Opel Zafira - hlucna klimatizacia pri akceleracii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ran435vf432
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.08.2017 10:10
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira - hlucna klimatizacia pri akceleracii

Príspevok od používateľa ran435vf432 »

Dobry den,

mam auto Opel Zafira 2017 1.4T benzin/LPG, som prvy majitel najazdene 7tis km. Mam problem, ze ked zapnem klimatizaciu pocujem pravidelne prerusovane vrcanie (z kompresora?) od motora ktore po case utichne. To by bolo som este v prezil, ale horsie veci sa deju pri akceleracii kedy je motor celkovo 2x taky hlucny pretoze v pozadi nieco riadne huci (akoby remen/lozisko?) akonahle vypnem klimatizaciu okamzite ten zvuk zmizne. Bol som v servise v BA a povedali mi, ze to je normalne ked pracuje klima. Mate s tym niekto skusenosti? Zaujma ma , ci sa mam pustit do natahovaciek so servisom(vyzera, ze ked zacnem tak sa posekame, kedze tam je dost neochota z ich strany), ci sa da tato vec riesit, alebo ma servis pravdu a mam to nechat tak.

Cital som o Zafirach a hlucnom kompresore klimy, ale toto mi pride trosku nad limit.

Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vcelku áno,u Opla som riešil zvuk ktorý vo volnobehu je neskutočne dráždivý,také cyklické wrum wrum,zmení sa zapnutím klímy,tak som sa zameral na klíma kompresor a ide to výlučne z neho.Vraj to robí od nova, autorizák to neriešil že je OK.Len sa to zle počúva,problém ako taký z ničím nie je
ran435vf432
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.08.2017 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ran435vf432 »

Dakujem za info,

cyklické wrum wrum - ano , rovnaky zvuk robi aj mne, avsak je tam pridruzene aj toto :

Video je sice z ineho , starsieho auta, ale u mna je ten zvuk identicky aj podmienky za ktorych ho pocut, cize akcelaracia a otacky 1800-3000

https://www.youtube.com/watch?v=8mHKxRbAi2A
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Nevedia ti pseudonemci vyrabat auta. Tento problem s hlucnym klima-kompresorom som mal v Zafire A z roku 2002. Preslo odvtedy 15 rokov a zmena ziadna. Aj preto si velmi malo ludi kupi Opel 2x. Jedna skusenost bohate v zivote staci a ten pocit, ked to odislo z domu je na nezaplatenie.
*
Ja by som sa zacal sekat so servisom. Ked som si kupil nove auto, predsa pozadujem inu kvalitu ako pri jazdenom a patricne som si zato aj priplatil.
ran435vf432
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.08.2017 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ran435vf432 »

Soto19 - ano, neopravili nic, to bzucanie na zaciatku je dost divne. ale to hucanie pri vytacani motora vytaca aj mna...

lubos zimovcak - hucanie ako v tom videu bude (moj nazor) nejaka vada, ci vyrobna to uvidim, pretoze to robi od zaciatku. taktiez som mal dalsie dve zavady ktore som si vsimol od cca 300km ale kym mi neskapalo auto na ceste tak na kontrole povedali, ze ZAVADA SA NEPREJAVILA. Vysledok, vymenene na zaruku.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Normálne by som šiel do iného origo servisu ,doniesol by som im to tam minimálne 3-krát a požadoval výmenu kus za kus čiže iné auto alebo peniaze na stôl..pokecat s nejakým právnikom alebo sa obrátil na ŠOI-ku alebo by som si pohrozil reportážou v telke s menovaní mena servisu ...Za pokus nič nedáš a kým sa nehrozí väčšinou sa nič nerobí...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lahko hovorí,ťažšie realizuje.Problém je že zvukový prejav môže byť nepríjemný,ale nerobí auto nepoužitelným a nezakladá nárok na vrátenie a pod.Ale už úplne samostatná kapitola je možnosť servisu pri odstraňovaní nejakého zvuku pri funkčných veciach ktoré majú uzavretý charakter tak ako klíma kompresor,prevodovka a pod. kde je nutné celok rozložiť,samozrejme klímu odsať,prevodovku vyprázdniť,všetko rozobrať...a čo ďalej ak budú veci v limite.Ak si niekto myslí že je to nemožné,tak je to velmi možné a aj sa stane.Niet jedinej veci ktorej by sa dalo chytiť,sú veci do vnútra ktorých nevidieť ani po rozklade,ako napr ložiská.
Odstavenie auta často na viac dní,často obsadenie zdviháka nepohyblivým autom,riešenie vo hviezdach,problémy uznať výmeny dielov ak by sa zvuk nezmenil,to je príliš vecí ktoré komplikujú riešenie.Zákazník riešiaci prevodovku (funkčne dobrá) má dnes utopené peniaze v objeme novej,a to riešil repas na naj naj pracovisku pre mech.prevodovky,žiaľ opakovane a do dnešného dńa je neporiešený.Takže pohlad na vec je zložitejšia a silácke krčmové drísty sú do dobré ozaj iba do krčmy
ran435vf432
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.08.2017 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ran435vf432 »

mhlavaty - urcite suhlasim, vsak nikto nechce nic rozoberat, pokial je to vrcanie pri nastartovani prejav vsetkych kompresorov v Zafire, tak to urcite nijakym sposobom nevyriesim ani ked daju novy diel.

Mna skor trapi problem z videa, kedy to prehlusi aj zvuk motora. Vidiet, ze nie som prvy ani posledny s tymto problemom, a ze je to tu je uz niekolko rokov vid. -> https://www.youtube.com/watch?v=8mHKxRbAi2A
ran435vf432
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.08.2017 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ran435vf432 »

Tu je video zo Zafiry, hned ako sa vypne klima ztichne vrcanie

https://youtu.be/ncKkNlLd8vI
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je istý vinník,riešenie sa už núka
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných