Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

m4to
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 29.11.2009 15:28
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa m4to »

Dobrý večer. Prosím Vás,nevedeli by ste mi poradiť ohľadom možnosti montáže tažného zariadenia na Opel zafira b r 2010,1.6 cng turbo? Je vôbec možné namontovať ťažné zariadenie na uvedené auto,prípadne odporučiť nejakého mechanika v okolí Žiliny ktorý by si na to trúfol? Slúžilo by hlavne na nosič na prevoz bicyklov (2xdetský,2xdospelý spolu 53,9kg), občas prívený vozík (nie karavan). Ďakujem za každú radu
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa jasnelka »

sused riesil dodatocnu montaz tazneho na Octaviu 3 CNG. Bolo mu povedane ze koli umiestneniu nadrzi nie je mozna dodatocna montaz. Jedine z vyroby, kde maju CNG verzie nejaku specialnu vyztuhu/ochranu okolo CNG nadrzi.

tipujem ze to bude podobne u Zafiry, resp akehokolvek ineho CNG auta.

Skusil by som sa opytat nejakeho renomovaneho vyrobcu taznych zariadeni, napriklad Westfalia

https://www.westfalia-automotive.com/de ... upplungen/
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa undertaker007 »

@m4to
Ak si zo Žiliny, skús firmu DURAN v Trnovom.
kirke25
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ahoj, síce mimo tvoju otázku, ale rad by som sa opýtal - možno pomôže aj druhym Tvoja odpoved:
1) Keďže máš auto r.v.2010 ako si riešil výmenu nádrže na CNG( ktorú je povinnosť po 10-tich rokoch vymeniť aj keď je to fabricka montáž). Koľko to stalo?
2) Chodíš na riadne prehliadky po 4-rokoch? Nie je problém pri prehliadke - prejdes s autom vždy?
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa oco13 »

Pokial mám dobré info tak na nadrže CNG sa robia tlakové skúšky - info z SPP ktorý prevádzkoval pickupy na zemný plyn
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Podla mna tam tazne bez problemov namontujes, CNG nadrze su pozdlzne pred a za zadnou napravou a za nimi je dost miesta na tazne, nieje to ako LPG kde nadrz byva namiesto vanicky pre rezervu, auto je z doby kedy sa este nerozlisovalo ci dame taky nosnik ked zakaznik objednal tazne a hentaky ked neobjednal.......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa oco13 »

Jaster - mam obavu že to nebude možné z dôvodu váhy nádrží. Ale overené to nemám, je to len názor.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa jaster-83 »

https://www.anhaengerkupplungen24.de/An ... 87746.html

Ked to ide v nemecku, musi aj u nas....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa oco13 »

Je velmi vela vecí ktoré v iných štátoch idú a u nás nie. Prečo sa ameriky prihlasujú cez PL, prečo sa vojenská technika prihlasovala cez HU ? F značky zase máme jediní v Europe.
RHD a LHD riadenie - čo štát to iný predpis lol
Ale zadávatelovi by stačil jediný 30 sekundový telefonát na miestny DI a vedel by...... Lenže to by nezvýšilo pozeranosť modrej stranky - že??? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Zadavatel sa pyta ci je mozne namontovat, nie ci je mozne zapisat. Na DI mu zapisu vsetko ked od toho bude mat homolohizaciu alebo typove schvalenie alebo daky papier od vyrobcu/zastupcu znacky/impostera.....

Pokial to da namontovat v normalnej dielni a dostane spravny papier tak DI nema co nieco riesit
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa Pilotek »

Napr. dlhoročný slovenský výrobca ŤZ pre Zafiru B s CNG ťažné zariadenie neponúka:

https://galia.sk/tazne-zariadenia/opel/ ... /2005-2014

takže asi s tým nejaký problém bude. Tento výrobca sa snaží ŤZ vyrobiť aj pre menej bežné autá (vyvinúť nový produkt), tak možno tam skúsiť zavolať (resp. poslať E-mail), aký je na Zafire B s CNG problém a či to niekto (u nás či v zahraničí) ponúka. Len otázne je, či zahraničné ŤZ (rozumej certifikované nie u nás) niekto namontuje (vyhotoví papiere) tak, aby ho na DI zapísali.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa oco13 »

Len taká poznámka na okraj, sice skusenosť s LPG ale CNG asi bude podobné. Plný vozík ťahávam na benzíne, lebo proste kubík štrku na guli ten auťák v plyne nedáva a aj prázdny vozík rapídne zvyšuje spotrebu, až o 50%. Vidím že zadávatel to chce na nosič na bicykle a tam tuším ďalší problém.
Normalna gula má dovolené zvislé zaťaženie 50kg a teda na nosiče pre viac bicyklov sa používajú nie štandartné ŤZ ale tie s dovoleným zaťažením 150kg
(2xdetský,2xdospelý spolu 53,9kg),
+ váha nosiča a ten menej ako 30kg mať nebude :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Pilotek napísal: 24.06.2022 15:54 Napr. dlhoročný slovenský výrobca ŤZ pre Zafiru B s CNG ťažné zariadenie neponúka:

https://galia.sk/tazne-zariadenia/opel/ ... /2005-2014

takže asi s tým nejaký problém bude. Tento výrobca sa snaží ŤZ vyrobiť aj pre menej bežné autá (vyvinúť nový produkt), tak možno tam skúsiť zavolať (resp. poslať E-mail), aký je na Zafire B s CNG problém a či to niekto (u nás či v zahraničí) ponúka. Len otázne je, či zahraničné ŤZ (rozumej certifikované nie u nás) niekto namontuje (vyhotoví papiere) tak, aby ho na DI zapísali.
Na co by ho vyrobca specifickych taznych vyrabal ked sa da bezne kupit??? To by sa mu asi neoplatilo....

https://www.autodielyonline24.sk/znacie ... denie.html
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
m4to
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 29.11.2009 15:28
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa m4to »

Ďakujem. Pre upresnenie. Nosič ktorý ma zaujal váži 19,5kg + 53,9 bicykle. To je spolu 73,4kg čiže ešte ostane malá rezerva. Zvislé zaťaženie dnešných ťažných zariadení je 75kg - to pre OCO13.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira b cng - ťažné zariadenie

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Jašter ja mám kabrio ,LPG a ťažné na Tom . Tak som to kúpil ale ťažné nepoužíval ani bývalý majiteľ a ani ja nakoľko mám na ťahanie druhé auto
Oco ruku na srdce že to porusujes a nemáš na guli 50 či 75 kg , rozkladás vahu aby tlačila na nápravu . Ja to neriešim či je na guli 100 či 50

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní