposledy upravil/-a pidizvi v 30.08.2018 20:29, upravené celkom 1 krát.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Jedno z lepsich rieseni,lebo vies co ides kupovat a ako to ma vyzerat.Za srotovu cenu by som to nepredaval.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pidizvi napísal:Pravdepodobne to tak spravim, ze kupim dalsi rovnaky jeep wk z tych rokov a burane predam
rok 2006 kupovat znova v roku 2018 klobuk dole.kup si nieco novsie a na stare zabudnes do tyzdna az ti odlahne.sam som choval jedno auto 8 rokov v akcii a stale opravime a jazdime.nie nie nedam a ked som uz jazdil druhym stale vykonnejsim jajaj hned prec stym.dobre ze sa tak stalo.dnes je aj koli beznemu spotrebaku jedno co mas napr brzdy tlmice capy filtre oleje cenovo rovnake ci na 15 rocne ci na 5 rocne auto.a ber do uvahy aj unavu dielov.5 rocnemu nevadi zle zaobchadzanie co staru masinu zlozia na lopatky.

dalsia moznost

predas burane to je ako stratit havarijnu pojistku.mas vsetko nahradne.a co predas to sa ti pokazi.uz som to zazil na znamych ako jeden napr predal prevodovku a do roka sa mu na tom druhom aute zosypala.uz si to burane nechaj na diely.rozobrat a diely na regal.skelet do srotu.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

seven ano vsetko novsie a silnejsie a priemiovejsie je lepsie na jazdenie...
ale treba na to zial zarobit a servisovat a to vsetko je o prioritach a najazdenych kilometroch a cene auta a ...nato neexistuje jednoznacna odpoved.
Ci je auto nove,alebo stare tak zvycajne okolo 200tis.treba menit spojku,potom tlmice,po dalsich 50tis.pruziny,potom repas prasiatok...zalezi model od modelu,ale pri kupe by som sa riadil viac najazdenymi kilometrami aj ked mas pravdu,ze auto starne aj same aj ked sa na nom nejazdi.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

seven549 napísal:
rok 2006 kupovat znova v roku 2018 klobuk dole[/quote]
No ja mam 4x4 2097.Elektronika cisto len na zhavenie a aj to sa da prerobit na tlacitko.Mechanicke cerpadlo,ziadny pocitac,4x4 cista mechanika.Ziadne starosti z elektronikou,ziadny DPF a teraz nech ma niekto presvedci ze novsie je lepsie lol
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mjato napísal: Ci je auto nove,alebo stare tak zvycajne okolo 200tis.treba menit spojku,potom tlmice,po dalsich 50tis.pruziny,potom repas prasiatok
zavisi to od gazdu.ja ak kupujem auto mavam dlhe skusobne jazdy a nesmie nic triast ziadne vibracie ako mi skoro vsetci co predavaju tvrdia ze staci len kolesa dat vyvazit.auto musi ist hladko hoci ma aj gumy zodrate.akonahle vibruje neberiem a ani pri brzdeni nesmie volant kmitat.za tym sa skryva vzdy len investicia.od krivych kotucov su zle aj tie strmene unasace loziska alu disky vytlcena naprava poloosy kardane.cize ano moze byt aj stara kara dobra.ale malo kto taku ma.preto len mladsi rocnik je vecia sanca najst dobry kus.
zhavic11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.03.2017 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zhavic11 »

predaj by som na suciastky a kupil nove

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní