Oprava prasknutej palubovky

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

anton44
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.02.2011 18:55
Zdieľať na Facebook

Oprava prasknutej palubovky

Príspevok od používateľa anton44 »

Ahojte, neviete o niekom v NR kraji, kto by vedel nejako zaceliť prasklinu v palubovke?
Netuším ako sa začala robiť,ale tiahne sa od rádia až pod okno na spolujazdcovej strane. Nie je to nič strašné ale vidieť to a preto to chcem nejako dat spraviť.
Dá sa to nejako zatmelit alebo jedine pomôže výmena palubovky? Stretol sa už niekto s tým?
Auto mazda 6.rv2009
Ďakujem za rady:)
Naposledy upravil/-a anton44 v 12.02.2016 17:28, upravené celkom 1 krát.
anton44
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.02.2011 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anton44 »

No to najdôležitejšie som zabudol napísať. ...
Mazda 6. R.v.2009 a ta palubovka je pogumovaná.
Skúšal som sa aj jedného pána co zvára plasty na to pýtať a ten povedal ze by to šlo ale ta prasklina tam vidieť bude stále...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

v kolarove obtahuje jeden pánko palubovky a myslim aj v topolcanoch.ale jak vidim cenu na alegre asi to nema ani cenu riesit a rovno prehodit.uf to sa niekto potesi menit palubovku. :-\
anton44
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.02.2011 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anton44 »

Latinoo dakujem. Lenže to je na starší model a mne to tam sedieť nebude a na tej stránke som na moju nenašiel.

Marko2 náhodou nemáš kontakt na tých pánov?
Vdaka
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Opraviť sa to dá len zváraním, žiadne lepenie nebude účinné. Je to veľký kus plastu, tie sily od tepelného rozťahovania a zmršťovania materialu sa nedajú zastaviť. A aj to zvárané miesto môže znova prasknúť.
Potom to ale bude riadne vidieť, možno viac ako teraz, takže prípadne poťiahnuť niečím, ako sa píše vyššie, ale to sa spolu dostanež cenovo hodne vysoko.
Takže akceptovateľné riešenie je výmena za nejakú použitú palubovku, keď sa podarí za dobrú cenu zohnať, dovtedy si z toho nerobiť ťažkú hlavu.
anton44
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.02.2011 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anton44 »

Diky pane za odpoveď. Možno to časom budem riešiť výmenou keďže to je jediná možnosť.
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Na allegre je aj na tvoj model, len si lenivý hľadať :41c2:
xrtr
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.03.2014 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xrtr »

Nechcem zakladať novú tému, na starom mb, kontrektne piano mám popraskanú palubnú dosku, kedže po 30 rokoch najst v inzercii zachovalú palubnú dosku je nemožné našiel som niečo o opravach v prahe, vedel by niekto o niečom bližsom viĎ
http://www.autointeriery.eu/opravy-pris ... desek.html.
Ďakujem
anton44
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.02.2011 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anton44 »

romko77 napísal:Na allegre je aj na tvoj model, len si lenivý hľadať :41c2:
Romko77 ďakujem. Stránku som nepoznal ale po dlhšom bádani som našiel co som potreboval,takisto aj cena je prijateľná :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní