Opel Zafira 2,0 - zalomeny zhavic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira 2,0 - zalomeny zhavic

Príspevok od používateľa christiane »

Zdravim.Kamos chcel vymenit zhavice ze ci sa mu na to nepozriem,nezhavili vsetky a kupil nove.3 isli dobre,1 podozrivo lahko.Lenze ako som potom zistil 6 hran na kluc bol odtrhnuty a pretacal sa.Skusil som to setrne vykmasnut a ostali mi v bloku zavity a stredova tycka na com bol nastrceny kabel.Ta stredova tycka vytrca cca 5 mm nad zavity aj nad blokom,zavity su zarovno bloku..A moja otazka skor ako sa este nieco viac dorype.
Da sa to odvrtat?Je na to neaky vytahovak?Pristup tam aky-taky je ale nechcem riskovat vrtanim ze mi cosik padne do valcu alebo to radsej nechat tak ako to nechal ten predomnou :4012: Za kazdu radu dik.
mondy1109
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.05.2016 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondy1109 »

christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Prave prezeram take stranky a hladam niekoho od Nitry.
mondy1109
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.05.2016 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondy1109 »

Alebo do stredu vyvŕtať dieru , do diery opačný závyt a so skrutkou tiež s opačným závitom vyskrutkovať. Teda za predpokladu že je tam dosť miesta.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Miesta tam je dost ako som pozeral na odvrtanie.Zaujimave ze tolke roky sa hrabem v motoroch a zalomeny zhavic riesim prvy raz.Mam dojem ze ten zhavic tak bol uz zopar rokov a cierny peter ostal na mne.Kamos ze zmontujme to,ide leto a doteraz to startovalo.Nasiel som firmu z Trnavy.Vidim ze bez pripravkov si nepomozem.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nepomozes, a to este aby isiel von cely. Mame pripravky na vyberanie zhavicov ale radsej sa s tym drbat aby vysiel klasicky ako ho zlomit. Raz vyberal kolega z opla cely den a polku druheho a vysiel von, to niekedy chce len trpezlivost. Niekde su jednoducho napisane normy ak nejde povolit dajme tomu 20Nm-mi tak sa zlomi ak len trosku bude Nm viac.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ja mam vo zvyku zavity natriet grafitom a zlahka dotiahnut.Nikdy som nemal problem z tymi co uz som robil.Ale na tychto zavity suche a skoro na krv dotiahnute.A tento sa asi pri dotahovani odlomil a nechali ho tak.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nie pre srandu su vsad predpisane Nm ktorymi sa utahuje. Su specialne pasty, "kremy", ktore sa davaju na vstrekovace, zhavice alebo dokonca sa davaju na cievky na sviecky, kde jednoducho ak to nedate tak sa pri najblizsom odpojovani/zapojovani moze poskodit. To vsetko treba dodrziavat, to nie je pre srandu.

Napriklad.

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných