841 434
inzerátov
Pridať inzerát

Opel Zafira 2017 LPG - chod na 3 valce

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Opel fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
ran435vf432
Založený: 02 august 2017
Nabehané: 56 min
Predmet: Opel Zafira 2017 LPG - chod na 3 valce PríspevokZaslal: 06.08.2018 09:23   
Dobry den,

som majitelom Zafiry 2017 1.4 LPG (original montaz od Oplu)

Od dna kedy som toto auto zakupil mam problem pri LPG (pri benzine nie)

Chyba sa ukaze v tychto pripadoch :
- vychadzanie z krizovatky kedy zaradim 1 za tym hned dvojku. Akonahle otacky klesnu tesne pod 2000 auto ide na tri valce az kym nevyhodi chybovu hlasku motora.
- chod na tri vlace sa prejavuje aj pri trojke a stvorke ale iba na zlomok sekundy pri preradeni na tento stupen.
- vsimol som si , ze chyba motora vyskoci v pripade, ze na jednotke sa motor vytoci nad 3000 , zaradim dvojku a auto auto ide na tri valce.

Video : https://youtu.be/r2rwzSBUlaU
Okrem sycania z motora to niekedy aj slusne trasie

Ukony vykonane servisom:
1. V prvom mesiaci (po 7000km) vymenene LPG vstrekovace Landi Renzo
2. Toto riesenie pomohlo do cca 28tis kedy sa chyba znova objavila, pri 40tis boli vstrekovace znova vymenene.
3. Neskor vymenena lambda sonda + zapalovaci rampa. (Momentalne ma auto 50tis km)

Ani jedna vymena problem nevyriesila.

Bol som na prehliadke na vlastne naklady v LPG servisnom stredisku kde kamerou prezreli nadrz na necistoty a premerali vsrekovace. Vsetko bolo v poriadku.

LPG tankujem len na Slovnaftke, ale teraz naposledy som vyskusal 4 rozne cerpacie stanice na SR a v CZ, problem sa prejavuje vzdy rovnako.

Naozaj uz neviem ako tuto vec riesit, za akukolvek radu kam sa obratit budem vdacny.
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (215)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 6 hod 51 min
PríspevokZaslal: 06.08.2018 12:27   
Reklamácia? Opakovaná chyba nárok na odstúpenie od zmluvy? Vyhľadanie top lpg servisu napr. Korejovce Zvolen a poriesenie tam? Ale určite by som šiel cestou reklamácii....
Inak opakovane sa ukazuje že Origo lpg je problém v autorizáku servisovat a či Opel či Hyundai či Dacia... Lepšie riešenie je asi nechať si lpg urobiť sám
Citovať
martin cichy
Obľúbený člen - Bawo (90)
Založený: 26 január 2010
Nabehané: 7 dní 1 hod 43 min
PríspevokZaslal: 06.08.2018 20:03   
Ake su tam sviecky?

Ak tam su nejake viac-elektrodove alebo nejake specialne na lpg, tak ich vyhod.

Ak su tam povodne originalne, tak ich vyhod.

Daj tam obycajne jedno-kontaktove sviecky ngk a mas pokoj. Vzdialenost elektrody 0,7-0,8 mm.

Iridiove nekupuj.
Vážený člen - Gallardo (215)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 6 hod 51 min
PríspevokZaslal: 07.08.2018 05:00   
Vymeň sviečky a máš pokoj? čiže predpokladám všetky tieto ople do jedného majú rovnaký problém a ani inžiniri netušia že stačí sviečky vymeniť... ej ej ale je svet jednoduchý....
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (584)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 1 dní 6 hod
PríspevokZaslal: 07.08.2018 05:40   
no ved v bode 2 to pises, po vymene vstrekovacov to islo dobre , ja bych to videl prave na problem napojenia plynovych vstrekov do sania, volake vyvaklane spoje...cize otestovat tesnost sania , ale netrap sa dokola reklamuj autorizaku, potom im vrat auto, nech si ten kram aj zosrotuju

Citovať
martin cichy
Obľúbený člen - Bawo (90)
Založený: 26 január 2010
Nabehané: 7 dní 1 hod 43 min
PríspevokZaslal: 07.08.2018 20:09   
Pisem zo skusenosti, ktore mam s danym motorom. Ak by som ich nemal, tak by som nic nepisal.

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Opel fórum