Oprava alebo vymena celneho skla?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
albatross21
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 25.01.2016 12:03
Zdieľať na Facebook

Oprava alebo vymena celneho skla?

Príspevok od používateľa albatross21 »

Ahojte, prosim Vas, vcera mi kamienok z tatrovky poskodil celne sklo na jeho osi (VW Golf V).
Prasklina ma priemer 5cm, sklo prerazene nie je a z vnutra je neposkodene.

Ak viete poradit, je technicky mozne to dat len opravit alebo je nevyhnutna cela vymena skla?

Budem rad za kazdu odpoved. Dakujem :-\
pepegi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17.06.2009 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepegi »

Ja som mal prasklinku na čelnom skle od kamienka a riešil som cez Hor et autosklo. Nakoľko som mal k ich najbližšej centrále cez 80 km , riešil som objednávkou opravy u mňa doma. Prišiel na druhý deň technik, cca za 1 hod opravil / vŕtal, plnil, brúsil, leštil/. Celé ma to stálo do 30 € /ale už nepamätám presne, nakoľko je to cca 5 rokov/. A ak spočítam náklady na cestu ap. pričom v mojom okolí som nenašiel nikoho, kto by to urobil a ak niekto aj bol ochotný /zo servisov/, tak tiež len niekoho objednával a čakacia doba bola dlhšia a aj cena vyššia. Maximálne som bol spokojný. Tiež som mal prasklinku do 5 cm, avšak najlepšie bude to prekonzultovať s nimi.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Je dobré to dať opraviť čím skôr, aby sa náhodou tá prasklina nerozšírila. A zvonku si môžeš tu prasklinu prelepiť hoc aj z priesvitnou páskou, aby ti do nej šlo čo najmenej bordelu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Oprava alebo vymena celneho skla?

Príspevok od používateľa wilz »

albatross21 napísal:Prasklina ma priemer 5cm, sklo prerazene nie je.
Nepomýlil si si náhodou centimetre s milimetrami ?
Lebo pochybujem že taká veľká prasklina by šla opraviť.
Ak je to 5 mm, tak by to malo ísť bez problémov, najlepšie čím skôr a ako píše fero, dobre by bolo ju prelepiť.
albatross21
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 25.01.2016 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa albatross21 »

Diky za odpovede. Asi sa skusim popytat v servise po vikende ake su moznosti, pokial to nebude nutne a das a to opravit, bolo by to super..
Inak je to priemer 5cm, co je tiez si myslim dost asi. Ma to tvar akoby volskeho oka.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

5 cm je skor na vymenu skla....
albatross21
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 25.01.2016 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa albatross21 »

Tak nakoniec som menil cele sklo (Nordglass) + robota 130EUR :)
paco
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.07.2005 13:12
Zdieľať na Facebook

Po vzniku ďobky treba čo najskôr skúsiť opravu

Príspevok od používateľa paco »

Keď sme dostali kamienok do čelného skla, priateľka lamentovala, že si môžeme pripraviť pár stovák. Poškodenie nám ukážkovo opravili za asi 20Euro v Autosklo 1 Levice na Vojenskej ulici. Maximálna spokojnosť. Po vzniku treba čo najskôr skúsiť opravu.
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

mali sme odobný problém s čelným sklom,našťastie sme to mali pripoistene. Uzatvarali sme to spolu s havarijným a PZP.
fiko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.02.2018 00:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fiko »

Ak niekto potrebuje vymenit čelne sklo tuto firmu neodporučam https://www.autosklocent.eu/, dna 12.12.2017 mi vymenili sklo na aute za istu cenu ako aj iny ale ked prišiel prvy dažd tak som mal vodu v aute, ihned som im volal ale nemali času na prelepenie isteho aj ked sa reklamuju s doživotnov zarukov na lepenie skla, od vtedi som im viackrat volal ale stale ista odpoved, dnes je 09.02.2018 a ešte stale neprišiel nikto sa ani pozriet na to sklo.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa607770835, xxstevoxx a 113 neregistrovaných