Opel Zafira A 1.8 - nefunguje ABS , posilovac , airbag

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kuku999
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.01.2009 21:37
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira A 1.8 - nefunguje ABS , posilovac , airbag

Príspevok od používateľa kuku999 »

Zdravim pani.
Mam zafiru a 1.8 , 85 kw a posledny tyzden mi nejako nic uz nefunguje. Auto nastartujem a nejde posilovac a niekedy sa po par otoceniach rozbehne takisto ai Airbag. Abs nefunguje uz dlhsie aj ked som vcera vymenil lozisko na lavom kolese stale nic.

Vsetko by davalo zmysel , ak by tieto vsetky veci moholo sposobovat to , ze po nastartovani mi dava alternator prud 15.1V , ked zapnem spotrebice, tak klesne na 14.7V a tam sa drzi. Je mozne , ze je tam prepetova ochrana a vypina ich?

Dakujem za rady
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Prepätova ochrana tam nebude urcite.Najlepsi a najistejsi sposob by bolo zajst s nim na diagnostiku,predsa sa tu jedna o el.zavadu.Ja osobne by som cely system zresetol(odpojil ukostrenie autobaterie)na min 1-2hodky.Ak sa nejedna o trvale zavady,ktore nezostanu zapisane v riadiacej jednotke tak sa to restartom mozno umudry(predsa zima si semtam robi svoje divy).Ak to nepomoze,ostava diagnostika.Napis ako to dopadlo.dakujem
kuku999
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.01.2009 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuku999 »

Mam doma aj Delphi aj Op-com sice cinske , ale funguju normlane. Ziadna chybu tam neukazuje. Airbag sa po 10-20 sekundach po nastartovani zapne aj sam vypne. Zaujimave, ze neukazuje uz ani to ABS ale pritom stale svieti. Ohladom posilovaca, tam neukazuje uplne nic.
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedmann »

Mohlo by to byt ukostrenie . Mal som ten to problem na VW Crafter. Zacalo to blbnut asi po 3 rokoch od kupy. Svietilo ABS, ASR.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

preco by ti mala vymena loziska opravit abs ??, abs ti odislo najskor na konektoroch na napravach - vnutri zvlhli a zaoxidovali tam kontakty - po jednom ich treba rozobrat a precistit... ale najprv by som si prebehol poistky, ziadna ina ochrana tam neni... premeraj alternator, mozno bude treba repas...airbag moze byt aj zla kostra, aj poskodeny vypinac...a potom diagnostikuj...
kuku999
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.01.2009 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuku999 »

Zle som sa vyjadril. Vymienal som cely naboj - opel ma v naboji aj senzor, inak sa to menit neda.
customcar
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.03.2014 09:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa customcar »

Je velmi divne ze ti nevypisuje ziadnu ani statycku a co je fakt divne ani sporadicku zavadu
aj keby si mal problem z napajanim ci uz kvoli prebijaniu alebo vadnej kostre isto by si RJ pamatala zavadu
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Vlhko a zima najhoršia kombinácia pre lacné ukrajinsko poľské sväzky káblových vodičov :3c90: . To je radosť potom hľadať zlomené alebo prúdovo nefunkčné vodiče lol .

Mal som rozobraté už viac servoriadení a nie vjednom bola voda :zga28: a riadiaca elektronika v nej bola utopená .
Netvrdím že je to tvoj prípad ale tie servá stoja za ..... :..: .
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných