Oprava hrdze a lakovanie auta

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Oprava hrdze a lakovanie auta

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ahojte,potreboval by som poradit.Odstranoval som hrdzu na aute a striekal auto sprejom s danym kodom farby plus sa pouzil 2K lak a prostriedok na zmiernenie prechodu medzi starym a novym lakom.Nech,ale robim cokolvek,lak je stale matnejsi ako original na aute,neviem ho rozlestit ani lestidlom na aspon trochu viac zrkadlovy lesk.Som si vedomy,ze ako original to asi nebude,ale poradte mi,co by som mal pouzit pre vysoky lesk-brusnu plus lestiacu pastu?ak ano aku odporucate?alebo?

Diky za odpovede.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Pekar nech nech pecie chleba, hodinar nech opravuje hodiny a lakernik nech lakuje auta. Bez tohto nemoze nikdy ekonomika spravne fungovat, ked na to nemas, musis byt spokojny tak ako to je...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ked nevies ten lak prelestit dal si tam dobre tuzidlo?alebo este jedna verzia moze byt ze si ho tam dal vela.aj vtedy stiahne lesk.alebo este nebol dobre vyschnuty a sadla ti nan rosa.neviem ktoru s tychto troch verzii si urobil.a preco na pristreky a drobne opravy si nedal lak 1k?bol by za chvilku suchy a mohol si sa hned vozit.prelestit to skus hruba pasta biela alebo zelena od 3M a jemna na finiš tiež bledomodra alebo žlta.samozrejme vyrobcov je mnoho mozes aj zmnacka refiniš alebo od festool su dobre.ale ak si dal vela tuzidla alebo ti to stiahla rosa neviem ci to preleštis tak aby to nebolo vidiet.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

definuj ,,nemozem to rozlestit ani lestidlom?,, Nevieme presny postup ani materialy ake si pouzil takze tazko radit. A je tiez rozdiel rozlestovat to niekde na konci dielu alebo v strede atd atd
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

este ma napadlo ako si robil ten pristrek?spodna vrstva bola sucha?ale vychadzam s toho ze urcite si urobil vsetko jak treba a len ten lak je problem.
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Diky chalani za postrehy.Aby som odpovedal na otázky-ano,myslim,ze nato mam auta si spravujem sam.Postup je nasledovny,vybrusit hrdzu do odstranenia,nastriekat tekuty tmel bodyfill 360,nechat 24hod vytvrdit,nasledne smirglom vyhladit.Streknut metalizu(namiesana podla kodu)4vrstvy,rozostup cca 10 min.Po poslednej vrstve za 30 min aplikovany 2K lak(colormatic myslim,zevraj vysokoleskly),3-4 tenke vrstvy rozostup cca 5min.Ako bola aplikovana kazda vrstva,tak sa hned za kazdou aplikoval mipa thinner...na zmiernenie prechodov medzi starym a novym lakom,cize tiez 3-4krat.Pocasie bolo-mrholilo trochu,bolo vlhko trochu,teplota,mozno nieco pod 20 stupnov,pracovalo sa v garazi s otvorenymi dverami.Vsetky aplikacie boli cez sprej.Lak je stale vyrazne matnejsi.Preco som pouzil 2k?prave na ten som ziskal info,ze rychlejsie tvrdne a je viac leskly,kvalitnejsi.Na zaver nejake lestidlo od turtlewaxu na skrabance.
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Este by som sa spytal k pastam lestiacim,brusnym.Ked ju pouzijem ako mozem dosiahnut lepsi lesk na novo streknutom laku?nie je pasta len na zarovnanie a odstranenie zalakovaneho prachu?Ked mam lak nie moc leskly predpokladam,ze bude taky v celej hrubke,ako mi to teda pomoze?
yopka
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 18.02.2012 23:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yopka »

Podla mna je uz zvlastne tolko vrstiev metaliza aj lak, a najzvlastnejsie ten prechod riedilom?preco nie az na koniec dostratena?.. podla mna ten postup od striekania metalizy je nevhodny... ....dnes uz moze striekat kazdy a tak to dopadne...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

no tak to mas jasne.vlhky vzduch stiahol lesk.skus to prelastit s masinu hrubou a jemnou pastou ale ak to nepomoze co asi nie musis to prefuknut na novo.a aceton tam nedavaj aj ten stahuje lesk.na to sa pouziva pristrekove riedidlo.
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Bude to zrejme tym vlhkym vzduchom,nakolko ten lak je fakt matny a nie vysokoleskly ako mal byt.Ked som pozeral video na youtube,pouzili presne rovnake spreje(vyrobca,typ)ako ja a pekne dokazali opravit diel aj bez pistole.Samozrejme robili to niekde vo vnutri zrejme.Pasty som uz skusal zial nepomohlo.

Skusim sa teda nabuduce vyvarovat chybam ake sa tu spominali.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Daj fotku hoci tak aby to uplne nebolo vidiet a vyzeralo ako na novom aute to asi nenastriekas ani s profi zariadenim. Rozlestit to moze byt aj trochu problem lebo na okraji sa dostanes na metalizu a skoncil si. Aj profik voli skor nastriekat cely diel ako sa babrat s pristrekom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Akdulaz a 53 neregistrovaných