Opel Zafira 2.0 DTI 16V - vypina turbo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubolibre
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.07.2013 02:22
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira 2.0 DTI 16V - vypina turbo

Príspevok od používateľa kubolibre »

Chcel bi som sa opitat ze ake moze bit pricina ze vipina turbo. Ked sa ide na aute 120km/hod tak to turbo vipne uz na stale a auto nejde väcsou rychlostou. pri nizsich richlostach väcsinou hned nabehne. Vicistil som EGR ventily je tam nova vakouva pupma a stale to robi. Vopred dakujem za radu
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

A na samotne turbo sy sa nepozeral? Mozno diagnostyka bi mohla napomoct viryesyt tvoj problem ;)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vyčistiť EGR je vždy aktuálna vec,ale treba skontrolovať aj jeho funkčnosť.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mimo už napísaného to môže robiť aj prasknutá niektorá hadička-mne sa to už stalo...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme systém kolabuje aj pre nepatrnú chybu v hadičke,je množstvo drobných detailných chybičiek a majú ten istý dopad ako vada drahého a velkého dielu.Preto sa vždy postupuje systémom pozorných očí a sedliackeho rozumu
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Turbo vypinat nevie!!!!Turbo sa toci pokial motor bezi,len je regulovane.V tvojom pripade RJ motora prepne do nudzoveho rezimu,pravdepodobne nemas nic spolocne s turbom,iba obmedzenym vykonom motora.Bez diagnostiky ti nic neviem poradit.Este par otazok,startovanie je OK aj za studena aj za tepla?Dymivost?Vykon do 120 mas OK?Skus este nieco napisat.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

mas tam 3x solen.ventil,velmi tenke hadicky,pumpu,ventil,skus ci tam nemas unik - casto odchadza sol.ventil,,da sa pocut,vyskusat a da sa obist a zistit ci je vadny,,agr mas v predu na 2 sroby - jednoducho za minutu ho odskusas,vyber ho von,zistis ci funguje, tak isto na turbo je dobry vyhlad..ak je to motor 16v rok 2001 . lebo su tam 2 typy..ale tento som robil tyzden do zadu..
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik34 »

Ahoj mne to robilo na starom passate turbo prestalo ist a najhorsie bolo ked som obehoval a vtedy stratil tah u mna to bola VAHA VZDUCHU a potom po case kaplo aj turbo samozrejme auto malo 200 tis km po tretom majitelovi prekontroluj si to a uvidis.
kubolibre
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.07.2013 02:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubolibre »

Tak auto uz na diagnostike bolo a na turbo nic nevipinalo. nasli sme aj prasknutu hadicku ale robi to stale. Ako viskusam funkcnost EGR ventilu??. a je to rok vyrobi 2000
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Bol si na diagnostke ale na turbo nic nevipinalo?To co znamena?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak ma pamäť neklame,je tam na dve skrutky.Proste pripnúť podtlak na EGR, najneskôr od cca 200 mm Hg musí začať otvárať
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

len ho vyber von - nechaj ho zapojeny,nastartuj,popridavaj a budes pekne vidiet ci funguje,,len si handrou zapchaj dieru,aby ta nezadusilo,,ak nepojde,bud je spinavy,vadny-vynimocne,alebo ho nema co potiahnut,ale to mas uz urcite odskusane,
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
mareko219
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.08.2014 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareko219 »

zdravím, ja mam opel zafira 2.0 2000 r.v.
svietila mi ta žlta kontrolka a motor nemá ťah tak na rady som vymenil egr ventil ale je to uplne to iste, pozeral som na hadičky a niesu prasknute nikde, na diagnostike nič neukaže tak ja už neviem, auta sa nechcem vzdať asi jedine riešenie bude vymena motora nakolko ma najzdene 300 000 a čerpadlo je reasovane
čo dalej? ako prisť na chybu? niesom ľavy viem si spraviť aj sam
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Výmena motora je najistejšia a najrýchlešia, istejšie ako postupne po jednom vymieňať všetko. Na poriadnu diagnostiku a výmenu len potrebnej súčiastky ani nepomysli! :::
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Takto sa prejavuje chyba v podtakovom systeme.Diagnostika to odhali.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní