oprava laku po nasilnom zvihnuti stieracov

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zubesuch89
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.02.2017 01:41
Zdieľať na Facebook

oprava laku po nasilnom zvihnuti stieracov

Príspevok od používateľa zubesuch89 »

Ahojte,

priatelka parkovala v Ruzinove pri Dedovi a nejake mrzute ego jej dvihlo nasilu "cez kapotu" stierace. Nie je si vedoma ze by parkovala v zakaze alebo by nejak porusila vyhlasku. Je tam normalne parkovisko. Nabuduce ked uvidim niekoho dvihat na cudzom aute stierace tak mu vykrutim a polamem prsty na ruke. Takito samozvani strazci parkoviska mi uz lezu krkom.

toto: https://imgur.com/Ofbsb1q je v podstate na aute 2x. S korekčným lakom sa na to bojim nabehnut aby som to nespackal. Mam doma presne tento odtien ale nikdy to neni moc vydarena praca co vidim skusenosti na internete. Netusim ako postupovat ani cim a ako to potom lestit, kedze je to na hrane kapoty.

Takze otazka co s tym? Postup? Lakovna? Poistovna?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem ako to opraviť technologicky správne , len ma tak napadlo pri pohlade na to poškodenie.
Ako by si sa tváril keď byti také mrzuté ego ako mám ja po ťažko odpracovanom dni nacúvalo ťažným na dodávke do dverí.??? Volakedy keď nám zdutí blaváci zablokovali pracovné auto bolo pravidlom že im ostali trvalé značky. :40bd: :40bd: :40bd: Auto je kus železa, som zvedavý či by si opravoval aj lak na práčke ak sa oderie pri žmýkaní. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

to mas iba vrchnu vrstvu laku osuchanu, nie je to odlupnuty lak, normalne to prelesti lestiacou pastou a nebude nic vidiet :2f93:
zubesuch89
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.02.2017 01:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubesuch89 »

To co je za afinitu ze pracka pri prani? Ak sa pracka pri prani poskodi tak ju reklamujem. Ak niekto blokuje cestu mas zavolat prislusny organ a ten to ma posudit a vyriesit. Ak ma odtiahnu tak budem spokojnejsi aspon to nemusim dva dni vybavovat a riesit kto a kde mi to opravi.

No ako by som to riesil ked mi nejaky degener nacuva do auta? Dal by som si to na havarijnu poistku opravit. Ako inokedy.

Ked je moj majetok len kus zeleza tak hnusny ksicht takto degenerovanych ludi ktori schvalne poskodzuju cudzi majetok len kus masa. A to maso treba vzdy dobre okorenit. Uz jeden okusil zac je toho peprak ked sa lupali znaky z aut. Dalsi bude vylamovac stieracov.

Vigora100g: Dik ale co a ako to mam vlastne lestit? Chyba tam na 5mm vrchna vrstva laku. Co tam vylestim ak tam uz lak nie je?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Fiam, tu sa odbavuješ na ničom, trafí Ťa kameň na ceste z posýpacieho auta a čo spravíš potom? Zastrelíš cestára, pretože si plnil pracovné povinnosti,tz posýpal cestu aby si náhodou krabicu nerozbil o strom ?!na ktorý sa práve chystáš obesiť?! Ako tu oco napísal, auto je kus plechu, haraburda,pre mňa je cennejšie zdravie moje a mojej rodiny a rodinné šťastie.
Ľudia povýšili majetok nad cenu zdravia proti zdravému rozumu :4012:
zubesuch89
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.02.2017 01:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubesuch89 »

trucker si trosku mimo. Ja hovorim o ludoch ktori to robia schvalne. Netreba moralizovat. O tom tato tema neni. Ja som neni zly necitlivy clovek a svoju rodinu a jej zdravie je prvorade. Ale taktiez je mi moj majetok prednejsi ako zivot kdejakeho cudzieho cloveka, lempla.

A kto to nema rovnako nech hodi kamenom.

Ale dost off topicu. Co s tym chlapi?
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

strekni to cervenou farbou, ale inak by som to neriesil. Aj tak na tom jazdi zena, takze je to len otazka casu, kedy bude z auta vrak. :4012:
zubesuch89
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.02.2017 01:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubesuch89 »

Jemine... jasne streknem to hocijakou cervenou zo spreja na 4 mesacnom aute. Ze si neprisiel skor. :4012: asi dobry matros. Defekt pneu mam cim opravit? Nalepkou zo zuvacky?

Preco by z toho mal vrak? Takito majstri strelby od brucha co nemaju sajnu o kom vlastne pisu su najlepsi. :3020:
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Dá sa to opraviť za pár drobných, len to chce trošku nervov. Pome nato: behneš do farby-laky, kde miešajú autolaky. Ak je auto 4 mesačné bude tam aj štítok s číslom farby - ale aj keby nebol nevadí. Na 99% ti namiešajú ako minimum 1 dcl ale nevadí - vojdeš sa do 10 eur.
Kúpiš si najtenší štetec (skôr taký štetček) ešte tenší ako malé deti používajú na výtvarnej výchove na základnej škole. Dá sa kúpiť na internete.
Pekne to odmastníš, zamiešaš farbu s tvrdidlom a pod lupou zatrieš. Ak sa nepodarí, zotrieš a ideš znovu. Týmto spôsobom sa sa opravujú ďobíky od kamienkov na kapote. Keď sa s tým vyhráš bude to fajn. Veľa zdaru :-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zubesuch89 napísal:......Ja som neni zly necitlivy clovek a svoju rodinu a jej zdravie je prvorade. Ale taktiez je mi moj majetok prednejsi ako zivot kdejakeho cudzieho cloveka, lempla.
spamataj sa chlapce...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
zubesuch89
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.02.2017 01:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubesuch89 »

v com sa mam akoze spamatat? Vy si tu fakt robite srandu. Hovorim o ludoch, ktori schvalne poskodzuju moj/tvoj majetok - auto a pachaju trestny cin. Mne niekto poskodi moj majetok a este ja som ten ch*j.

ked ti bude niekto skakat po kapote a nicit auto tak sa co budes len prizerat a tlieskat mu? alebo ucinne zakrocis a budes sa vsemozne snazit mu zabranit a zhodit ho odtial. ked ti niekto bude srobovakom prikraslovat lak na aute tak mu povies posluz si alebo mu fuknes do chrapy nech si zapamata a este mu aj pridas. Ja myslim ze to druhe. ;-(

Keby si videl ako ti nejaky ozran lame strierace na aute tak ho pozves na pivo? Myslim ze by platilo biblicke: "Kdo seje vítr sklizi bouři".
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Je to stale len nazor jednej strany, kludne mohla aj stat niekomu na rezervacke ci na chodniku, nemusela ti povedat. Takze to moze byt lacnejsie ako odtah. :4012:
zubesuch89
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.02.2017 01:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubesuch89 »

Aj keby. Aj keby to tak bolo, lebo to mal zavolať detskú (mestskú) políciu a nepáchať škodu na aute. Presne viem kde stala a neni tam nic. Toto len nove auto prekazalo nejakemu je*nutemu egu sedlaka.

Lacnejsie to je relativne. Takto ja budem teraz brat dva dni volna aby som to dal dokopy niekde v autrizaku. Auto tam bez dozoru nenecham. Rozbijat dovolenku na taketo debiliny je horsie ako nejaky odtah. A dobre ten degenervany kreten vedel co robi a ze poskodzuje lak auta lebo to muselo drhnut a pnut ako svina. Takze sa budu kontrolovat aj stierace ci neni poskodenie niekde vnutri.

Vyhoda tychto jednoduchych hlupacikov je len ta, ze sa len prikradnu k autu ked neni majitel na blizku.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Autorizák? Ani nechceš vyskúšať čo som poradil vyššie? :41c2:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bodaj by si sa aj o svoje deti staral tak ako o auto. :::
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: borissupik a 6 neregistrovaných